Honda Prelude 2.2. VTi VTEC

Honda Prelude 2.2. VTi VTEC

EJ2

Član
ja sam mislio da je 4ws u bb6 serijski :icon_question:

nije ni bitno, ali to je nesto sto mi se inace jos svidja kod preludica
 
Član
EJ2 je napisao(la):
ja sam mislio da je 4ws u bb6 serijski :icon_question:

nije ni bitno, ali to je nesto sto mi se inace jos svidja kod preludica

moja honda ema taj 4ws, meni se to baš ne sviđa jer ima dosta "malfunctions" ako se ne auto održava..
 
Član
evo došlo vrijeme da se kupi prva kantica od litre ulja za ludu...

za desetak tkm ću mijenjati pa ću vjerojatno staviti shell ili možda castrol sport... budem vidjela.. :icon_smile:[/align]
 
Član
jenny je napisao(la):
evo došlo vrijeme da se kupi prva kantica od litre ulja za ludu...

za desetak tkm ću mijenjati pa ću vjerojatno staviti shell ili možda castrol sport... budem vidjela.. :icon_smile:[/align]

Kakav Shell:icon_question:
De ti stavi Mobil 1 i nemaš frke, ulje po mjeri za Japance.
Samo je na tebi sad da odlučiš 0-40, 5-40 ili 5-50 ovo zadnje po meni bi joj najbolje leglo.
 
Član
Perfektan autić, puno sretnih kilometara.
Ni slucajno shell, Castrol i Mobil da, a najbolje bi bilo da ju pocastis sa Motul-om...
sretno
 
extra je honduza...ima eleganciju,sport,i opet nekakvu svakodnevnost sve to u jednoj bomboni umotano u preludu...
nek te sluzi i da se nikad ne svadjate...:lol:
 
Član
auto je san...meni se licno svida onaj model sa pljosnatim farovima,ali i ovaj nije los..fin i jak..samo xenoni i eventualno ako hoces da te cuju da zamenis filter i zadnji lonac...to su samo predlozi...neka te dugo sluzi i puno predjenih km...
 
Član
cak noris je napisao(la):
auto je san...meni se licno svida onaj model sa pljosnatim farovima,ali i ovaj nije los..fin i jak..samo xenoni i eventualno ako hoces da te cuju da zamenis filter i zadnji lonac...to su samo predlozi...neka te dugo sluzi i puno predjenih km...

ma stari i ovako kad je palim probudim susjedstvo, a što se tiče tvojih prijedloga...
stavljen je cijeli usisi zraka sportski K&N, a i ispuh je dorađen, tako da don't worry ;)


svima ostalim hvala na lijepim komantarima...:icon_smile:
 
Član
JOOOOOJ.... Neki dan mi pukao hladnjak..... e sad....
Nakon što je hladnjak zamijenjen na karlobaškoj rivi u roku od sat vremena po mraku...
i dobro upalili smo auto i opazili da u najmanju ruku čudno radi, i sad ... zapitam se koji joj je sad ku...c??
No nakon sveg čuda dovezli smo je u GS, ali nije vukla kako treba (išla je ona brzo ali ne kako treba..) sve do 3500 4000 rpm trkelja (tj. uvijek kad stisnem gas) a iznad tih obrtaja kad pustiš gas radi da se ni ne čuje...
Nije mi bilo drugog lijeka nego da je vozim mehaničaru, ali kad smo je lrenuli odvesti nije htjela upaliti ni naopako, pa smo je odšlepali.
Mehaničar je pregledao sve vitalne dijelove koji su se mogli smočiti i uzrokovati nemogućnost palenja... Ustanovio je da je razvodna kapa suha, kablovi su novi tako da tu nije bilo greške, ali nije mi davala struju.
Mehaničar mi je preporučio da je odvezem kod autoelektričara koji ima program za hondu pa bi je on trebao spojit na komp i vidjeti koji joj je bog. Kažem mu da mi napravi što god da joj je. I dobro odšlepam ja nju tom "majstoru" i nakon tri dana javlja se lik i veli da je napravio i da dođem po auto, pitam ga ja koliko love da ponesem, on veli da 1100 kn za dijelove + 400 za ruke, kaže od dijelova je promijenio bombinu i modul paljenja i da me ti dijelovi čekaju na sicu u autu.
e slušajte sad...

Otišla jučer kod tog "majstora" prvo nije ga bilo kući nego je gospođa izišla, uzmem ja ključeve od honde i velim da idem do auta da ga upalim i probam...
Čim sam je upalila znala sam da ništa ne valja, čim sam čula kako radi, rekla sam gospođi da to ništa ne valja i da se ja moram čuti s "majstorom" da mu kažem neke stvari...

Naime auto grozno radi, gorivo jako smrdi i bojim se da ne sagorijeva kako treba, uopće ne vuče..
Evo za primjer ću reći kad šaltam iz 1. u 2. ona bi već trebala letit (tko vozi ludu 2.2 zna o čemu pričam) a sada jedva da 60 u 2. drži, svaki traktor IMT bolje radi od nje...

Gdje god moram stati na raskrižju odmah se ugasi, a kad moram usporiti moram gasirati k'o neki nabrijani 18-godišnjak da se ne ugasi... Ma SHOW čitav majku ti...!

Ajd saberem se ja i nazovem tog lika ("majstora") i kažem mu lijepo i uljudno da se auto ponaša i vozi isto kao i prije, a da mi on za "popravak" traži 1500 kn... Prvo muk u slušalici, a onda mi kaže da je on napravio ono što je trebalo i zamijenio djelove koje je bilo potrebno zamijeniti (modul paljenja i bombinu)te da je auto radio kako treba kad ga je on pailo i vozio, na što ga ja upitam kako to onda da sad ne radi kako treba...!? U tom trenutku krene galamiti i psovati da ostavim auto u dvorištu, da će on svoje dijelove izvaditi i da ja vozim auto ća....

Ja mu kažem da ja nisam od onih koji neće platiti za napravljeni posao, da ću ja novce ostaviti gospođi i odvesti auto, ali da ga vraćam čim ohladi glavu jer nikome neću punit džep a meni ona stvar, od auta opet ništa...

Ma ljudi moji luuuuuda sam skroz, sve mi se skupilo, frend mi leži u bolnici i bori se za život, jer se stukao s nekim golfom, meni izbijaju pare iz novčanika, a auto ne popravljaju (iako stoji tamo već tri dana), ma poludit ću!!

Vozim je opet u ponedjeljak nekome tko će ju možda znati popraviti pa javim kako stvari stoje...

:icon_cry:
 
Član
Deyo je napisao(la):
:icon_confused:

Prvo koliiko ja znam, sve što se mijenja prvo je red da te nazove i pita da li da se promijeni i koliko košta, a ne "napravio sam"... predlažem da odvedeš na dijagnostiku, ako ima ovlašteni servis negdje u blizini.

Moram vidjeti koji je servis ovlašten za hondu, koliko znam Ruting je u HR bog i batina za hondu...
A što se pitanja oko dijelova tiče, mene nitko ništa nije pitao, samo me nazvao nakon tri dana i rekao da je auto gotov i da dođem po njega s parama naravno...
 
Ako saznaš tačno šta je sa tim gašenjem kad kočiš javi :D isto mi se dešava :D e da, meni je malo pomogla zamjena jednog kabla koji i nije bio ispravan al i dalje se nekad ugasi...ne toliko često ali se gasi.Eh sad moja pretpostavka je pumpa od goriva mada ne znam da je toi kod tebe moglo baš otići od te situacije :icon_question: Ovako, ako sam ja dobro razumjela ti si kod električara to popravljala i toliko je koštao popravak?Da nema tu onda možda posla i za mehaničara a ne samo električara ako se već tako ponaša auto ja ne bih rekla da je to sve do tog paljenja i struje a i da se jeste nešto pokvasilo sa tim pucanjem hladnjaka ne bi to tako bilo sve.Čuj, isti poblem sam imala sa tim da auto ne vuče i da se gasi kad kočiš i zamjena jedne svjećice i kabla je riješila veliki dio problema al s obzirom da pumpa nije od mog auta mislim da ona pravi taj manji dio problema.Probaj da ispitaš svaku svjećicu i svaki kabal posebno i mislim da bi to moglo pronaći uzročnika problema ;) A za to ti i ne treba majstor, lagano sama jedno po jedno testiraj i naći ćeš sigurno nešto od tog ne radi
 
Član
djavolica je napisao(la):
Ako saznaš tačno šta je sa tim gašenjem kad kočiš javi :D isto mi se dešava :D e da, meni je malo pomogla zamjena jednog kabla koji i nije bio ispravan al i dalje se nekad ugasi...ne toliko često ali se gasi.Eh sad moja pretpostavka je pumpa od goriva mada ne znam da je toi kod tebe moglo baš otići od te situacije :icon_question: Ovako, ako sam ja dobro razumjela ti si kod električara to popravljala i toliko je koštao popravak?Da nema tu onda možda posla i za mehaničara a ne samo električara ako se već tako ponaša auto ja ne bih rekla da je to sve do tog paljenja i struje a i da se jeste nešto pokvasilo sa tim pucanjem hladnjaka ne bi to tako bilo sve.Čuj, isti poblem sam imala sa tim da auto ne vuče i da se gasi kad kočiš i zamjena jedne svjećice i kabla je riješila veliki dio problema al s obzirom da pumpa nije od mog auta mislim da ona pravi taj manji dio problema.Probaj da ispitaš svaku svjećicu i svaki kabal posebno i mislim da bi to moglo pronaći uzročnika problema ;) A za to ti i ne treba majstor, lagano sama jedno po jedno testiraj i naći ćeš sigurno nešto od tog ne radi

Kablovi od svjećica su novi, svjećice e sad to je nedavno mijenjano, ali nije isključeno da su one dio problema.
A što se tiče opsla za mehaničara i autoelektričara, bojim se da ima posla i za jednog i za drugog. Sad kad je problem struje djelomično napravljen, trebam je voziti na diagnostiku kod tog istog "majstora" pa možda on otkrije di Hondicu boli....
 
Kod mene su isto svjećice nove stavljene prije pola godine i sad kad smo provjeravali jedna nije radila nikako skoro, na istom cilindru kabal i svjećica nisu nikako radili već X vremena...to je bio glavni krivac za takvo ponašanje auta :icon_smile:
 
Top