Hyundai Tucson vs Kia Sorento - savjet

Hyundai Tucson vs Kia Sorento - savjet

Član
Sorento je skoro pa pravi terenac, i u skladu s tim mu je sve. Tucson je SUV...u tome je glavna razlika. A ako se ne snalaziš po snijegu, onda radije hvataj se autobusa, jedino ako ti eksplicitno ne treba dobar 4x4 pogon za uzbrdice ili mimo cesta koje se inače čiste.

pa drug hvatam se tako busa evo vec 3 godine. ali nije sto je to nekakav ogroman snijeg po karauli tamo. nego sto je postojece auto onako lagano. malo kise po ovom nasem asfaltu i odmah mi je neko proklizavanje. jer je motor premal. mislim da moze stati na zadnje sjediste onako bez problema.:):)
a i nekako mi glupo imas auto i sad eto vozaj se ti busem tako svako malo cim snijega bude. uz to sta cu kada sutra bude bila i beba?!:p:p nas troje na bus pa tako busem najlakse. tako i moj stari kaze "najsigurniji ti je bus". a on upali auto i lagano gdje god zatreba..:D:D:D:D
eto i da iskljucim opciju karaule tamo prema TZ, sta cu ovdje po gradu?
bilo malo snijega po ulicama. ja sjedim u kuci tako i gledam kako pahulje padaju.:D:D:D:D:D
sta ce mi ta romantika..daj nesto da se rahat izade na cestu. a ne onako gledaj hoce li biti snijega, kada, koliko i hoce li KJKP "RAD" da ocisti sta.
 
Poslednja izmena:
Član
ima li ko sta konkretno za motor?
sta cu ja ove neke engleze i amerikance da citam koji imaju benzince sa motorom od 3,5.
koliko vidim kod njih sve neke zalbe na svjetla (sijalice) i i tako u vezi struje..nesto sad konkretno o motoru nema. da se javlja onako kao generalno.
jedino izgleda u BIH svi zadovoljni i hvale ovo auto.;);););)
 
Član
Dobre gume + dobar vozač + ipak uzeti u računicu stanje na cesti.... nije loš 4x4 pogon nimalo, za tvoje potrebe ti ni ne treba mrcina a'la Sorento, možeš se voziti i sa Tusconom i tom klasom.
 
Član
b5ca6489e19abe00c1dbe0e98ee8016e.jpg

aa358335b242b7bad4d359a6b5eaa064.jpg
5e8d6037f1d7187f64018ad361049d7e.jpg
8142d1aa8a85b16b84a5d0ad115d9a19.jpg
fa1a60ad07d2db5e4dda6ff14236df18.jpg
61049179ddd7633dfe58855d2b5c8188.jpg
38b256c4c4bcb1153e26177873cbe9bd.jpg
95a1ed1a049918c39999729d70986b16.jpg


ovo je jedna koja se prodaje ovdje u Sarajevu. i koja moze na to kreditiranje.

P.S. valjda se smiju postavljati ovako slike
 
Član
pa eto procitaj pri vrhu druge stranice sta je autor teme napiso, tj kopiro od nekog ko ima KIU :D

pa dobro, uzecemo u obzir da taj doticni vlasnik KIE izgleda "posjeduje" neku specijalnu vrstu KIE. moracu da ga potrazim pa pitam sta je to tacno. pa da pokusam prodati to njegovo rjesenje mnogim fabrikama. pa tako da se obogatim i kupim onda neko fino auto (ne gledajuci na cijenu).:D:D:D:D:D:D:D:D:D;);););)
 
Član
Gabaritima sorento puno puno veće auto, kako vani tako i unutra, prvo se tu definiši. Generalno oba dobra i pouzdana auta. Za hyundaia imam samo riječi hvale i nikada apsolutno ne bih bježao od tog brenda. Održavanje nije skupo, ako čak nije jeftinije od konkurencije, (gvorim za ovlaštene servisere).
 
Član
Gabaritima sorento puno puno veće auto, kako vani tako i unutra, prvo se tu definiši. Generalno oba dobra i pouzdana auta. Za hyundaia imam samo riječi hvale i nikada apsolutno ne bih bježao od tog brenda. Održavanje nije skupo, ako čak nije jeftinije od konkurencije, (gvorim za ovlaštene servisere).

hvala drug. evo oko moje zgrade mislim da ima sad trenutno 4 hyundai auta. naravno kalsicna neka manja..
tucsona sam izabrao zbog estetike. mada znam da je manji od sorenta. ali eto uklapa se u moj neki ukus. uz to i cijena igra ulogu. do nekih 16.000 KM moze se naci dizelas 2007.g. jedino eto sto nije klasicni SUV. barem ja tako mislim u odnosu na ovog sorenta. nego da je vise tipa RAV 4.
 
Član
Imaju dva jarana ovog Sorenta, jedan model prije redizajna, drugi redizajnirani, iako su razlike minimalne. Kod jednog 140 KS dizel, kod drugog ona jaca verzija od 170 KS. Nemaju nijedan nekih prituzbi na taj auto, taj Sorento je svojevremeno bio jedan od najpouzdanijih SUVova u klasi. Cuo sam da zamajac hoce zezati ove dizele, pa obrati paznju na to da je ispravan. Podesavanje ovjesa za tog prvog Sorenta je radio Porsche i generalno iako je ljuljkav auto (mene podsjeca na bus kako se ljulja na neravninama), dosta je dobar i za voznju krivinama, ali treba imati u glavi da je to neki poluterenac. Zbog svoje tezine, trosi dosta goriva, mislim da je tu Hyundai daleko bolji, jer je manji i laksi. Santa Fe 2 ako imas priliku, razmotri ga ozbiljno, jako sofisticirano vozilo, iako su terenske mogucnosti ispod Sorentovih, al tebi i ne treba terenac. Santa Fe 2 je jako tih auto, kao limuzina djeluje, samo sto se sjedi vise.

A citajuci za sta ti treba auto, zbog snijega po cesti prije svega, mozda ti je bolji i pametniji izbor uzeti neki normalni auto sa pogonom na sva 4 tocka.
 
Član
Imaju dva jarana ovog Sorenta, jedan model prije redizajna, drugi redizajnirani, iako su razlike minimalne. Kod jednog 140 KS dizel, kod drugog ona jaca verzija od 170 KS. Nemaju nijedan nekih prituzbi na taj auto, taj Sorento je svojevremeno bio jedan od najpouzdanijih SUVova u klasi. Cuo sam da zamajac hoce zezati ove dizele, pa obrati paznju na to da je ispravan. Podesavanje ovjesa za tog prvog Sorenta je radio Porsche i generalno iako je ljuljkav auto (mene podsjeca na bus kako se ljulja na neravninama), dosta je dobar i za voznju krivinama, ali treba imati u glavi da je to neki poluterenac. Zbog svoje tezine, trosi dosta goriva, mislim da je tu Hyundai daleko bolji, jer je manji i laksi. Santa Fe 2 ako imas priliku, razmotri ga ozbiljno, jako sofisticirano vozilo, iako su terenske mogucnosti ispod Sorentovih, al tebi i ne treba terenac. Santa Fe 2 je jako tih auto, kao limuzina djeluje, samo sto se sjedi vise.

A citajuci za sta ti treba auto, zbog snijega po cesti prije svega, mozda ti je bolji i pametniji izbor uzeti neki normalni auto sa pogonom na sva 4 tocka.

po ovome sto pise kod nijemaca na prodajama (net) po gradu potrosnja dizela je oko 10 L. izvan grada i kombinacija je manja..
za zamajac sam i ja vidio jer je neko negdje na netu napisao da ga je mijenjao tamo na nekih 100.000, 150.000 km.

za ovaj sad sante fe i to sto je poluterenac i sto je slabiji od sorenta - ne planiram negdj epo nekim brdima da idem i nesto eksperimentisem. ali i necu da mi se desi da neko malo vece brdo koje ima u Sa mi napravi problem kad je recimo mokro ili kada je onako malo snijega po putu. nisam ni planirao sad neko vozanje po gradu i sl ako je vec napadalo snijega. nego da mi se ne desi tako u putu sta da pocne da pada.pa ni do kuce ne mozes na kraju.

e sad ovo sto kazes na kraju "mozda ti je bolji i pametniji izbor uzeti neki normalni auto sa pogonom na sva 4 tocka" sta prije svega tu preporucujes?
cisto razmjena misljenja.

hvala
 
Top