JBT XENON

JBT XENON

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
dellas je napisao(la):
Astra je napisao(la):
najveca provala u zivotu koju sam cuo, doplatis za fabricki xenon 1000eur, i da nemas garanciju hahahahahahahahah, zemljo otvori se.. nema to veze sa xenonima, vec sa super talijanskim brendom kojeg vozite, i ptice na grani znaju da imate najgoru elektroniku na svijetu

Ja koliko znam problemi sa elektronikom zbog xenona se mnogo cesce desavaju na nekom drugom brendu, onom sa "savrsenom" elektronikom i svim ostalim...

hahah jeste jeste :lol:
ljudi nismo ovdje da se prepiremo nego da mi pomognete....:icon_confused:
 
Član
Ne postoji halogena sijalica od 6000k. Kupi neke kvalitetne halogene sijalice i to je to ako vec neces xenone.

Ovako nesto

43_73_h4_cool_blue_duo_4b60d3d307c5b%5B1%5D.jpg
 
Član
Dobre su ove Osram!
Nema logike da je do ksenona, kakve veze ima instalacija za svjetla sa procesorom, procesor prati rad motora preko davaca senzora.... sta njega boli pimpek jeli ksenon ili ona plava sa pijace...
 
Član
edo_16v je napisao(la):
Ne postoji halogena sijalica od 6000k. Kupi neke kvalitetne halogene sijalice i to je to ako vec neces xenone.

Ovako nesto

e to napokon normalan odgovor...sad bi ti medalju dao...de mi samo reci, jel bjelkasta svjetlost na tim...thx again ;)
 
Član
Dejan 16v je napisao(la):
Dobre su ove Osram!
Nema logike da je do ksenona, kakve veze ima instalacija za svjetla sa procesorom, procesor prati rad motora preko davaca senzora.... sta njega boli pimpek jeli ksenon ili ona plava sa pijace...
jbt svi ste vi inzinjeri elektoronike...haj zivotati ne lupetaj...tj. ako nemas konkretnog odgovora tj. savjeta ne tipkaj beze....
cuj nema veze procesor sa strujom...citaj fino postove i malo sire po forumima i vidjeces da je ta diskusija davno zavrsila.


elvis_h je napisao(la):
svjetlost ti je puno bjelja nego kod obicnih sijalica....;)

hvala brate.
 
Član
damirchek je napisao(la):
Dejan 16v je napisao(la):
Dobre su ove Osram!
Nema logike da je do ksenona, kakve veze ima instalacija za svjetla sa procesorom, procesor prati rad motora preko davaca senzora.... sta njega boli pimpek jeli ksenon ili ona plava sa pijace...
jbt svi ste vi inzinjeri elektoronike...haj zivotati ne lupetaj...tj. ako nemas konkretnog odgovora tj. savjeta ne tipkaj beze....
cuj nema veze procesor sa strujom...citaj fino postove i malo sire po forumima i vidjeces da je ta diskusija davno zavrsila.


elvis_h je napisao(la):
svjetlost ti je puno bjelja nego kod obicnih sijalica....;)

hvala brate.



Procesor ima veze sa strujom, ali ne sa strujom farova....
 
Član
dellas je napisao(la):
Astra je napisao(la):
najveca provala u zivotu koju sam cuo, doplatis za fabricki xenon 1000eur, i da nemas garanciju hahahahahahahahah, zemljo otvori se.. nema to veze sa xenonima, vec sa super talijanskim brendom kojeg vozite, i ptice na grani znaju da imate najgoru elektroniku na svijetu

Ja koliko znam problemi sa elektronikom zbog xenona se mnogo cesce desavaju na nekom drugom brendu, onom sa "savrsenom" elektronikom i svim ostalim...

Tacno se ponekad upitam jel' on namjerno hoce da ispadne ovako "pametan" ili sta, ovo je jos mila majka sta je puta izvaljivao dosada :)

@damirchek, dejan ti je u principu napisao sto i ja, citaj malo bolje.....

dalje, nema ti to ama bas nikakve veze sto su ti xenoni ostali na kontaktu, upaljeni, ugaseni, kako god bilo ne smije nista da se desi, taj sto ti ih je prodao/ugradio je haman pa levat teski, kod mene su u Osijeku prije par dana radili SATIMA upaljeni farovi auto na kontaktu, i gle cuda nije mi nista bilo :) puuuuuuno vise struje povuce anlaser kad zavergla motor, nego xenoni, prije bi se desilo obrnuto, da ONI crknu zbog pada napona, nego obrnuto.....uostalom, Smajke ima xenone na svom mk2 vec iha-haj, nit obraca paznju na to jesu svjetla upaljena/ugasena kad vergla, ima muzike unutra da povuce struje da pocrka sve zivo u autu (kad bi ta logika bila ispravna) i opet, vidi cuda, sve radi bez problema.....
 
I kod mene se slicna stvar desila...
Stavio xenon i sada moram stavit novu lamelu.
Isao kod majstora i on mi rekao da je do xenona 1000%.:D
 
Član
aj' ne zajebajite covjeka, pokusavamo da mu pomognemo / objasnimo, kad on vec kulturno odgovara za razliku od vecine, ima da se i prema njemu tako ophodi, iduci koji se bude pravio pametan ide na hladjenje
 
Član
trizex je napisao(la):
aj' ne zajebajite covjeka, pokusavamo da mu pomognemo / objasnimo, kad on vec kulturno odgovara za razliku od vecine, ima da se i prema njemu tako ophodi, iduci koji se bude pravio pametan ide na hladjenje

Hvala, da vam javim da sam preuzeo auto...napravljeno je, to je najvaznije.
Zahvaljujem se svima na pomoci i onima sto su me zezali, al' nema veze.
 
Član
Jbt xenon ti nema veze sa tim, punto ima problema sa elektronikom od kad se počeo proizvoditi, pogotovo benzinci, kod burazera su xenoni na autu vec 3 godine 1.9JTD i nikad nista...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top