Honda Prelude AB 1.8 12V

Honda Prelude AB 1.8 12V

Član
Pozdrav,
nisam dugo ništa postavljao na forum,samo pregledam šta ima novo,nedavno sam postao vlasnik Prelude pa da je predstavim.

Neki se i sjećaju da sam već imao ovaku istu Hondu prije 4 godine,baš zbog toga sam je i kupio.
Radi se o Preludi iz 1985god. sa automatskim mjenjačem i 1.8 12V dual carb motorom sa 74kw.

Honda je bila od 1995 kod istog vlasnika tako da je za svoje godine dobro očuvana,na satu ima 195hiljada km,
motor i trapovi su u odličnom stanju,vuče dobro i ništa ne lupka dok se vozi,stabilna je...

Od opreme ima servo,četverokanalni ABS,tempomat,električna stakla i šiber,4 zvučnika,alu feluge Honda 13",
cd/mp3 LG LAC3900RN,i ja sam imao neko pojačalo 100W sa 2 woofera 20cm pa stavio da malo udara jer fabrički zvučnici su nejaki.

Zasad je u planu pomjenjati remenje,pakne i ulja jer me čeka registracija u decembru a ostalo je lako kasnije šminkati :) .















 
Član
Svaka cast, interesuje me je li ovo ona sa pika sto se prodavala za masne novce? Volio bih znati koliko si dao za nju, ako nije tajna, na inbox naravno :) Nek je sa srecom i u zdravlju da je vozas najmanje jos toliko...
 
Član
Fino si pazario onda. Neka je sa srecom... Evo jedna cisto da vidis kojim putem da ides :)
DSC_7742.jpg
 
Član
I meni se prvo ucinilo da nije ona sto ima 2000km na satu :) Bas je ocuvana,nek ti je sa srecom i da se navozas ;)
 
Član
@etno
Hvala,
ovo je mjera na slici,i ako bi šta radio samo druge feluge i spustiti,
isto mi se sviđa kad se stavi branik sa novije prelude na ovu moju


@Stamba_EG
Hvala,
prošli vlasnik je zaštitio pragove i pod pa je i to dosta značilo da ne propane,
jedino mi staklo na suvozačevim vratima nije original,plastično je,jel zna neko jel
se može staklo napraviti na mjeru ili moram tražiti polovno.
 
Član
Najbolje je potraziti polovno, ako vec ne imaju ovi ovdje u Alipasinoj ulici, kod skretanja ka stadionu Kosevo, oni rade stakla za sva vozila po mjeri...
 
Član
Ok,srećom ovo plastično staklo ne pušta pa nije toliko hitno čekaću što povoljnije rješenje.

Poskidao sam prekidače od podizača pa ću u njih staviti led diode da osvjetlim natpise,
otkrio sam i da imam neko osvjetljenje više pleyera samo su sijelice pocrkale pa ću takođe staviti diode,
ostaće sve fabrika neću da previše sija.

 
Član
Evo jedan update.
Zalemio sam led traku u osvjetjenje,i promjenio sam ručicu na mjenjaču.
Fabrička je previsoka pa sam napravio drugu sam i skratio šipku.
Na kraju sam nalijepio carbona na neke dijelove dok ne smislim nešto bolje.

0tuh.jpg


ni0u.jpg


oedx.jpg


a2oy.jpg


wzva.jpg
 
Top