Kazna 500KM (pomoc zalba) ZAVRSENO str9

Kazna 500KM (pomoc zalba) ZAVRSENO str9

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

ako cemo iskreno drug, mali se pravio pametan... ako su ti već pristali pisati kaznu na samo 40KM, trebao si biti zahvalan, i dobar a ne tako glumiti nekog pakšua....

ali eto naučiše te pameti...

a što se tiče kazne i toga, opet se za tako visoku kaznu isplati ići na sud, ipak pokušaj, traži da ti smanje, reci da nisi nikad ništa slicno radio...

povedi curu, nek svjedoči i ako oni budu tu prisutni, lijepo i kulturno snjima, upitaj ih čime si ti takve senzibilne duše uvrijedio ? kojom izjavom tačno, pa neka cura kaže da nije tako, i sve... nemoj samo šutiti u sudnici nego se bori tamo za sebe i svoja prava, pokaži im pamet koju si prosipao kad su te zaustavljali...
 
Član
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

Salle je napisao(la):
ako cemo iskreno drug, mali se pravio pametan... ako su ti već pristali pisati kaznu na samo 40KM, trebao si biti zahvalan, i dobar a ne tako glumiti nekog pakšua....

ali eto naučiše te pameti...

a što se tiče kazne i toga, opet se za tako visoku kaznu isplati ići na sud, ipak pokušaj, traži da ti smanje, reci da nisi nikad ništa slicno radio...

povedi curu, nek svjedoči i ako oni budu tu prisutni, lijepo i kulturno snjima, upitaj ih čime si ti takve senzibilne duše uvrijedio ? kojom izjavom tačno, pa neka cura kaže da nije tako, i sve... nemoj samo šutiti u sudnici nego se bori tamo za sebe i svoja prava, pokaži im pamet koju si prosipao kad su te zaustavljali...

kao prvo ja nisam mali imam puno vise nego sto ti mislis, ako je njih to toliko povrijedilo sto sam se ja "pravio pametan" trebali su se ponasati u skladu i profesionalno
i nisam se pravio pametan vec nikad necu dopustiti da me se pljuje a pogotovo ne neke zadrte seljacine s osnovnom skolom i IQom 10 i svoj autoritet primjenjivati pisuci lazne izjave i kazne od 500KM
 
Član
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

našao si se uvrijeđen na moj lapsus, ali sam htjeo napisati " malo si se pravio pametan"
 
Član
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

Moj stari je imao slican problem i uz pomoc 2 svjedoka ih je argumentima pobio na sudu. Samo opusteno i stalozeno... i ne davati do znanja da se branis ko ***** vec hrabro svaljivat krivicu i pricat istinu na ACAB-e. Ako sta treba, zovi ;) ni u ludilu im nemoj platit.

I da, obavezno na sudu spomenuti da su pri tvom prigovoru da ti dadnu podatke poludili i da su ti reki "obracunat cemo se mi s' tobom"... kad oni mogu lagat, zasto ti nebi mogao.
 
Početnik
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

nea fajde ako si potpiso ako nisi potpiso mozes na sud sa njima a na sudu 99,9 % gubis jer je to murija ,jer nam je takva drzava da je uvijek drot upravu ....poslusaj me poderi kazu i uzivaj u voznji ;) :D haha
 
Član
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

nihadGTI je napisao(la):
nea fajde ako si potpiso ako nisi potpiso mozes na sud sa njima a na sudu 99,9 % gubis jer je to murija ,jer nam je takva drzava da je uvijek drot upravu ....poslusaj me poderi kazu i uzivaj u voznji ;) :D haha

odlucite se dal na sud ili ne!
nebi da derem kaznu(kad tad ce se morati platiti) sve sam dosad platio pa ako treba i ovu cu nikom nisam ostao duzan...
isto tako ako ispusim necu ni njima ostati duzan kad tad sve se vrati kunem se!


vw_damir je napisao(la):
Moj stari je imao slican problem i uz pomoc 2 svjedoka ih je argumentima pobio na sudu. Samo opusteno i stalozeno... i ne davati do znanja da se branis ko pi*ka vec hrabro svaljivat krivicu i pricat istinu na ACAB-e. Ako sta treba, zovi ;) ni u ludilu im nemoj platit.

I da, obavezno na sudu spomenuti da su pri tvom prigovoru da ti dadnu podatke poludili i da su ti reki "obracunat cemo se mi s' tobom"... kad oni mogu lagat, zasto ti nebi mogao.

da, problem je dado sto se nemas danas na kog osloniti!
ja imam samo jednog svjedoka jbg
a i odlucio sam, cuo sam se s advokatom on je rekao da predam na sud pa cemo dalje pricati!
 

JD.

Član
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

nihadGTI je napisao(la):
nea fajde ako si potpiso ako nisi potpiso mozes na sud sa njima a na sudu 99,9 % gubis jer je to murija ,jer nam je takva drzava da je uvijek drot upravu ....poslusaj me poderi kazu i uzivaj u voznji ;) :D haha

po kojoj to statistici brate ?

ja koga god znam da je bio upravu, svaki put je dobio na sudu
 
Član
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

Al_Galone je napisao(la):
Nemojte bezveze lupati kada neznate.
Tu kaznu sto su ti napisali je sigurno Javni red i mir,vrijedjanje sluzbenog lica i slicno.
Ta kazna moze da bude u rasponu od 400KM do 1500KM.
Ako se ustanovi na sudu da si kriv,sudija ti moze i povecati kaznu sto je rijetkost osim ako nisi bio bezobrazan na sudu,ali ce ti na tih 500KM dodati jos 100KM sudskih troskova. I na tu odluku se mozes zaliti,ali onda ce ti vjerovatno sudski troskovi biti jos veci ako ne dokazes svoju nevinost.
Upravu je noke kada kaze da oni trebaju dokazati da si ti kriv,teorijski,ali na sudu je sve drugacije,svede se na to da ti dokazujes da si nevin.
Na sudu ce ti 99% biti bar jedan od tih policajaca. Ako imas volje moze se sve to istjerati,ali treba ti bar duplo vise svjedoka od njih dvojice,znaci bar neka 4 svjedoka,sa dobro uskladjenim pricama.

Ovo ti govorim iz licnog iskustva. Moja preporuka je ili da zaboravis sve i platis 500KM ili da odes nekom advokatu i posavjetujes se dobro.
Jel mozes napisat ovdje clanak, po kojem je onda lik kaznjen? I opis preksaja za novcanu kaznu od 500 do 1500km? Lik potpise 40, a dobije 500? I ne treba ici na sud. Galone ako ti imas love na rasipanje, mozda decko nema i zasto bi platio nesto za sto nije kriv, ne vidim stvarno smisao tvog posta...
 

JD.

Član
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

@error dobio je 2 kazne, 40 KM je potpisao i dobio na licu mjesta, 500 KM su mu poslali naknadno postom
 
Član
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

ErRoR je napisao(la):
Al_Galone je napisao(la):
Nemojte bezveze lupati kada neznate.
Tu kaznu sto su ti napisali je sigurno Javni red i mir,vrijedjanje sluzbenog lica i slicno.
Ta kazna moze da bude u rasponu od 400KM do 1500KM.
Ako se ustanovi na sudu da si kriv,sudija ti moze i povecati kaznu sto je rijetkost osim ako nisi bio bezobrazan na sudu,ali ce ti na tih 500KM dodati jos 100KM sudskih troskova. I na tu odluku se mozes zaliti,ali onda ce ti vjerovatno sudski troskovi biti jos veci ako ne dokazes svoju nevinost.
Upravu je noke kada kaze da oni trebaju dokazati da si ti kriv,teorijski,ali na sudu je sve drugacije,svede se na to da ti dokazujes da si nevin.
Na sudu ce ti 99% biti bar jedan od tih policajaca. Ako imas volje moze se sve to istjerati,ali treba ti bar duplo vise svjedoka od njih dvojice,znaci bar neka 4 svjedoka,sa dobro uskladjenim pricama.

Ovo ti govorim iz licnog iskustva. Moja preporuka je ili da zaboravis sve i platis 500KM ili da odes nekom advokatu i posavjetujes se dobro.
Jel mozes napisat ovdje clanak, po kojem je onda lik kaznjen? I opis preksaja za novcanu kaznu od 500 do 1500km? Lik potpise 40, a dobije 500? I ne treba ici na sud. Galone ako ti imas love na rasipanje, mozda decko nema i zasto bi platio nesto za sto nije kriv, ne vidim stvarno smisao tvog posta...

ja nisam nigdje rekao da ne ide na sud,samo sam ga posavjetovao ako se odluci na to da ode jako jako spreman i sa argumentima i svjedocima!
 
Član
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

Prije svega vidim da nije malo para..500KM !!!
Od cega ti je platiti 500KM radi 2 shupka koja su puna sebe?
Nisi napravio prekrsaj da ti pisu tako veliku kaznu,nisi ih ometao u njihovom vrsenju duznosti,pravio probleme,psovao il sta vec...

Neki govore ne na sud..a sta je to sud? Jell tamo ko ode ne izlazi ziv?

Pa na danasnjem vremenu neko ima para da se razbacuje...hmmm....

Druze ti lijepo potpisi da ces na sud i to je to.
Nije ni njihova do zore sjala,to je ako im prodje prodje dobro i jeste...
Aktiviraj se malo ne predaji se tako lako....;);)
 
Član
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

s1ck je napisao(la):
Salle je napisao(la):
našao si se uvrijeđen na moj lapsus, ali sam htjeo napisati " malo si se pravio pametan"

napisao si "mali" pogledaj

znam da jesam, ali sam grešku napravio i ispalo veoma čudno,

napisao sam mali se pravio pametna

a htjeo sam napisati malo si se pravio pametan..:D

sve u svemu, htjeo sam te nasavjetovati da ne letiš uvijek na prvu, da je strpljene ključ uspjeha u nekim situacijama...

a pročitaj ti moj tekst do kraja, ipak sam za to da se boriš i da sada trazis svoju pravdu, ipak je 500km previše za takav čin xD
 
Član
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

@salle nisam odma skontao pa mi je zasmetalo sry
da za 500KM da sam bar ista uradio pa ajd da sam psovao govorio ovo sto su napisali pa nebi se sad nesto vadio jbg
ali nisam!
da predajem na sud aBd definitivno cuo sam se i sa advokatom jednim poznanikom
on kaze nista ne gubim ako predam iako mu nisam ni objasnio situaciju!

i jos jedno pitanje, dal neko zna koliko se taj poziv za sud ceka? (jbg istice mi reg necu moci registrovati, koji peh u pm)
 

MTR

Član
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

procitao sam samo prvi post , ostale nisam , nego jarane na sudu je drot uvijek u prvenstvu , posebno dva drota u kompi pred sudijom i ti sam , izvadit ce sve sta si radio prije u saobracaju i oderat ti kozu , nisam pesimist al tako ide
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top