HHO Generator Usteda goriva do 60%! Istina ili fake??

HHO Generator Usteda goriva do 60%! Istina ili fake??

Sta ja znam,meni je ovo sve cudno,jer znam koliko treba energije za elektrolizu (koja i jeste proces koji se ovdje odvija),da je jeftiniji nacin pravio bi se hidrogen u vecim kolicinama i vozilo se na njeg umjesto na benzin....
Mislim da i kao nus-proizvod nije jeftiniji,jer ustvari nije nus-proizvod nego ga mi stvaramo na osnovu potrosnje goriva u zamjenu za elektricnu struju prilikom rada alternatora...

GTI FAN je napisao(la):
sema911 je napisao(la):
edooze probo je bmw pravit nesto slicno samo je kod njih postojao rezerar za Hidrogen a sjecas se davne 45 sta je eksplodiralo u nagasaki-ju:icon_cry:,.,

:icon_smile: Nije tu bas eksplodirao Hidrogen na klasicni nacin kao sto ti govoris.Tu je izazvan raspad jezgri izotopa Hidrogena i to je atomska bomba a to nema veze sa eksplozivnoscu Hidrogena u uvjetima skladistenja.
kakva hidrogen-nukleark,tako je pukla ona klasicna sa uranom...jedina koja je pukla a da je hidogen cijepan ( da to laicki kazem) je krehnula 750km od hawai-a...i na hawaima se osjetio shock talas,i pucala su staklana kucama...
 
Član
nermin suljagic je napisao(la):
Sta ja znam,meni je ovo sve cudno,jer znam koliko treba energije za elektrolizu (koja i jeste proces koji se ovdje odvija),da je jeftiniji nacin pravio bi se hidrogen u vecim kolicinama i vozilo se na njeg umjesto na benzin....
Mislim da i kao nus-proizvod nije jeftiniji,jer ustvari nije nus-proizvod nego ga mi stvaramo na osnovu potrosnje goriva u zamjenu za elektricnu struju prilikom rada alternatora...

GTI FAN je napisao(la):
sema911 je napisao(la):
edooze probo je bmw pravit nesto slicno samo je kod njih postojao rezerar za Hidrogen a sjecas se davne 45 sta je eksplodiralo u nagasaki-ju:icon_cry:,.,

:icon_smile: Nije tu bas eksplodirao Hidrogen na klasicni nacin kao sto ti govoris.Tu je izazvan raspad jezgri izotopa Hidrogena i to je atomska bomba a to nema veze sa eksplozivnoscu Hidrogena u uvjetima skladistenja.
kakva hidrogen-nukleark,tako je pukla ona klasicna sa uranom...jedina koja je pukla a da je hidogen cijepan ( da to laicki kazem) je krehnula 750km od hawai-a...i na hawaima se osjetio shock talas,i pucala su staklana kucama...




U pravu si Nermine nad Nagasakijem je pukla sa Uranom nebitno uglavnom ovo sam napisao da mu objesnim da je Hidrogenska bomba ustvari atomska bomba i nema veze sa eksplozivnoscu hidrogena ;)
 
Član
Tek toliko da vidite kako izgleda motor poslije upotrebe HHO generatora
http://www.youtube.com/watch?v=n5mUr5JI1vY&feature=youtu.be
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
Ja samo kazem iz pouzdanog izvora da necete osjetiti povecanu potrosnju goriva zbog vece potrosnje struje kad imate taj generator u autu od 10A, mozda ce prije otici regler, cetkice, alternator, akumulator ali potrosnja tesko, a to kazem jer sam imao potrosac u autu od 50A i nisam osjetio razlike u potrosnji :D a taj potrosac kojeg necemo imenovati :lol: me kostao alternatora kojem je ugljenisao stator i dva akumulatora u nekih 2-3 godine, pa mozete misliti koliko je struje vukao a ja nisam osjetio razlike u potrosnji kad taj potrosac radi i kad taj potrosac ne radi :D to su minimalne potrosnje koje vozac ne moze da osjeti i razliku kad auto trosi 9.2 ili 10.1 to je na 50-60L rezervuar, bar ja ne mogu osjetiti da ga **** :lol:
Alternator je ustvari generator el. struje.
Normalno je da potrošač koji vuče recimo 50A imati veću snagu, jer je napon konstantan, za razliku od onog potrošača koji vuče 10A.
Ako na izlaz nakačiš veću snagu (veći potrošač) logično je da se na osovini poveća moment, kako bi savladao taj moment moraš obezbijediti 'dodatnu' mehaničku snagu na osovinu.
Odakle ćeš je obezbijediti nego sa motora, što dalje implicira više snage više goriva.
Bar sam ja tako učio i tako kaže teorija.
Kako su onda stručnjaci izračunali da upaljena svjetla povećavaju potrošnju, jedan do tri decilitra na 100 km, ovisno o koncepciji i snazi motora...
 
Član
Sve je to druze ok, ali nisam ni rekao da se nece povecati potrosnja to je normalno da hoce, nego da je neces osjetiti. Vidio bi je kad bi nasuo pun i kad bi prosao 100km i opet nasuo pun i tad bi vidio samo na cifri razliku da se povecala potrosnja za 1L recimo, ali da ti recimo imas cetvrtinu goriva u rezervuaru (govorim u prosjeku da je 1L=2km i da auto trosi oko 10L na 100km) i naspes 20km i prodjes 100km mislis da je tvoja kazaljka toliko precizna da moze pokazati litru gore ili litru dole koju si potrosio, ja mislim da ne moze, vratice se na isto gdje je i bila i ja kazem da ne mozes osjetiti razliku osim ako ces gledati u board comp. ili da ces svaki put sipati pun pa tacno na 100km predjenih ici na benzinsku pa da vidis razlike ali da ti naspes 20km i prodjes 100km i da vidis hmmm sad mi je potrosio litru vise :lol: sad je potrosio 9.2 a iduci put je potrosio 10.4 e vala ko to osjeti svaka mu cast osim sto mu board copm tako ispise. Ja zimu i ljeto haman pa ne osjetim mozda malo se osjeti a razlike su u potrosnji do 3L.

Eh sada sto se tice videa onog na hidrogen, onaj motor izgleda sasvim cisto i cak dosta cisce nego od benzina i vidi se da je sagorijevanje idealno, a ovi nasi lesevi koje rastavljam i budu puni garezi i nakuplina na celu klipa u glavi motora je pokazatelj da imamo kvalitetno visokooktansko gorivo :D
 
Član
@RS Turbo: ako sipas do cepa,,do izbacivanja pistolja,vozas se par dana,ne gledas kazaljku,dodjes na pumpu,vidis kilometrazu,opet naspes do cepa i vidis litrazu,znas tacno koliko ti auto trosi...a ako ne tako,ako sipas ono za 20KM,i to se moze ustanovit,al recimo na 10-tak sipanja...nije najpreciznije,al koji mililitar gore-dole...
 
Član
edoze je napisao(la):
@RS Turbo: ako sipas do cepa,,do izbacivanja pistolja,vozas se par dana,ne gledas kazaljku,dodjes na pumpu,vidis kilometrazu,opet naspes do cepa i vidis litrazu,znas tacno koliko ti auto trosi...a ako ne tako,ako sipas ono za 20KM,i to se moze ustanovit,al recimo na 10-tak sipanja...nije najpreciznije,al koji mililitar gore-dole...

A de mi reci ko to prati da nakon 10+ dana ustanovi da mu fali pola litre ili litra :D pa ispari 3-4 deci a da i ne ne znas :lol: jesam ja igdje spomenuo i rekao nece se povecati potrosnja i da ce ostati ista? ja sam samo rekao da 5-10% vecu potrosnju neces osjetiti hoces vidjeti a ne osjetiti ako gledas u board comp ili sipas svaki put pun i vidjeces odstupanja jer ni jedno auto ne trosi tacno nego variraju potrosnje, otvoren prozor ljeti ti povecava potrosnju do 10% i jeli to osjetis? a to ti je znanstveno dokazano, otvoren prozor 10%, upaljena kratka svijetla 5%, ispumpane gume do 8% itd sto normalan vozac nece osjetiti osim ako nisi neka peka koja nosi blokic sa sobom i pise kilometrazu i koliko je nasuo pa racuna kod kuce i cupa sebi kosu i vice MAAAAAJKOOO MOJA 0.5L sam vise potrosio, moram dopumpati gume i voziti se zatvorenog prozora da manje trosi :lol: ja licno ne osjetim razliku kad je gorivo bilo 2.10 i sada 2.35 (moja greska cijena je 2.30) i ne osjetim razliku u potrosnji jer su to minimalne razlike do max 10% koje normalan vozac ne osjeti i tada i sada sam sipao za 20km i prelazio 100km :D govorim za gradsku voznju
A mi odesmo sa teme i ja vise necu pisati zato

:icon_exclaim:
:icon_exclaim:
 
Član
ja to u svedskoj jos nisam nigdje vidio da to neko ugradjuje i da se ima gdje kupit , mada ja nevjerujem u ta kina , pola bi svijeta preslo na to da je to tako dobro i da radi kako kazu:lol:
 
Član
Ja mislim da to sljaka i to dobro, da dobijes nesto na snazi i da ti nesto smanji potrosnju mada ja to nebi ugradjivao u auto jer je to malo zeznuto, sta zimi? kako odrzavati da ne smrzne voda? sta se desava tada? ko da ti to odrzava? itd. Bolje je ugraditi plin i ne misliti se bar je ispitano i ima atest a to :icon_rolleyes:
 
Član
LPG je druga stvar , svi sad haman voze na plin , a dobro si se sjetio , ja nisam ni konto za zimu , ide kako pise destilovana voda ,sad jedino preko zime stavit grijac motora (pola auta u swe to imaju ,naravno naknadno ugradjivani ,kad ovde upekne -35 neupali ni jedan bez grijaca motora koji grije cjelu noc) al je problem sto bi taj grijac izvuko brzo akumulator , inace su ovi grijaci 230v pa idu na kabal ,ustekas u uticnicu i izlas se uglavnom stavlja gdje idu maglenke tu negdje oko tablica i tako

kodnas na svakim parkingu imas te uticnice ,
Standheizung-Schweden.jpg
 
Član
Imas i kod nas, ali produzni od 20 metara sa drugog sprata spusten i jos se komsija nakaci na njega pa se grije i on citavu noc :lol: grijac da, ali opet bi on trebao i da radi dok si u voznji jer s i tada voda hladi i mrzne, a to je opet jos jedan potrosac koji ce opteretiti alternator i skratiti mu vijek ili skratiti vijek reglera, jer u starijih auta nije bilo toliko potrosaca pa nisu dolazili tako jaki alternatori mozda nekih 50-60A, u odnosu na danasnja auta koja imaju dostavise potrosaca i u njih su vecinom 100-120A alternatori, ja sam svoj sredio za 2 godine zbog nepotrebnih potrosaca koji su ga tjerali da radi punom parom :D ili nek sipaju antifriz i nece mrznuti :lol: sala
Dok neko ne proba to ce ostati misterija dali povecava snagu i smanjuje potrosnju goriva :) ali gdje god ima povecanja snage ja sam za hahahaha

Kod vas se to koristi da bi voda u motoru ostala topla i ujutro kad upalis i krenes na posao ili gdje vec, da imas odmah grijanje cim upalis auto i da je uvijek topla voda u motoru i tako imas uvijek potrebno grijanje i ugrijan motor a s tim se i smanji malo portosnja jer čok manje ili nikako ne radi, To je kao na dzipovima ili kombijima sto dodje Webasto Heaters, odrzava vodu mlakom :)
 
Član
bravo ubo si iz prve! heheh:lol:;)

nemozes ovde ,ako nemas to po zimi , moras ustat pola sata prije nego inace i ako uspijes upalit ,super , i onda se vratis u kucu i doruckujes i popijes kahvu i opet kad izadjes jos auto nije ni na 50 c se ugrijalo heheh :lol::lol:

¨da kupevärmare isto ide tako
809316_8mx9al.jpg

da se kabina ugrije;)
 
Top