Izmjene i dopune ZOBS-a: P obavezno, voznja nakon 23h dozvoljena

Izmjene i dopune ZOBS-a: P obavezno, voznja nakon 23h dozvoljena

Član
Poštovani,



U vezi vaseg upita, koji ste nam poslali dana 23.07.2010. godine, želimo Vas obavijstiti da je na osnovu Zakona o osnovama bezbjednosti saobraćaja na putevima BiH - Službeni glasnik BiH 48/10, prečišćeni i kompilirani tekst, definisano da se u članu 186., stav 9 briše tj. (lice mlađe od 23 godine ne smije da upravlja vozilom u saobraćaju na putu, u vremeu od 23,00 do 05,00 časova, osim ako je s njim u vozilu lice starije od 25 godina koje ima vozačku dozvolu i kojem u posljednjoj godini nije izricana zaštitna mjera ili mjera bezbijednosti zabrane upravljanja motornim vozilom), što znači da je prema izmjenama navedenog zakona ( koje su stupile na snagu) dozvoljeno upravljanje poslije 23,00 sata licima mlađim od 23 godine.

ali ono sto mene zeza, pitao patrole, kazu p ne treba, zabrana iza 23.00 ostaje... nije meni u ze toliki problem, ali drugi kantoni, posebno oni tamo oko busovace znaju biti nezgodni....
 
Član
http://www.sodalive.ba/12794

i ja sam isto neki dan murijaka pito i isto mi je odgovorio... medjutim trazis zakon u uvid pa sta bude... ja cu se vozit posle defitnivo sad!
pa se vidjamo!
 
Član
ja evo otkad sam cuo za to sve vozam bez P i poslije 23h. i zaustavljali su me bez kazne za to,sad sve zavisi do kantona
 
Član
Eto iza 23 sam libero :D Napokon jedan zakon da je normalan,ali jos folije ostaju mamu im :icon_mad:
Limpi svaka ti cast,hvala;)
 
Član
Limpi je napisao(la):
Poštovani,



U vezi vaseg upita, koji ste nam poslali dana 23.07.2010. godine, želimo Vas obavijstiti da je na osnovu Zakona o osnovama bezbjednosti saobraćaja na putevima BiH - Službeni glasnik BiH 48/10, prečišćeni i kompilirani tekst, definisano da se u članu 186., stav 9 briše tj. (lice mlađe od 23 godine ne smije da upravlja vozilom u saobraćaju na putu, u vremeu od 23,00 do 05,00 časova, osim ako je s njim u vozilu lice starije od 25 godina koje ima vozačku dozvolu i kojem u posljednjoj godini nije izricana zaštitna mjera ili mjera bezbijednosti zabrane upravljanja motornim vozilom), što znači da je prema izmjenama navedenog zakona ( koje su stupile na snagu) dozvoljeno upravljanje poslije 23,00 sata licima mlađim od 23 godine.

ali ono sto mene zeza, pitao patrole, kazu p ne treba, zabrana iza 23.00 ostaje... nije meni u ze toliki problem, ali drugi kantoni, posebno oni tamo oko busovace znaju biti nezgodni....

Ta osoba sto ti je poslala mail ocigledno nije pismena, nije stav 9 to, vec je stav 9 vezan za slovo P. Tako da ostavite se vi te zute stampe, ono sto u sluzbenom glasniku izadje to se gleda, nemoj te dzabe da se zavaravate, nema voznje poslije 23h...
 
Član
to ja citavo vrijeme i govorim, ovi laprdaju jedno, bez osnove u zakonu... lafo kao zamijenjen je nekom dopunom stav 8 i 9, kao mjesta zamijenili... toga nikad nije bilo, i da je bilo, isao bi obicno jos jedan dopunski iza clan, a ne mjesta mijenjat.... a eto ko sve radi u "ministarstvu", i kako se to zaposlilo... :icon_rolleyes:
 
Član
Ma zakone, pravilnike i izmjene i dopune u ruke, to je jedino mjerodavno...Oni neka pisu kazne za nepostojece clanove, vi lijepo na sud pa kada se sudija bude smijao strumfovima sto su pisali kazne za nepostojece zakone...A dobro znamo sta su, ko su i kakvi su nam ovi u ministarstvu...
 
malo je previse reci da ljudi u ministarstvu nemaju pojma.

evo da vam kopiram iz sluzbenih novina:

Službeni glasnik BiH broj 44/2007
ZAKON O IZMJENAMA I DOPUNAMA ZAKONA O OSNOVAMA SIGURNOSTI SAOBRA]AJA NA PUTEVIMA U BOSNI I HERCEGOVINI

^lan 1.

(1) U Zakonu o osnovama sigurnosti saobra}aja na putevima u Bosni i Hercegovini ("Slu`beni glasnik BiH", broj 6/06) u ~lanu 186. iza stava (4) dodaje se novi stav (5) koji glasi:

"(5) Voza~ka dozvola ne}e se izdati ni produ`iti njen rok va`enja licu koje ima nepla}enu nov~anu kaznu ili tro{kove prekr{ajnog postupka ili druge obaveze evidentirane u Registru nov~anih kazni u skladu s va`e}im zakonima o prekr{ajima u BiH."

(2) Dosada{nji stavovi od (5) do (10) postaju stavovi od (6) do (11).

znaci sa ovom izmjenom stav 8. iz zobs-a (vezan za voznju poslije 23h) je postao stav 9. a sa zadnjom izmjenom stav 9. je ukinut, kao sto svi znamo.



da zakljucimo vise ovu pricu ;)
 
Član
Death_beat je napisao(la):
malo je previse reci da ljudi u ministarstvu nemaju pojma.

evo da vam kopiram iz sluzbenih novina:

Službeni glasnik BiH broj 44/2007
ZAKON O IZMJENAMA I DOPUNAMA ZAKONA O OSNOVAMA SIGURNOSTI SAOBRA]AJA NA PUTEVIMA U BOSNI I HERCEGOVINI

^lan 1.

(1) U Zakonu o osnovama sigurnosti saobra}aja na putevima u Bosni i Hercegovini ("Slu`beni glasnik BiH", broj 6/06) u ~lanu 186. iza stava (4) dodaje se novi stav (5) koji glasi:

"(5) Voza~ka dozvola ne}e se izdati ni produ`iti njen rok va`enja licu koje ima nepla}enu nov~anu kaznu ili tro{kove prekr{ajnog postupka ili druge obaveze evidentirane u Registru nov~anih kazni u skladu s va`e}im zakonima o prekr{ajima u BiH."

(2) Dosada{nji stavovi od (5) do (10) postaju stavovi od (6) do (11).

znaci sa ovom izmjenom stav 8. iz zobs-a (vezan za voznju poslije 23h) je postao stav 9. a sa zadnjom izmjenom stav 9. je ukinut, kao sto svi znamo.



da zakljucimo vise ovu pricu ;)

jel to znaci onda da je dozvoljena voznja poslije 11?? :icon_biggrin:
 
Član
Ma idu dva p nazad, ako treba, evo printam ovu dopunu iz 2007 i veceras, bez bojazni iza 23.00 lagano u grad :D
 
Član
od mene imas, kad dodjes u ze, samo se najavi :cool:

to mi je trebalo, patrola krene pametovat, ja izbiflam dopune i pokazem crno na bijelo i nek gledaju kud se vedri :lol:

@emire pa mogao si uvijek iza 11 vozit, ali sada mozes i iza 23.00 :p
 
Član
Ma Limpi nemas potrebe za printanjem, reci mu ako vi ne poznajete zakon pisite kaznu pa cemo razjasniti na sudu. I potpises se da ne prihvatas odgovornost.
Death_beat odlicno si ovo sve iskopao :cool:
 
Top