JBT XENON

JBT XENON

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
pa stvarno nema logike... isto kao da napises hodza nezna da klanja... ovo sto codic kaze moguce je i jedino je objasnjenje... odem da kupim audija npr. i doplatim jos 2i po milje za xenone i oni mi kazu et moguce je da ce ovo crci tako da gubis garanciju... WTF
 
Član
damirchek je napisao(la):
Svrha ovog topica je bila da na mk2 FP ne stavljate xenon

Admin Tema pod LOCK thx

svrha ovog posta je da ne kupujete FIJATA ni pod razno

Admin Tema pod LOCK thx
pozdraVW :)


ps. nidje veze...
 
Član
Evo kod mene na stilu xenon 2 godine vec.a imam 3 puta vise ekltronike i nista nije bilo do sada! Jedino sto je kod mene Fiat,a ne Fijat,al je "KRS"! :lol: :123::123:

P.S. obicni je set! I da edo bude li mi se onom drugu danas alfa "zapalila" od tih xenona pripazi se!
 
Član
GOLF TZ je napisao(la):
ma nema sanse... cuj zbog fabrickog xenona da ti ukinu garanciju :lol::lol::lol: lupeta ovaj gluposti ba..

Fabricki xenon se doplacuje kao i svaka druga dodatna oprema a na vag grupaciji zna biti problema zbog običnih kineza kada se stave na novija auta sa Can-om...zato postoje kinezi posebni za auta sa Can bus-om a sto se tice fabrickog xenona i problema zbog njega to je van svake pameti...
 
Član
Bravo 16v je napisao(la):
Evo kod mene na stilu xenon 2 godine vec.a imam 3 puta vise ekltronike i nista nije bilo do sada! Jedino sto je kod mene Fiat,a ne Fijat,al je "KRS"! :lol: :123::123:

P.S. obicni je set! I da edo bude li mi se onom drugu danas alfa "zapalila" od tih xenona pripazi se!

heh samo aktiviraj bankovnu garanciju i mjenjaj procesore :icon_biggrin:

@damirchek nije to samo de admini lock temu. Treba razjasniti stvari.

Crkavala li ECU na fiatu zbog xenona?
Kako majstor utvrdi da je nesto crklo bas zbog xenona?
Kako se gubi garancija na motor brisaca kada doplatis 2-3 hiljade za OEM xenon?
 
Član
Evo meni je izgleda riknuo ECU na fiatu, a nemam xenon...samo iz cista mira prestao da radi, znaci da nema pravila.
 
Član
Naravno da nema pravila druze, izuzetak je par auta koji dokazano prave problem sa aftermarket xenonima ali eto da si imao xenone mozda bi zbog ove teme pomislio "mozda je i meni zbog xenona crkao" ;)
 
Član
Od kad sam xenon postavio auto pocelo zajebavati. A nije prije. Mislim da logicno objasnjenje. na 1 od 10'etak auta se pojavi neki problem. I eto to je bio kod mene.
 
Član
Ma nije logicno nikako, ne pitaju te ljudi dzaba 10 puta "kako su ti tacno utvrdili da je riknuo ECU - ENGINE Control Unit, a ne Farovi Control Unit", motorna i "ostala" instalacija u autima su uvijek minimalno povezane, postoje drugi "procesori" i razvodne kutije za svjetla i ostale potrosace.....da kaze ostecena ti kutija s osiguracima, ili nesto sto je iole vezano za farove pa ajde, al' ECU, i da to TVRDI.....e bas me interesuje kako je to dijagnosticirano, da i ja naucim nesto novo....

dellas je napisao(la):
Evo meni je izgleda riknuo ECU na fiatu, a nemam xenon...samo iz cista mira prestao da radi, znaci da nema pravila.

Ne crkava na Bravu tako lako, napravili su ti negdje kratak spoj, 100%....Punto je vec muhanat po tom pitanju, rikavaju im ECU pogotovo na 1.2 bez pretjeranog razloga....
 
Član
najveca provala u zivotu koju sam cuo, doplatis za fabricki xenon 1000eur, i da nemas garanciju hahahahahahahahah, zemljo otvori se.. nema to veze sa xenonima, vec sa super talijanskim brendom kojeg vozite, i ptice na grani znaju da imate najgoru elektroniku na svijetu
 
Član
jos jedna stvar...zasto mislim da mi je ECU rikno zbog XENONA.....
1. usao u auto upalim auto....cekam par sec. i upalim xenon......
2. desilo mi se par puta da sam na brzinu....trebao izliti iz auta do trafike npr. i ugasim auto al ne okrenem prekidac da ugasim xenon...mozda sam ga ostavio par puta na kontaktu, a na kontaku su upaljena svjetla tj. xenoni. (motor ne radi, a xenon povuce svu struju) e sad po meni to je jedini zakljucak zbog ceka je "moglo" biti do xenona....moja greska...lik koji mi je postavljao rekao mi je da ih moram gasiti, al' kako prvi put to "cudo" imam nisam ozbiljno shvatio...e sad sto sam xenon stavio, NE radi sminke nego zbog vida, od zutog svijetla me oci zabole...a xenon ok...
sad kad se aBd napravi auto, osoba sto to popravlja mi je rekla da nemam garanciju na ECU i tu "kutiju" ako vratim XENON....koje je rijesenje za mene...neke halogenke, od 6000k....ako neko ima prijedlog, nek kaze...
i jos jednom...sve sto sam u predhodnim postovima napisao, je bilo CITIRANJE...od strane osobe koji je imao takvih slučajeva...nema potrebe za debatu,jer ja nisam majstor :) znaci sta mi predlazete, i gdje da kupim predlozeno, hvala.;)

Astra je napisao(la):
najveca provala u zivotu koju sam cuo, doplatis za fabricki xenon 1000eur, i da nemas garanciju hahahahahahahahah, zemljo otvori se.. nema to veze sa xenonima, vec sa super talijanskim brendom kojeg vozite, i ptice na grani znaju da imate najgoru elektroniku na svijetu

Ovdje nisam dosao da mi osobe poput tebe pricaju kakvo auto vozim tj. kakva su IT Auta....zato zadrzi za sebe.
Ovaj TOPIC je da mi neko ko zna...da savjet oko sijalica...
 
Član
Astra je napisao(la):
najveca provala u zivotu koju sam cuo, doplatis za fabricki xenon 1000eur, i da nemas garanciju hahahahahahahahah, zemljo otvori se.. nema to veze sa xenonima, vec sa super talijanskim brendom kojeg vozite, i ptice na grani znaju da imate najgoru elektroniku na svijetu

Ja koliko znam problemi sa elektronikom zbog xenona se mnogo cesce desavaju na nekom drugom brendu, onom sa "savrsenom" elektronikom i svim ostalim...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top