HHO Generator Usteda goriva do 60%! Istina ili fake??

HHO Generator Usteda goriva do 60%! Istina ili fake??

Član
Nešto što najviše mrzim na svijetu je da me netko naziva lašcem.Žao mi što sam uopće nešto i pisao,ali neću više vjerujte.
Bdw da ste čitali pažljivo svatili biste da sam napisao od 1500-2000 okretaja.Kraj teme.
 
Član
Jednu atomsku bombu treba baciti pa sve ispocetka. Ne vidim drugo rijesenje!

Steta bi bilo da prestanes pisat sada.. pozdrav
 
Član
Najsmjesniji su mi ovi likovi koji pricaju protiv ovog uredjaja, a vode se samo tamo nekom svojom logikom, a uredjaja ni vidjeli nisu, a kamoli probali!!! Ista takva situacija je bila i kad se plin poceo ugradjivati u auta ... Svi govorili kako je to prevara, "pa da to postoji auta bi se vozila samo na to, a ne na gorivo" i slicno ...

Znam dosta ljudi koji vozaju ovo u autima i svi do jednoga imaju smanjenu potrosnju goriva. Neko vise, neko manje, ali to zavisi od kubikaze motora, stanja u kom se motor nalazi i jos hrpe drugih faktora, ali cinjenica je da je kod svih smanjena potrosnja goriva. Sad ovih 60% sto je obecano na ovom oglasu nisam siguran da se moze postici, ali necu reci ni da ne moze (jbg, sta cu kad mi logika nije jaca strana)

@mara i ostali sa slicnim misljenjem ... Kako radi kompresor za povecanje snage motora? kako to on moze povecati snagu motoru, kad motor trosi snagu na njegovo pokretanje? Shvatate li kakvu glupost pitate?
 
Član
pišta je napisao(la):
Nešto što najviše mrzim na svijetu je da me netko naziva lašcem.Žao mi što sam uopće nešto i pisao,ali neću više vjerujte.
Bdw da ste čitali pažljivo svatili biste da sam napisao od 1500-2000 okretaja.Kraj teme.

Šala je bila ako nisi shvatio tvoj problem, ali da si pretjerao sa ovim obrtajima jesi i to sam znaš...

Nevezano sada za ovo oko brzina i obrtaja ja bi se više dotakao same teme, jer po ovome što si napisao ti si ustvari skroz prmjenio stil vožnje i mijenjaš brzine dosta ranije i postao si opsjednut potrošnjom te mislim da i ako se potrošnja smanjila na to je više uticao stil vožnje nego li ovaj generator.
Nemaš se razloga ljutiti, jer je sama tema postavljena više kao diskusija tako da će uvijek biti različitih mišljenja.
 
Član
druze potpuno si upravu samo price po logici a niko nije probao niti je imao dodira sa tim ja imam temu bas oko hho koji jos trenutno pravim a kad ga ugradim onda cu iznjeti svoje podatke :icon_smile: i mislim da to funkcionise ima dosta ljudi sto voze na to i niko se nije zalio da mu ne ne odradjuje zasto je najmjenjeno
 
Sve ja to vjerujem...ali da je to istina znaci taj lik sto to prodaje trebao bih biti neki milijunas do sada...pa jbt.nije lako smanjiti potrusnju za 20,30 ili 50% nebitno...a ne prodavat taj patent na pik.ba za nekih pisljivih 200KM?:icon_question:
 
Član
dzinn16v je napisao(la):
Sve ja to vjerujem...ali da je to istina znaci taj lik sto to prodaje trebao bih biti neki milijunas do sada...pa jbt.nije lako smanjiti potrusnju za 20,30 ili 50% nebitno...a ne prodavat taj patent na pik.ba za nekih pisljivih 200KM?:icon_question:

narod nevjeruje u to cim pomenes auto ide na vodu kazu ti da si lud pa cak su i meni rekli mnogi da samo bzv pricam jer nemaju pojma o cemu pricam a sad to sto se tice potrosnje u to necu ulaziti dok sam se ne uvjerim pa cu onda o tome pricat kad budem znao sigurno :icon_smile:
 
Mrva je napisao(la):
Jednu atomsku bombu treba baciti pa sve ispocetka. Ne vidim drugo rijesenje!

Steta bi bilo da prestanes pisat sada.. pozdrav

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NG0h8QCEiGs[/video]
 
Član
mtopic je napisao(la):
@mara i ostali sa slicnim misljenjem ... Kako radi kompresor za povecanje snage motora? kako to on moze povecati snagu motoru, kad motor trosi snagu na njegovo pokretanje? Shvatate li kakvu glupost pitate?


Ne znam ja kako taj kompresor radi, malo sam sad pročitao u nekoj temi ovdje, kažu i to šuplja. A što se tiče ovoga, uopšte nije glupost što pitamo. Radi se o energiji. Da bi radio ovaj generator potrebna mu je energija koju dobija od alternatora i odmah je veća potrošnja goriva. I ako ovaj generator napravi uštedu, izgubio si to pri generisanju energije za njega.
 
Član
mara- je napisao(la):
mtopic je napisao(la):
@mara i ostali sa slicnim misljenjem ... Kako radi kompresor za povecanje snage motora? kako to on moze povecati snagu motoru, kad motor trosi snagu na njegovo pokretanje? Shvatate li kakvu glupost pitate?


Ne znam ja kako taj kompresor radi, malo sam sad pročitao u nekoj temi ovdje, kažu i to šuplja. A što se tiče ovoga, uopšte nije glupost što pitamo. Radi se o energiji. Da bi radio ovaj generator potrebna mu je energija koju dobija od alternatora i odmah je veća potrošnja goriva. I ako ovaj generator napravi uštedu, izgubio si to pri generisanju energije za njega.

Cim ti kazes za kompresor da je suplja prica postavlja se pitanje vrijedi li uopste ulaziti u dalju raspravu sa tobom.

Jesi ti cuo za pojam "stepen iskoristenja"?

Primjer za kompresor snage ...
Zavisno od modela razlikuje se snaga koju oni mogu dati motoru, ali za primjer cemo uzeti da nas kompresor moze povecati snagu za max, 100 KS. Posto ga pokrece radilica, znaci da se za njegov rad trosi snaga motora. Recimo da za njegov rad motoru oduzme 30 KS. Znacu u totalu imamo povecanje snage od 70 KS, sto bi u konacnici znacilo da je njegov stepen iskoristenja 70%.

E sad mi molim te objasni kako ti izracuna da ce ovaj HHO generator potrositi svu energiju koju ustedi obezbjedjujuci kvalitetnije i efikasnije sagorijevanje u motoru?

Nisam bas siguran da se moze dovesti na stepen iskoristenja od 60%. Ovaj sa pik-a ne moze sigurno, ali imaju kvalitetniji uredjaji sa vise ploca, koji kostaju dosta vise para i cinjenica je da ljudi ulazu u to pare i proizvode to. Da je to suplja prica, davno bi se to prestalo proizvoditi i prodavati, ne postoji to od juce.
 
Član
Nisam ja rekao da je šuplja, drugi su rekli, fino sam napisao da ne znam kako to radi.

Nisam ni izračunao sa HHO, nego mi logično, ne može se stvoriti dodatna energija ni odakle. Što se onda vodi ovolika borba u auto industriji da se izmišljaju novi načini ubrizgavanja kod dizela da se smanji potrošnja, ili što je neki proizvođač, ne mogu se sad sjetiti tačno koji, uspio da poveća kompresiju kod benzinaca samo da smanje potrošnju? Što svi ne stave ovaj generator i ljepota?
 
Član
@mara - u jednu ruku, kad gledaš to s upotrebom vodika u autoindustriji, u pravu si, zašto ga svi ne koriste, a s druge strane znaš da svijetom vladaju lobiji i nitko drugi, tako da ti je ovo odgovor na postavljeno pitanje.... zašto smišljaju umjetne krize i najavljuju ratove? - radi cijene goriva

- E sad, ako (par) kolega s foruma tvrdi da imaju ugrađen HHO, nebitno jesu li ga sami radili ili ne, i ako kažu da im troši manje goriva, tko sam ja da im govorim da nisu u pravu, (pogotovo s mojim poznavanjem fizike i kemije).

Sretno svima u rušenju mitova, i nadam se da ću i ja uskoro ugraditi jedan ;)
 
Član
Yellow je napisao(la):
- E sad, ako (par) kolega s foruma tvrdi da imaju ugrađen HHO, nebitno jesu li ga sami radili ili ne, i ako kažu da im troši manje goriva, tko sam ja da im govorim da nisu u pravu, (pogotovo s mojim poznavanjem fizike i kemije).

Sretno svima u rušenju mitova, i nadam se da ću i ja uskoro ugraditi jedan ;)
:cool:
 
Član
@ mara pa dobijes energiju elektrolizom vode, e sad covjek kaze da je potrosnja smanjena, tj znaci netreba mu neka ogromna struja, da bi dobio trazeni vodonik.. nije ni meni jasno kako iz kile urana dobijes milione kilowata, malo sam o ovome pricao sa jednom profesoricnom hemije, kaze zena ova prica stoji, naravno da je moguce, i smanjiti potrosnju.. e sad dodala je na to sve, da ona ovo nebi uvela u vozilo, kaze veliki je rizik voziti na vodonik, previse je samozapaljiv..
 
Član
Rekao sam da više neću pisati,ali vrag mi neda mira.Možda su komentari bili šala,a i sam sam si kriv,jer sam nejasno napisao,naime brzina mi se smanjila,jer sam osiromašio smjesu na uštrb perfomansi,ali sam dobio veću uštedu.
Plin koji se dobije je plin praskavac koji itekako eksplodira,ali je bit u tome da se odmah potroši pa nema skladištenja.Naravno uvijek može biti sranja,ako se ne radi po PS-u.Nesmije se HHO gen. spajati na prekidač,jer se može zaboraviti isključiti i evo sranja,čak su i kartere znali izbiti.Znači mora dobiti napajanje preko releja kad motor proradi.
Što se tiče uložene energije zapitajte se koliku struju troši rasvjeta u autu,a ovaj generator radi na pišljivih 7A,alternator to i ne osjeti,pogotovo oni jači .Ako nekoga baš interesira može pogledati ovaj forum koji je jedan od najjačih kod nas
http://www.hho-tehnologija.info/forum.php.Tu ima ljudi iz svih krajeva bivše Yuge i dečki su daleko otišli.
Samo sam htio malo obogatiti ovaj forum sa mojim iskustvima.
Nema tu nekog čarobnjaštva,nekim autima će se smanjiti potrošnja ,nekima skoro ništa,a zašto,e to je već drugi par opanaka.
Pozdrav svim ljudima dobre volje
 
Top