HHO, voznja auta na vodu,,,,,

HHO, voznja auta na vodu,,,,,

Član
Bilo koji diesel da je u pitanju ne treba mu EFIE.Moze imati i protokomjer i senzor.Znacu bilo koji da je u pitanju.novi stari..nema veze.Samo benzincima treba EFIE.
 
Član
i koliko bi bilo ugradnja ovog na diesela malo novija ova auta golfovi, astre, passati i sl. nek ljudi znaju otprilike pa mozda se neko odluci i da te potrazi...
 
Član
Ma necemo ovako na forumu, nema smisla..Imam oglas na Pik.ba pa neka me potraze..Dvije su cijene ima sa 11 plate i 21 plate zavisi od kubikaze.U svakom slucaju nije puno.Jeftinije dodje nego da ga narucuju iz USA.Dajem garanciju..tako da se vozi opusteno..bez opterecenja.Nije zurba ..polako..da odradim primorje prvo he he..Taksisti navalili..haos..
 
Član
chvale je napisao(la):
Ma necemo ovako na forumu, nema smisla..Imam oglas na Pik.ba pa neka me potraze..Dvije su cijene ima sa 11 plate i 21 plate zavisi od kubikaze.U svakom slucaju nije puno.Jeftinije dodje nego da ga narucuju iz USA.Dajem garanciju..tako da se vozi opusteno..bez opterecenja.Nije zurba ..polako..da odradim primorje prvo he he..Taksisti navalili..haos..
hehe dobar si samo radi brzinom svjetlosti...
 
evo bas se informisem o ovome,i dopada mi se...nije moj dizel neki potrosac ali ako moze jos manje,sto da ne?
de mi samo reci ima li kakvih stetnih dejstava po motoru,turbina dizne ili npr sta je sa izduvom jel se pjavljuju kakve druge vrijednosti jer se mijenja smjesa dodavanjem tih plinova,kako je sa termickim dejstvima u motoru(temperatura unutar cilindra) takodjer zbog te "nove smjese" jer je ona kako sam cuo nestabilna i jako eksplozivna(vece temperature sagorijevanja)...
hvala za svaku informaciju,i ako moze iskreno sa svim nedostatcima koje nosi ova nadogradnja(dali utice na vijek trajanja alternatora,baterije jer je dobar kozument struje) :icon_smile:
 
e pa sve sto si naveo ima efekta, ali kako su dokazali u pozitivnom smislu, smiruje se i produzuje radni vijek motora, i ostalih komponenti, akumulator ne bi trebalo previse ubijati jer ako ti je alternator dobar nemas frke, radna temperatura je niza, a stetni izduvni gasovi su mnogo mnogo smanjeniji,,,,,,,

sve u svemu za ove stvari ja sam nasao samo rijeci hvale, i abd na ljeto je u autu mome ;)
 
Član
ma sad ce chvale da ti se javi i pojasnice ti sve ugl. i ja kako sam cuo nikakva losa dejstva nema po motor al et i ja cekam dok to kod nas postane sto ti kazes nermine boom pa cemo da vidimo kako funkcionira...
 
Član
menso je napisao(la):
ma sad ce chvale da ti se javi i pojasnice ti sve ugl. i ja kako sam cuo nikakva losa dejstva nema po motor al et i ja cekam dok to kod nas postane sto ti kazes nermine boom pa cemo da vidimo kako funkcionira...

Pozdrav drustvo..evo malo literature:icon_smile:

Bio malo na putu..Ako sta mogu pomoci..bujrum..:123:
 

Prilozi

  • 3.JPG
    3.JPG
    220 KB · Pregleda: 75
Član
chvale daj kakvo detaljnije objasnjenje,uputi nas malo bolje u ovaj sistem, ako ti nije problem naravno;)
 
Član
ArminM je napisao(la):
chvale daj kakvo detaljnije objasnjenje,uputi nas malo bolje u ovaj sistem, ako ti nije problem naravno;)

Ovo za VW. Ganz genau.Znas kako kazu Svabe za kamione.Vozi M.A.N.-a hvali Mercedesa:icon_smile:Sahranio sa 4 Golfa i evo sad Passat tdi.Ali trebalo mi je preko 30 godina za to.:icon_smile:pa nista strasno.Dry Cell proizvodi gas ubacuje se u usisnu granu.Kad dodje u kompresioni prostor omogucuje bolje sagorijevanje goriva i samim tim stedi.To je osnovna postavka.E sad ima nus detalja.Da bi doslo do stednje treba da potrosis sto manje ampera da bi dobio sto vise gasa.Za to se koristi elektronika.PWM pulsni prekidac.Kad struja pulsira bolja je elektroliza, zbod strujnih pikova na pocetku svakog impulsa.Pa onda imas recimo za diesel motore,sensor enhancer..to ti je sklop resistora i potenciometara, pa sa MAF sensora ili kako se jos zove protokomjera izvuces vrucu koja salje signal od 090 V DO 5V prema ECU pa korigujes napon, na taj nacin smanjujes naftu.E sad posto Diesel motor ima konstantan vazduh, a znamo da sabijanjem istog dolazi do visoke temperature koja pali naftu, dok ima dovoljno nafte motor se uslovno receno hladi istom pa kad je tura, nema problema ali kad je mali gas onda manjak nafte moze dici temperaturu, zato pratimo situaciju.Mada ima olaksavajuca okolnost.HHO gas spusta radnu temperaturu pa se stvar kompenzuje.Sto se tice turbine ili tacnije turbo kompresora stvari su pozitivne.Jer HHO ima kiseonika i sebi sto neki papci iz Novog Sada koji drze forum, a blage veze nemaju, nisu znali..pa postavlljaju glupa pitanja a o mehanici Trubadurs of Dubrovnik.:icon_smile:Eto malo se nasalih.Mada nista nisam slagao.Kad dodjem na neki forum onda zelim da ljdima pomognem.I naravno da ponesto naucim.Idemo dalje.Sto se benzinaca tice ako nemaju karburator a vecina novih nema.Onda imaju lambda sondu koja registruje kolicinu kiseonika u auspuhu ..Lambda salje signal prema ECU od 0 do 1 V ili malo vise.Zavisi od auta.Sad na snagu stupa opet elektronika.EFIE se prikljucuje izmadju lambda sonde i kompjutera.Do 2001 godine ide analogni EFIE od 2001 ide digitalni.Zavisi i koliko sensora ima auto.Eto drze moj to bi ti bilo ukratko o ovoj problematici.Pa ako imas nerava navali, pomoc je tu..kad god zatreba..pozz.
 
Član
Pozdrav
Jako sam zagrejan za HHO generator,hteo bi ga sam napraviti ali trebam jos malo pomoći.
Da li neko može da mi pošalje detaljno objašnjenje kao sve to da sastavim(koliko posto NaOH ide ,...):icon_smile:
e da i jel bi to moglo da se namontira u moj auto lancer 1.5 12v 1991 godište
Hvala:cool:

Ili mozda nektko u blizini ima svu opremu i prodao bi,...?
i to me zanima:cool:
 
Član
lucky007 je napisao(la):
Pozdrav
Jako sam zagrejan za HHO generator,hteo bi ga sam napraviti ali trebam jos malo pomoći.
Da li neko može da mi pošalje detaljno objašnjenje kao sve to da sastavim(koliko posto NaOH ide ,...):icon_smile:
e da i jel bi to moglo da se namontira u moj auto lancer 1.5 12v 1991 godište
Hvala:cool:

Ili mozda nektko u blizini ima svu opremu i prodao bi,...?
i to me zanima:cool:


Prika daleko si ja sam u H.Novom, pored Dubrovnika.Sve bismo ocas zavrsili.Ovako..
http://hydrofueldrycell.blogspot.com/2010/05/free-diy-drycell-plan-coming-soon.html

Evo ti shema pa napadaj.Pozz.Sretno..
 
Član
lucky007 je napisao(la):
Pozdrav
Jako sam zagrejan za HHO generator,hteo bi ga sam napraviti ali trebam jos malo pomoći.
Da li neko može da mi pošalje detaljno objašnjenje kao sve to da sastavim(koliko posto NaOH ide ,...):icon_smile:
e da i jel bi to moglo da se namontira u moj auto lancer 1.5 12v 1991 godište
Hvala:cool:

Ili mozda nektko u blizini ima svu opremu i prodao bi,...?
i to me zanima:cool:


Prika daleko si ja sam u H.Novom, pored Dubrovnika.Sve bismo ocas zavrsili.Ovako..
http://hydrofueldrycell.blogspot.com/2010/05/free-diy-drycell-plan-coming-soon.html

Evo ti shema pa napadaj.Pozz.Sretno..
 
Top