HHO, voznja auta na vodu,,,,,

HHO, voznja auta na vodu,,,,,

Dakle, vec duze vrijeme se ganjam sa ovim kitom, HHO Conversation Kit, naime svi gledamo kako za sto manje para preci sto vise kilometara.

Naime, ovaj kit nije nista novo, vec godinama se koristi veoma efikasno, ali kod nas je jos pojam...

Princip rada vise nego jednostavan, elektrolizom vode gas koji se ispusta vodi se na usis motora, a sam gas pospjesuje sagorjevanje goriva i na taj nacin smanjuje njegovu potrosnju. Raad motora se smiruje, dobija se na snazi relativno malo, i prodizuje se vijek trajanja...

Sve to stoji razbacano po netu, svi govore isto, ali kakvo je stanje kod nas???' da li je iko nabavio ovaj kit, kakvi su rezultati i vrijedi li ovo sta??????


Par linkova

http://www.hhokit.net/
http://www.hhokits.com/hho/is-hho-a-scam.php
http://www.e-vozila.com/forum/viewtopic.php?t=1198&postdays=0&postorder=asc&start=0


Dakle, da li ste upoznati s ovom tehnologijom, da li bi ste je ubacili u auto ili ako znate koga da koristi kakvi su efekti, koliko je dobio na smanjenju potrosnje????
 
Član
RE: HHO, laz ili ne????

Veoma interesantna stavr. I mene zanima jeli iko koristio ovo :D jer izgleda zanimljivo :D Ja koliko sam citao za ove komplete, da smanjuju potrosnju 50% i dobija se nekih 10% snage i da treba pola dana da se voda preradi u gas :D Ovo sam citao na nekom forumu gdje je covjek sebi ugradio sad jel istina ili ne, nemam pojma... :)
 
Član
RE: HHO, laz ili ne????

Imaju neki likovi iz Srbije i Hr to koriste vec u svojim autima, kazu smanjuje se potrosnja benzina za 20 do 35%. Istina je da se taj HHO gas moze iz vode dobiti, kazu 10 puta je jaci od svakog fosilnog goriva. Nasa ga koristi za lansiranje svojih letilica u svemir. Ja sam malo cackao oko tih HHO celija i fakat se taj gas lako dobija. Izlazi iz vode u obliku mjehurica, kad ga zapalis pravo glasno puca. Evo ovdje foruma, mozes svasta saznat o tome: http://www.hhoforums.com

RS TURBO ne treba pola dana, cim pustis struju gas pocinje da se stvara. Problem ga je najveci skladistiti, jer je jako zapaljiv i nestabilan.
 
Član
RE: HHO, laz ili ne????

Nemam ja pojma :D ja samo prenio sto je ovaj rekao da je kod njega:D sad jel on malo suce ili sta ja ne znam :D ali i mene zanima ovo dosta jer je interesantno :cool:
 
RE: HHO, laz ili ne????

momentalno se generise gas, i koliko proizvedes toliko i utrosis, neophodan je nepovratni ventil kako ne bi doslo do zapaljivanja same smjese u boci s vodom....
najveca furka je sto bi neko rekao a sto sad ne stavim 3 celije i vozim samo na gas, ali ne ide, jer jbg sve ima svoje, ove celije vuku dosta struje, tako da jedna celija za neki optimalno ucinkovit rad trosi 20A, stavis 3 to je vec 60A, a valja toliko proizvesti....


gledao sam po ebay i cijena je od 50$ pa na vise, ugradnja beze pa sam mislio probati, samo sad koje su bolje celije, dry ili wet.... koliko sam proceprkao dry, jer vise proizvode gasa uz manje struje, ali opet mozda grijesim,,,,,,
 
Član
RE: HHO, laz ili ne????

Ja sam tu spravicu napravio i ugradio u WV-Polo/1994/1.4 D i radi odnosno radilo je dok nije zbog moje seprtljavosti boca za vodu pukla. Eh sad ono glavno, za 5 L dizela prelazio sam ~140 km.

http://www.tmace.com/images/01600011267593927720.jpg
 
RE: HHO, laz ili ne????

DLS je napisao(la):
jeki je napisao(la):
Ja sam tu spravicu napravio i ugradio u WV-Polo/1994/1.4 D i radi odnosno radilo je dok nije zbog moje seprtljavosti boca za vodu pukla. Eh sad ono glavno, za 5 L dizela prelazio sam ~140 km.

http://www.tmace.com/images/01600011267593927720.jpg

jeki ...stari aj ti se prvo predstavi u nove clanove ,pa se onda vrati ovde i ako imas koju sliku stavi (od spravice ) il objasni kako si napravio ,razlike u potrosnji ,dal ima stetnih uticaja ...itd..;)

hajd ti prethodno procitaj moj prvi post u ovoj temi,,,,, i sve linkove iz njega, po youtube ima more snimaka i bla bla bla kako i sta, a potrosnja se smanji otprilike sa 10l na 6,5l, zavisno kakve celije koristis,,,,


meni je kit po ovome svemu nadjenom na netu ucinkovit, ako se i malo ko razumije u hemiju skuzice da je proces i vise nego jednostavan, samo mi nije jasno kako mi prije nije palo na pamet ovako nesto, ali jbg :icon_biggrin:

Jedina stvarka koja mene brine u svemu je zima, kako zimi voda ostane a da ne smrzne, u vodu doduse ide malo soli (kao najgora solucija) koja dijelom smanjuje temperaturu mjenjanja agregatnog stanja, ali opet,,,,:icon_rolleyes:
 

DLS

Početnik
RE: HHO, laz ili ne????

zen3dom je napisao(la):
DLS je napisao(la):
jeki je napisao(la):
Ja sam tu spravicu napravio i ugradio u WV-Polo/1994/1.4 D i radi odnosno radilo je dok nije zbog moje seprtljavosti boca za vodu pukla. Eh sad ono glavno, za 5 L dizela prelazio sam ~140 km.

http://www.tmace.com/images/01600011267593927720.jpg

jeki ...stari aj ti se prvo predstavi u nove clanove ,pa se onda vrati ovde i ako imas koju sliku stavi (od spravice ) il objasni kako si napravio ,razlike u potrosnji ,dal ima stetnih uticaja ...itd..;)

hajd ti prethodno procitaj moj prvi post u ovoj temi,,,,, i sve linkove iz njega, po youtube ima more snimaka i bla bla bla kako i sta, a potrosnja se smanji otprilike sa 10l na 6,5l, zavisno kakve celije koristis,,,,


meni je kit po ovome svemu nadjenom na netu ucinkovit, ako se i malo ko razumije u hemiju skuzice da je proces i vise nego jednostavan, samo mi nije jasno kako mi prije nije palo na pamet ovako nesto, ali jbg :icon_biggrin:

Jedina stvarka koja mene brine u svemu je zima, kako zimi voda ostane a da ne smrzne, u vodu doduse ide malo soli (kao najgora solucija) koja dijelom smanjuje temperaturu mjenjanja agregatnog stanja, ali opet,,,,:icon_rolleyes:
mene neinteresiraju tvoji clipovi sa youtube .. nego kako je on sam sebi to napravio i upakovo..znam i ja da ima kupit gotovo ..
 
Član
RE: HHO, laz ili ne????

ne znam bas oko ovoga, al skoro sam gledao na tv-u oni mythbusters, bas testirali neke od ovih metoda ustede goriva i sve su dokazane kao laz... sad da li je ovo sta drugacije ili isto s*anje, neam pojma...
 
RE: HHO, laz ili ne????

bez uvrede ali ti ne kontas ovo, ja ti napisah ima na netu mali milion primjera, u linkovima na prvom postu ima opisano kako napraviti, cak i slika ljudi iz srbije koji su napravili, seme i sve, ali tebi je cini mi se mrsko malo promrdati misem po drugom sajtu,,,,,,,,

kako napraviti, pa kucaj u google elektroliza vode i rijeseno, milion primjera, ili uzmi knjigu hemije iz osnovne skole i naci ces upustvo kako napraviti,,,,,
 
RE: HHO, laz ili ne????

TuLe je napisao(la):
ne znam bas oko ovoga, al skoro sam gledao na tv-u oni mythbusters, bas testirali neke od ovih metoda ustede goriva i sve su dokazane kao laz... sad da li je ovo sta drugacije ili isto s*anje, neam pojma...

da, masno im placeno da kazu da je laz,,,,

obrati paznju da nisu stavljali NaCa u vodu (ili kuhinjsku so), bez cega elektroliza nije moguca, samo vodu koristili, a sam gas od elektrolize ne moze tjerati sve, nego mjesavina goriva i gasa,,,,,

a ako se sjecas, kada su pustili cisti gas iz boce auto je radilo, ali samo na gas,,,,

malo logike i skuzi se supljak ;)
 
Top