HHO Generator Usteda goriva do 60%! Istina ili fake??

HHO Generator Usteda goriva do 60%! Istina ili fake??

Član
Ne znam da li je ovo vec bilo,slucajno sam naletio na PIK-u,pa da cujem vasa misljenja, da li ovo moze biti istinito ili je samo suplja prica?:icon_question::icon_question:

Procitajte pod detaljno:

http://www.pik.ba/artikal/2662854/hho-komplet-set--065-288-478/
 
ima tema, nije fake, samo je raja sujevjerna, ako se i malo kuzis u hemiju sve ti je jasno onda, najbolje radi na motorima sa karburatorom, kod novijih automobila ima dosta podesavanja, varalica i gluposti kako bi se zaobisli razni senzori...

hho generatori i nisu neka novost, jako dugo su prisutni tu samo sto nismo upoznati mnogo s njima, po srbiji, hrvatskoj, sloveniji crnoj gori i ostalim nam susjedima se ugradjuje odavno ;)
 
Član
OK ...sorry tek sam sad vidio da je bilo vec o ovome... Ali 250KM nije neka investicija ako se uzme u obzir trenutna cijena goriva...to bi se isplatilo za 2 mjeseca :icon_smile::icon_smile:
 
Član
da,ako radi...niko od nas nije jos ugradio to...navodno bolje radi na karbasima,nema senzora...zanima me kako na novijim ajnspricima zavarat senzore? jer, on baca benzin u motor zavisno od polozaja protokomjera,izmedju ostalog,jel tako? ako mu ti pored tog dajes vise oktana(HHO sistemom),a on to "ne zna",kako to rijesiti? jer onda dobijes prebogatu smjesu
 
@edoze, a kako radi plin na novijim autima (mislim na obicni plin, ne sekvent)??????

kod mene se plin ubacuje prije protokomjera, nikakvih dodatnih senzora nema za plin (a ni na motoru, protokomjer i lambda sonda), plin radi bez ikakvih problema, isto tako bi bilo i za hho (bar kod mene),,,

problem je kod novijih automobila koji prate sve, ali i u tom slucaju postoje "varalice" koje se ugradjuju i na taj nacin salju lazne informacije ECU o stanju smjese ;)
 
Član
Teoretski, ovo bi moglo da radi, energija je energija, bila od vodonika ili kiseonika koji benzin uvuce sa sobom u cilindar, svejedno je, e sad video sam zilion ovih stvari na prodaju, imaju cak i za razlicite kubikaze, ali jos uvek nisam upoznao nikog ko je ovo probao, nedge sam video i da dize snagu motora prema tome sam sumnjicav malo ipak nije to nitro pa da dobijes snagu... Najbolje da se javi neko ko je imao dodir sa pomenutom napravom...
 
Navodno od kolekice na poslu prijatelj vozi golfa dizela i ugradio je jos "nesto" na ovdu kaze kao jos mu manje za 2 litra trosi e sad.........
 
Član
Ovo je smeće obično. Ima ekipe po HR forumima ugradili i u svih je odgovor da auto samo vise struje potrosi :D
Ovo nije nikakva inovacija, ovo je cisto govno.
Ukratko, stvar se svodi na to da alternatorom napajas HHO generator koji zauzvrat generira vodik s kojim ti poboljsavas izgaranje. No, mala sitnica koju su zaboravili spomenit je ta da tim istim motorom vrtis taj alternator i vrlo efikasno potrosis opet tu energiju, i to vise nego si je proizveo jer odredjeni postotak ode na termalnu disipaciju i ostale parazitivne gubitke. Posto perpetuum mobile jos ne postoji, tako ni ovaj izum ne stedi gorivo. Ono sto ima za posljedicu je nesto vise snage zbog toga sto vodik uzrokuje potpunije izgaranje smjese.
Tko god je odslusao barem jednu godinu fizike na nekom tehnickom faksu, ne moze popusit ovo sranje...
Da to uistinu radi bilo bi 1000e a ne 250 pišljivih maraka. A svi koji su pojeli govno pa ovo ugradili naravno da ce reci da im trosi manje da ne ispadnu ovnovi sta su za to pare dali.
Ugradis hho 20-30% manje , tableta u gorivo 20%, el turbina 20% pa ono zuto govno kako se zove isto su nudili za smanjenje potrosnje 20% i onaj generator kzmičke energije sta ide u upaljac 20 % ispadne oko 110% manje goriva trosis za 200-300e hahahahha

attachment.php
 
Član
zen_3dom je napisao(la):
@edoze, a kako radi plin na novijim autima (mislim na obicni plin, ne sekvent)??????

kod mene se plin ubacuje prije protokomjera, nikakvih dodatnih senzora nema za plin (a ni na motoru, protokomjer i lambda sonda), plin radi bez ikakvih problema, isto tako bi bilo i za hho (bar kod mene),,,

problem je kod novijih automobila koji prate sve, ali i u tom slucaju postoje "varalice" koje se ugradjuju i na taj nacin salju lazne informacije ECU o stanju smjese ;)

da,ali kod plina ne ide benzin uopste,a ovdje ide,samo,po nekoj logici u manjim kolicinama,jer ga treba manje da bi u kombinaciji s ovim sistemom proizveo istu kolicinu energije...teoretski...i pod uslovom da ovo radi...ne pokusavam ovo omalovazavat,al mi nelogicno,i da radi,sto ne bi bilo fabricki ugradjivano u auta,jer danas svi teze ka manjoj potrosnji,zbog finansija,a i manje izgorenog goriva daje manje zagadjenje,sto je danas poprilicno velik problem...
 
Član
Nek administratori spoje ovu temu s onom velikom o HHO generatorima, čisto radi preglednosti i djeljenja informacija, jer se o ovome Već pričalo
 
Član
edooze probo je bmw pravit nesto slicno samo je kod njih postojao rezerar za Hidrogen a sjecas se davne 45 sta je eksplodiralo u nagasaki-ju:icon_cry:,., hidrogen je strasno nestabilan lement veliki je problem ga skladistit a mozda cak i proizvodi vise energije od benzina, a koliko sam ja skonto nemoze se upalit ko benzin svijecom treba ga nesto pobudit,.
a i arapi sigurno stopiraju svako istrazivanje kojim bi mogli izgubit dolar od nafte,.,

http://www.hydrogencarsnow.com/bmw-hydrogen7.htm


prije nekoliko god JK rece,., djeco pazite na casu hemije jer ko skonta kako sigurno skladistit hidrogen bice mnogo bogat,.,.,
 
jedini problem u ovom sto ja vidim jeste zimski period tj. da voda destilovana moze smrznut u generatoru a ostalo mi se cini da ima logike ipak pola litra destilovane vode koristi se za 1000 predjenih kilometara ako se ne varam a i nije to neka kolicina vodika koju generator malih dimenzija proizvodi
po meni ovo nije laznjak jer u praksi se sve vidi, džaba je razglabat oko necega sto imas na papiru nego kad to napravis onda se o necemu moze pricat
a i sto neko navede cijenu pa brate nemoze ti covjek prodat komad plastike i par kablova i malo zeljeza za 2000KM da je covjek rekao 2000 za ovo cudo svi bi se razmisljali da ugradimo jer sto valja to je i skupo tako mnogi kontaju
nego otom potom nek vjeruje ko hoce a i ko nece nemora
da neko s foruma ovo ubaci u svoje auto ja mislim da covjek nebi imao vremena za odgovore za postavljena pitanja ali ovdje niko ne riskira dat 250KM
toliko i pozzz

p.s ovo pravim vec par dana sebi najveci problem je za pvc ali polako meni se ne zuri kad bude bit ce KA BuUuUmMmM :lol:
 
Top