Honda Prelude AB 1.8 12V

Honda Prelude AB 1.8 12V

EE9

Član
Samo vozila koja imaju ECU, koji pored ostalih parametara upravlja i elektronskim ubrizgavanjem goriva, imaju "software-ski" postavljenu "blokadu" (prekid dovoda goriva) na određenom broju okretaja, zbog zaštite motora! Vozila s karburatorom nemaju "blokadu"! ;)

P.S.
Upućujem izvinjenje vlasniku teme zbog off-topic sadržaja! :angelic:
Btw...za PRELUDE idu samo pohvale i podrška na budućim radovima! :cool:
 
Član
Evo da se javim,nije me bilo dugo zbog obaveza ne stižem ni upaliti računar.
Hvala na lijepim komentarima,
Honda nema blokadu samo mjenjač šalta 6700 obrtaja valjda je tako podesti jer je automatik,
ako se tjera do krjanjih granica neće otići preko 6700 ali to je i max. za ovaj motor.

Malo se i radilo i još se radi,došli su rubovi na red,nakon 31 godinu,sve je znači bilo originalno ali su sa unutarnji strana počeli da propadaju,takođe sam zakačio saksiju na parkingu pa sam oštetio donji dio desni vrata.

Pronašao sam i zadnji spojler od BA2 Prelude...



12484646_788853234577259_5208269727719047489_o_zpsg6ramd6a.jpg


12484594_788853254577257_773907665650121659_o_zps5zn8qybe.jpg


1_zpsj49czluf.jpg


IMG_1562_zps9m4uwhr1.jpg


IMG_1564_zpsgnrdrape.jpg


IMG_1580_zpsj3ljl0ls.jpg


IMG_1581_zpszl0qtkff.jpg


IMG_1602_zpsmdgg5mcd.jpg



IMG_1603_zpstqd6uuqr.jpg


IMG_1601_zpsccwyp1ji.jpg
 
Član
Evo neki update,radovi na karoseriji završeni,
na kraju sam komplet auto brusio 2 puta pa polirao 3 puta,3 spužve i paste,3M program i sad je lak kao staklo.

Još jedna novost više nije džip :D , spustio sam je napred 6,5 a nazad 6cm.
Izrađeni kraći i tvrđi amortizeri,napred su fabrički sportske opruge a nazad sam postavio nove kraće...

Kolega Kerim iz Sarajeva se potrudio da mi izradi 3D stickere, znakove za napred,nazad i volan po mojim željama i evo kako sve na kraju izgleda.

momofb_zpsatqz5t7a.jpg

momo2fb_zpsdsqv6tip.jpg


4_zpsydfyq6qk.jpg


3_zpsvvbilgay.jpg


1_zpsno3dlpol.jpg
 
nista njoj ne fali, original je zakon, + felgi kod nas nema,bbs,oz, rc, brock i slicne joj ne bi nikad legle i originalnih sirokih lonaca tipa hks,blitz za ovakav auto isto nema :(
 
Član
brutalna,samo nazad po mom mišljenju neki jap lonac i felge...ostalo je savršenstvo ;)

strašna hondica ;) :)

ovo nije dobro
ovo je odlicno :D

Svaka cast, pedantno i predobro !

svaka čast, predobro izgleda ;)

HVALA! Drago mi da Vam se sviđa,trudim se da bude što bolja,ima još posla u enterijeru,radim neke izmjene,postaviću i to uskoro.

A što se tiče točkova ove sam uzeo vani slučajno jer sam ih dobio ispod cijene,još bile nove gume gratis na njima i
to mi je bio idealno,skinute sa Civica znao sam da će odgovarati i kupim samo da mi nije na 13".
Dosad mi je prioritet bio da uradim karoseriju i potrošne dijelove mehanike,sva sredstva su otišla na to,
nove feluge i gume su velika investicija ove sezone će to da pričeka :) .

Auspuh sam ja sam izradio,već sam pisao da sam bio zaposlen u Remusu,problem mi je bio naći materijal za izradu,
prvo sam mislio postaviti od inoxa cijev nazad a onda sam našao ove rore od pravog rosvaja.
Mada ovo izgleda kao DTM stil ustvari je Mugen u svom katalogu nudio ovakve nastavke za Preludu jer prate oblik branika,takođe su Prelude fabrički dolazile sa protočnim loncem i dvije cijevi.

1_zpse2dqry6y.jpg

2_zpsqawyn6cq.jpg
 
ovo mi se pravo svidja, sto drzis do originalnosti auta i dijelova, bez nekih cunerskih dodataka i slicnih gluposti ;)
 
Član
Svaka cast, pogotovo na loncu
Hvala,
malo je glasniji preko 3000obrtaja ali auto ima veću snagu,prije se gušilo u višim obrtajima,sad mi na pola gasa pali kick down :D Honda nema onaj prekidač nego valjda preko neki sajli to ide i vakuma.

ovo mi se pravo svidja, sto drzis do originalnosti auta i dijelova, bez nekih cunerskih dodataka i slicnih gluposti ;)

Hvala,
hito sam da bude sve OEM sa nekim manjim izmjenama,ne treba puno izmišljati na starijem autu,
čim se branici i lajsne ofarbaju izgleda mlađe i ljepše.

svaka cast, odlicna je, felge neke kad nalete to ce biti opasno pravo :)

Hvala,a valjda nekad i to dođe na red :)

Dolazim u Gradišku idući vikend pa će se moći vidjeti i uživo.

Evo jedna slika usput,

DSC_0013_zpskf492amd.jpg
 
Top