JBT XENON

JBT XENON

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Vozdra...
postavio xenone h7 6000k na fiat punto mk2 1.2 16v i od tad krenuse problemi...poce mi pokazivati code key, morao izaci iz auta, zakljucati odkljucati pa tek da proradi...i sve veci i veci problemi.....medjutim prije dva dana mi rikne ECU...i jos neka stvar dole ispod volana (naka' kutija) ne secam se kako mi je rekao majstor zbog XENON'a 1000%...sad mora ECU na repariranje....i druge zajebancije zbog njih...zato raja ko ima mk2 nek ne stavlja Xenone...nisu se djabe ASA auto i svi ostali ugovorom ogradili ako hoces dodatno xenon...samo pogledajte nova auta 2011godiste...stock cars BEZ xenona...
 
Član
a samo pitanje: zasto si to stavljao na svoju ruku, prije nego si se raspitao o tome bilo sta ?
pozdrav!
 
Administrator
nije to do xenona greska, vec do tebe...
kao sto funky rece... trebao si se raspitati...
da si uzeo can bus xenone ne bi imao nikakvih problema...
 
Član
pioneer_09 je napisao(la):
nije to do xenona greska, vec do tebe...
kao sto funky rece... trebao si se raspitati...
da si uzeo can bus xenone ne bi imao nikakvih problema...

kao sto sam ranije rekao, ja sam pitao dali mogu ponjeti, rekao moze....

pioneer_09 je napisao(la):
nije to do xenona greska, vec do tebe...
kao sto funky rece... trebao si se raspitati...
da si uzeo can bus xenone ne bi imao nikakvih problema...

kao sto sam ranije rekao, ja sam pitao dali mogu podnjeti, rekao moze....
 
Član
damirchek je napisao(la):
funky je napisao(la):
a samo pitanje: zasto si to stavljao na svoju ruku, prije nego si se raspitao o tome bilo sta ?
pozdrav!

nisam ja postavljao...osoba sto mi je prodala.

ponovo pitanje: zasto se nisi raspitao od koga kupiti, kolega edo_16v prodaje i ugradjuje to uspjesno vec par godina :) jbga, nego gleda da prodje jeftinije 10-20km, a na kraju ga izadju skuplje od orginalnih...
 
Član
funky je napisao(la):
damirchek je napisao(la):
funky je napisao(la):
a samo pitanje: zasto si to stavljao na svoju ruku, prije nego si se raspitao o tome bilo sta ?
pozdrav!

nisam ja postavljao...osoba sto mi je prodala.

ponovo pitanje: zasto se nisi raspitao od koga kupiti, kolega edo_16v prodaje i ugradjuje to uspjesno vec par godina :) jbga, nego gleda da prodje jeftinije 10-20km, a na kraju ga izadju skuplje od orginalnih...

dobio sam bio feedback da je osoba adekvatna za postavljanje xenon kit.


medjutim....:icon_sad:
 
Član
opet ista prica po 7000000ti put... ;)
brat ima Punta mk2 i ima xenone na autu vec 3 godine i nije mu riknuo ni ECU ni ta "kutija" ispod volana... Žašto :icon_question:

Opet 80% sam siguran da nije od xenona, jesi li imao odma gresku na tabli, dali je prijavljivao da ti ne rade svjetla kada ste uboli xenone???
Na Puntu na benzincima je muhanat ECU ne mora biti na svakom ali jedan od 10 "rikne" dok na dizelu kad izbaci
"code key" se lako rijesi za par minuta...

Otiđi do teleoptica gore kod tunela na ciglanama, trazi Ivicu, on je meni rijesio "code key" na Puntu, jeste bio Mk1 i dizel ali nije s goreg pokusati i sa njim se posavjetovati jer je covjek doktor svoje vrste...
 
Član
Bekir_SA je napisao(la):
opet ista prica po 7000000ti put... ;)
brat ima Punta mk2 i ima xenone na autu vec 3 godine i nije mu riknuo ni ECU ni ta "kutija" ispod volana... Žašto :icon_question:

Opet 80% sam siguran da nije od xenona, jesi li imao odma gresku na tabli, dali je prijavljivao da ti ne rade svjetla kada ste uboli xenone???
Na Puntu na benzincima je muhanat ECU ne mora biti na svakom ali jedan od 10 "rikne" dok na dizelu kad izbaci
"code key" se lako rijesi za par minuta...

Otiđi do teleoptica gore kod tunela na ciglanama, trazi Ivicu, on je meni rijesio "code key" na Puntu, jeste bio Mk1 i dizel ali nije s goreg pokusati i sa njim se posavjetovati jer je covjek doktor svoje vrste...

al vidi ovo drug...JESTE DO XENONA OVAJ PUT ;)
jer osoba koja radi reparacije ECU'a zivi od toga, u kiseljaku je pregledao auto tj. ECU i tu "KUTIJU" i dijagnosticirao je da je dooo pogodi cega XENON'a
 
Član
Licno sam ugradio na najmanje 10 tih punta i nikad nikome ne crce nista.. Danas su xenoni izgleda krivac i kad ode krajnica..
 
Član
damirchek je napisao(la):
Bekir_SA je napisao(la):
opet ista prica po 7000000ti put... ;)
brat ima Punta mk2 i ima xenone na autu vec 3 godine i nije mu riknuo ni ECU ni ta "kutija" ispod volana... Žašto :icon_question:

Opet 80% sam siguran da nije od xenona, jesi li imao odma gresku na tabli, dali je prijavljivao da ti ne rade svjetla kada ste uboli xenone???
Na Puntu na benzincima je muhanat ECU ne mora biti na svakom ali jedan od 10 "rikne" dok na dizelu kad izbaci
"code key" se lako rijesi za par minuta...

Otiđi do teleoptica gore kod tunela na ciglanama, trazi Ivicu, on je meni rijesio "code key" na Puntu, jeste bio Mk1 i dizel ali nije s goreg pokusati i sa njim se posavjetovati jer je covjek doktor svoje vrste...

al vidi ovo drug...JESTE DO XENONA OVAJ PUT ;)
jer osoba koja radi reparacije ECU'a zivi od toga, u kiseljaku je pregledao auto tj. ECU i tu "KUTIJU" i dijagnosticirao je da je dooo pogodi cega XENON'a

Hajde mi molim te objasni kojim postupkom je utrvrdio da je to crklo bas od xenona a ne zbog neceg drugog :icon_question:
 
Član
edo_16v je napisao(la):
Licno sam ugradio na najmanje 10 tih punta i nikad nikome ne crce nista.. Danas su xenoni izgleda krivac i kad ode krajnica..

ja samo prenosim rijeci 5'orice majstora iz Sarajeva (ne Šalabajzera) najmanje i lika koji popravlja ECU'e
 
Član
moji vec godinu i po stoje... nikakakvog problem ni sa elektronikom auta ni sa samim xenonima... :)
 
Član
edo_16v je napisao(la):
Licno sam ugradio na najmanje 10 tih punta i nikad nikome ne crce nista.. Danas su xenoni izgleda krivac i kad ode krajnica..

jeste jeste, ja sam zamjenio prednje i zadnje selene, dvije dizne i 3 turbine kako si mi ugradio xenone :lol:

i mene cisto zanima kako je navedeni dao tu dijagnozu???:icon_question:
moj savjet ti je da trazis jos necije misljenje, otidji do Ivice kao sto sam ti rekao, ne padaj uvijek na prvu ima i druga i treca... ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top