HHO Generator Usteda goriva do 60%! Istina ili fake??

HHO Generator Usteda goriva do 60%! Istina ili fake??

Član
Sumnjam u ovo jer je Vodik/Hidrogen vrlo detonativan i zovu ga jos i praskavac.U klipnom motoru on treba izgarati vrlo detonativno i u biti takav motor bi se trebao raspasti.Naime on je niskooktansko gorivo slicno kao i avionski kerozin koji ima samo 10 oktana sto znaci da je u klipnom motoru vrlo eksplozivan i ako kerozin naspete u auto motor ce se ubrzo raspasti ali je dobar za mlazne i raketne motore kao i vodik.
 
Član
Iznajmi skladiste i tamo ga skladisti :lol: daleko to bilo od mog auta :D ako hoces biti bomas samoubica onda ugradi u auto :lol: mercedes je koliko se sjecam jos davnoooo kad je A klasa izasla napravio prototip na vodik i trebala ici u serijsku proizvodnju ali naravno projekt je propao jer su naftne kompanije nasle neku rupu u zakonu kojom su mogli naskoditi mercedes kompaniji i tako da nema od toga nista i taj projek je propao, a ovako eksperimentisati sa ovim nije pametno, radje nabaci jos 250km i ugradi plin i budi gazda :cool:
 
Član
sema911 je napisao(la):
edooze probo je bmw pravit nesto slicno samo je kod njih postojao rezerar za Hidrogen a sjecas se davne 45 sta je eksplodiralo u nagasaki-ju:icon_cry:,.,

:icon_smile: Nije tu bas eksplodirao Hidrogen na klasicni nacin kao sto ti govoris.Tu je izazvan raspad jezgri izotopa Hidrogena i to je atomska bomba a to nema veze sa eksplozivnoscu Hidrogena u uvjetima skladistenja.
 
Član
Prvo i osnovno elektroliza vode ima efikasnost 50-80%,
što znači da na vrhunskom uređaju za elektrolizu minimalno 20% energije otpada na toplinu.
Motor s unutarnjim izgaranjem ima efikasnost od cca 20%, ostalo otpada na toplinu.
Alternator u autu ima maksimalnu efikasnost od cca 60%, a ostalo otpada na trošak ventilacije alternatora, topline itd...
Znači kako god upotrijebili ovaj uređaj, gubi se energija.
Evo ja cu odma kupiti ovo ako ce garantirati dakle ja cu dat 500 maraka za aparat da se ugradi pa ako skine 30% potrosnju dat cu jos 1000 necu plin ugradjivati bezveze a ako ne onda on meni nek da 1000... Moš mislit da ce pristati na to. Neznam cime se zavaravate jer u laboratorijskim uvjetima uredjaj velik ko golf 2 napravi dovoljno vodika za pokretanje motora od par kilovata.
postoji xxx tema na internetu i misljenja ovakvih onakvih. Većina kaze JA MISLIM DA MI TROSI MANJE ... pa sta se tu ima misliti ili je ili nije 90% ljudi nezna stvarnu potrosnju svog auta a ne da moze primjetiti pola litra litar smanjenje potrošnje...

http://criss-zz.blogspot.com/2008/11/joe-cell-ivina-elija.html

evo jos jedan nevjerovatan izum za musti pare hahaha
 
Član
Ajmo otvoriti kasu...ev od mene cener...kada skupimo te pare neka ugradi neko sebi ko zna tacnu potrosnju svog auta pa da vidimo ima li sta od toga ili ne....:icon_smile:
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
sema911 je napisao(la):
edooze probo je bmw pravit nesto slicno samo je kod njih postojao rezerar za Hidrogen a sjecas se davne 45 sta je eksplodiralo u nagasaki-ju:icon_cry:,.,

:icon_smile: Nije tu bas eksplodirao Hidrogen na klasicni nacin kao sto ti govoris.Tu je izazvan raspad jezgri izotopa Hidrogena i to je atomska bomba a to nema veze sa eksplozivnoscu Hidrogena u uvjetima skladistenja.

razumeo moja greska,., moje poznavanje hemije je upitno al koilko se sjecam 1 razreda gimnazije i profesorice hemije govorila je da hidrogen implodira tj uvlaci kisik u sebe i da gori al ne podrzava gorenje,. dok benzin eksplodira tj gura sve van,.
i kada taj hidrogen ubacis u cilindar gdje treba eksplodirat ono se desi suprotno,,., sta se desi klipom,.,

nadam se da grijsim
 
Član
sema911 je napisao(la):
razumeo moja greska,., moje poznavanje hemije je upitno al koilko se sjecam 1 razreda gimnazije i profesorice hemije govorila je da hidrogen implodira tj uvlaci kisik u sebe i da gori al ne podrzava gorenje,. dok benzin eksplodira tj gura sve van,.
i kada taj hidrogen ubacis u cilindar gdje treba eksplodirat ono se desi suprotno,,., sta se desi klipom,.,

nadam se da grijsim
Implodira te se tako motor pocme vrtiti u suprotnom smijeru :icon_biggrin:
Zanimljivo ;) a stvarno neznam jeli tocno,nisam ni ja bas toliko upoznat sa svojstvima Vodika.
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
sema911 je napisao(la):
razumeo moja greska,., moje poznavanje hemije je upitno al koilko se sjecam 1 razreda gimnazije i profesorice hemije govorila je da hidrogen implodira tj uvlaci kisik u sebe i da gori al ne podrzava gorenje,. dok benzin eksplodira tj gura sve van,.
i kada taj hidrogen ubacis u cilindar gdje treba eksplodirat ono se desi suprotno,,., sta se desi klipom,.,

nadam se da grijsim
Implodira te se tako motor pocme vrtiti u suprotnom smijeru :icon_biggrin:
Zanimljivo ;) a stvarno neznam jeli tocno,nisam ni ja bas toliko upoznat sa svojstvima Vodika.
koliko se sjecam tako je pricala nesto mada sam ja slabo sluso vise sam gledo :icon_eek:buljio u nj

:icon_exclaim:
 
Član
Sve što je napisano u oglasu je točno,osim uštede goriva.Naime svaki auto je priča za sebe,ista ćelija se ne ponaša isto,čak i ako je isti tip auta.Sve zavisi u kom je stanju motor,čim je bolji i ušteda je manja.Nije samo ugraditi i gotova stvar i očekivati čuda.Treba se puno igrati sa količinom plina,koja se regulira sa jačinom struje i neophodan je PWM elektronski sklop za regulaciju struje.Ova ćelija na oglasu je loša,jer ima premalo ploča i vuče previše struje,te pravi više vodene pare nego plina.Postoje proračuni za razne veličine ploča i koncetracije elektrolita.Otprilike je najbolja količina plina je 1/3 kubikaže motora u minuti.Nemojte nasjedati na ovakve oglase jer samo hoće prodati.To je ipak malo veća nauka nego što ljudi misle.Inače nema nikakve opasnoti od ekplozije ,jer se plin ne skladišti,nego je trenutna potrošnja.Daleko se najveća ušteda postiže na dizelašima,pogotovo starijima.Nema dima ni čađi,a na EKO testu su mislili da im je aparat u kvaru.Najbolje ćelije rade od 5 do 10A ,a to alternator ni ne osjeti.Za nekih mjesec dana ide jedna u moj auto pa ću reći svoja iskustva,bilo loša ili dobra
 
Član
Po nekim zakonima i nekom logikom je moguce smanjiti potrosnju goriva pomocu hidrogena ali nije toliko efikasno na ovaj nacin na koji to pokusavaju ovi likovi sa nekim "aparatima" jer kao sto je jasno za taj generator je potrebna struja a struju proizvodi alternator sto je vise potrosaca alternator je pod vecim opterecenjem a samim tim je i motor vise opterecen sto automacki povecava potrosnju goriva fakticki to sto proizvedes hidogena bacis na njegovu proizvodnju bar sam ja to tako razumio nekom svojom logikom, e sad ja i kolega razvijamo neki "drugi" sistem sa malo vise elektronike i mozganja ako nam uspijem dobro i jeste neka litru potrosnju smanji ali efektivno meni dosta na svakih 100 kilometara mogu sebe i curu pocastiti kafom :D
 
sa hho se razdvaja vodonik iz vode, stvara se u realnom vremenu, nema "rezervara" i slicno, efikasnost nije naka na manjim relacijama ali na duzima je itekako primjetna.....

svi se vodite nekim logikama i postotcima, mythbastersima, hehe, pa zar stvarno mislite da bi naftasi dozvolili komercijalnu proizvodnju ovih uredjaja????

sve u svemu fake nije, ali kao sto kolega iz zagreba rece, nije to samo ugradi i vozi, ima mali milion podesavanja i ustimavanja dok se ne dobije kvalitetan i efikasan rezultat ;)
 
Član
U Banovicima je lik ovo ubacio sebi u hyundai coupe, i jos nekima...Ubrzo je radio i remont motora, ne znam je li povezano :D
 
Član
Vidim da nam je skener jako pesimističan što se tiče ovoga :D . Ja sam zvao kolegu Chvale-ta u Crnu Goru, pa bih taj uređaj ubrzo mogao biti u mom autu... Ja vjerujem da radi, a ako i nebude, nije ni prvi ni zadnji put da san pare dao za gluposti....
 
Član
Neko govno od 200 maraka da pravi pare tj gorivo za mene je jako smjesno . To sta se dobije smanjena potrosnja cca 10-15% i manje je samo zbog poboljsanog sagorjevanja smjese i nista drugo. Na svom autu osjetim tu razliku kad sipam gorivo na 2 ralicite pumpe a ne nesto drugo jbg nije isto 15 i 14 i po kad trosi :cool:
A sad vecina ''zadovoljnih'' vlasnika to je skuzila na dizelima zbog takodjer poboljsanog sagorjevanja i auto manje dimi i sve a to isto dobijes sa kvalitetnim ''chipovanjem'' pa nevidim razlog da mi u urednom motornom prostoru strši neko kinesko govno kojem tu nije mjesto sa nekim specijalnim razlogom a kostat ce te debelo preko tih 250 maraka ( ima ih na ebay i po 100 dolara i manje ) da bi dobio godisnje 50 -100 maraka manji trosak za gorivo i cistije ispusne plinove ( eto taman me zaboli qrac za ekologiju ).

Evo jedan CP od jednog proizvodjaca tih cudotvornih generatora

"Kad i ne bi štedio značajne količine goriva, ovaj bi generator trebao biti u interesu svakom ekološki osviještenom stanovniku jer potpuno izostaje zagađenje okoliša uslijed vožnje – rekao je ing. Tomislav Pavičić, direktor tvrtke Trgomar d.o.o."
 
Član
Ja samo kazem iz pouzdanog izvora da necete osjetiti povecanu potrosnju goriva zbog vece potrosnje struje kad imate taj generator u autu od 10A, mozda ce prije otici regler, cetkice, alternator, akumulator ali potrosnja tesko, a to kazem jer sam imao potrosac u autu od 50A i nisam osjetio razlike u potrosnji :D a taj potrosac kojeg necemo imenovati :lol: me kostao alternatora kojem je ugljenisao stator i dva akumulatora u nekih 2-3 godine, pa mozete misliti koliko je struje vukao a ja nisam osjetio razlike u potrosnji kad taj potrosac radi i kad taj potrosac ne radi :D to su minimalne potrosnje koje vozac ne moze da osjeti i razliku kad auto trosi 9.2 ili 10.1 to je na 50-60L rezervuar, bar ja ne mogu osjetiti da ga **** :lol:
 
Top