Honda Prelude AB 1.8 12V

Honda Prelude AB 1.8 12V

Član
Hvala,na lijepim komentarima :)

Uradio sam nešto korisno i za motor,postavio otvoreni filter i skinuo blokadu na kućištu filtera tako da oba karburatora imaju više zraka.
Razilka se baš osjeti,čitao sam da je kod ovog motora fabrički loše riješen dovod zraka na karburatore,kako god motor dosta bolje vuče.

Nekada davno :jawdrop:
SAM_0678_zps89f6872b.jpg



SAM_0242_zps2ca366e1.jpg



Kupio sam jednu rastavljenu Preludu pa imam sad sve dijelove u rezervi.
Konzolu za radio od donora sam prepravio na 2din ili 7" tablet,izradio sam još jednu ispod nje za cd player.
Inače svaki originalni dio koji skinem sa svoje ide na policu.

Kad se sve rastavlja usput sam promjenio rasvjetu,u sat sam ubacio smd traku kao i u kontroler za ventilaciju.

t3_zpsfc54f424.jpg


t1_zps5820ebe9.jpg


t4_zps9cbf4a71.jpg




Na kraju test,tablet se sam budi čim dobije struje sa brave kad se da kontakt i nastavlja gdje je stao. Zvuk ide preko cd playera,konektor od auxa sam
izvukao sa zadnje strane uređaja,isto sam uradio na tabletu tako da nema kablova po autu...

 
Član
Hvala druže, čekao sam dugo da naleti donor da prepravljam konzolu,nisam htio bezveze postaviti tablet da strši :)

Još imam u planu volan uraditi,postaviču na njega kontrole od tempomata i za upravljanje tableta.
Mislio sam uzeti neki drugi volan ali imam još jedan fabrički i njega ću prepraviti kao i konzolu da bude malo modernije.
 
Član
Ma ja ne vjerujem bgte koja perfekcija....Podsjeca me na KnightRider-a onu seriju ili film sto je bio...Stvarno elegancija nemam rijeci izgleda i previse dobro...Svaka cast
 
Član
Ma ja ne vjerujem bgte koja perfekcija....Podsjeca me na KnightRider-a onu seriju ili film sto je bio...Stvarno elegancija nemam rijeci izgleda i previse dobro...Svaka cast

Hvala drug ;) ,radim koliko god sam u mogućnosti sve sam,dobra stvar je što je mogu sad registrovati kao oldtimer,trajno.

Još mi nedostaje putujućo svjetlo napred u maski :D imao je to jedan kolega na CRX.
 
Član
Svaka cast, samo polako. Imam par dijelova za Hondu, znam da imam farove i stopke neke. Za ostalo bi se morao zaroviti. Ako sta treba dodji nosi :D
 
Član
Svaka cast, samo polako. Imam par dijelova za Hondu, znam da imam farove i stopke neke. Za ostalo bi se morao zaroviti. Ako sta treba dodji nosi :D
Hvala! Poslao sam ti poruku ;)

Kako izgleda sve postavljeno,pojavio se i problem,prilikom punjenja zvuk na tabletu krči,ima smetnje,to bi trebao riješiti ground loop isolator,
kad stigne sa ebay isprobaću.

SAM_0502_zps07754dd2.jpg




Pretinac od vrata sam tapacirao eko kožom i panel od zvučnika koji sam prije izradio od iverice.
Tweeter je samo ukras poslije ću ga postaviti na A stub kad se bude tapaciralo.
SAM_0565_zps87f6947b.jpg
 
Član
Nisam odavno ništa postavljao samo pratim forum pa evo neki radova na Preludi...

Izradio sam zadnja svjetla od pleksiglasa,i wing na gepeku od pvc plastike,takođe su bočne lajsne ponovo farbane i lakirane.
Stakla sam zatamnio 50%,jedino nisam uspio zadnju šajbu izvući kako treba pa ću je raditi opet.

1_zpspdesmygm.jpg


IMG_0654_zpsyxbgj2vs.jpg


2_zpswbcu7l9i.jpg



I na kraju, nedostaje još na srednjoj blendi natpis Prelude.
preludefb_zpstroit71j.jpg


Prije 2god. i sad...
prelude%20pp_zpsg5geqg0a.jpg



Malo izmjena i unutra,novi tablet,opet modificirana konzola i Momo kožni volan 32cm...
PRELUDE_zpsr9zuzzh9.jpg
 
Poslednja izmena:
Top