Izmjene i dopune ZOBS-a: P obavezno, voznja nakon 23h dozvoljena

Izmjene i dopune ZOBS-a: P obavezno, voznja nakon 23h dozvoljena

Član
zakon je jasan, ali nazalost ima svakavih policajaca, koji nisu bas u toku... pa hoce da izmuzu para.... :icon_mad:
 
Član
pozz raji, evo da nebi otvarao novu temu, mogu ovdje da pitam jer ej povezano.
Malopriej sam vozio bulevarom u Mostaru, gdje odavno postoje ovi foto radari koji slikaju, ogranicenje je 60 km/h, radari koji slikaju u oba smjera ne rade vec dugo vremena, i vcrs pozurim da jarana odbacim kuci posto nije imao prevoza
uglavnom bilo je oko 95km/h otprilike, nigdje nikoga na putu, sve cisto,znam da ne rade radari i pozurim....kad na retrovizor nesto me blicnu, u odlasku me uslikao radar...
E sad mene interesuje po ovom sadasnjem ZOBS-u koliko ce mi doci kaze, da li dobiavm kaznene bodove i da li mi oduzimaju vozacku?
znam da ima dosta raje koja je od mene upucenija u ovaj zakon, pa bi molio nekoga ko zna sigurno da mi kaze sta i kako..
Auto je bilo od starog,na njemu je i registrovano, da li ce na njegovo ime doci kazna ,jer ne zna se ko je vozio,logicno..
 
almyr je napisao(la):
pozz raji, evo da nebi otvarao novu temu, mogu ovdje da pitam jer ej povezano.
Malopriej sam vozio bulevarom u Mostaru, gdje odavno postoje ovi foto radari koji slikaju, ogranicenje je 60 km/h, radari koji slikaju u oba smjera ne rade vec dugo vremena, i vcrs pozurim da jarana odbacim kuci posto nije imao prevoza
uglavnom bilo je oko 95km/h otprilike, nigdje nikoga na putu, sve cisto,znam da ne rade radari i pozurim....kad na retrovizor nesto me blicnu, u odlasku me uslikao radar...
E sad mene interesuje po ovom sadasnjem ZOBS-u koliko ce mi doci kaze, da li dobiavm kaznene bodove i da li mi oduzimaju vozacku?
znam da ima dosta raje koja je od mene upucenija u ovaj zakon, pa bi molio nekoga ko zna sigurno da mi kaze sta i kako..
Auto je bilo od starog,na njemu je i registrovano, da li ce na njegovo ime doci kazna ,jer ne zna se ko je vozio,logicno..

100701082.2_mn.jpg
 
BHT Ovisnik
od sada slikaju,kazna ti je u rasponu 10-20,20-40,50+ mislim da tako ide,slika ti sada iz mostara prema rodocu,kazna ce ti doci na starog s tim da on moze da navede tko je vozio,sda cu probati tocno naci koje su kazne

http://www.bljesak.info/content/view/56917/158/
 
Član
ma ja sam vozio prema rodocu, i nije me uslikao onaj sto ej okrenut prema meni, nego onaj sto slika auta koja se krecu od rodoca prema mostaru, tako da je mene uhvatio s ledja ....
a ove kazne su mi jasne ,ako je to tako kao sto pise..
samo mi nesto nije jasno...ako je ogranicenje po bulevaru 60(mislim da jeste),ima zakonski tolerancije 10km/h znaci radar slika na 71, e ja ako sam vozio 90, koliko je to prekoracenje, da li je 20 ili 30Km/h od cega se racuna ne kontam....
znaci starom ce to doc, on mora navesti da sam ja upravljao da njemu nebi dali zabranu upravljanja, ako sam shvatio dobro...
 
BHT Ovisnik
to za toleranciju ti neznam,mozda toleriraju do 71,al kada prekoracis obracunavaju od 60 ? neznam,a ako imas koga da ima vozacku,a ne voza mozes navesti na njega/nju ,ja za takve stvari cuvam tetku:D
 
Član
mislim da ti ide tolerancija 10km/h a kada prekoracis npr 30km/h negdje gdje je 60km/h dozvoljeno tu se ne gleda ta tolerancija nego se gleda kao da si isao 90 km/h :icon_rolleyes:
 
Član
upravo tako. ta tolerancija od 9 kmh je ustvari nepostojanje kazne za taj prekrsaj. ako si vozio 90 tamo gdje je ogranicenje 60, tvoje prekoracenje je 30. nema nikakve tolerancije...
 
Član
emir_89 je napisao(la):
upravo tako. ta tolerancija od 9 kmh je ustvari nepostojanje kazne za taj prekrsaj. ako si vozio 90 tamo gdje je ogranicenje 60, tvoje prekoracenje je 30. nema nikakve tolerancije...
aha kontam ,a ako je tako onda mi je mrka kapa, jer bilo je sigurno preko 90, onda cekam zabranu upravljanja,2 boda, i novcanu kaznu..:icon_rolleyes:
 
BHT Ovisnik
al se ne sekiraj narednih pola godine ili jace da ti nece uzeti vozacku :icon_biggrin:
rodici mi uzeli nakon nekih 8mj. tek,,a mami mi jos nisu,a prekrsaj pocinjena oko nove godine:D
 
Član
imas li ikoga da te voli, a da ne vozi a ima vozacku platis kaznu i ta draga osoba da svoju vozacku :icon_smile:
 
Top