GUME

GUME

Član
Ja sam prije mjesec dana na preporuku sa foruma kupio Barum Bravuris 3 225/45 17,cijena im je 120 KM/kom pa eto uzmi i to u razmatranje

Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk
Da, vec mi je neko spominjao Barum... dok opet npr i Michelin gledam na piku ima 120-130 i 192km.. al nekakva energy saver.. ko da je sijalica a ne guma
 
Član
Da, vec mi je neko spominjao Barum... dok opet npr i Michelin gledam na piku ima 120-130 i 192km.. al nekakva energy saver.. ko da je sijalica a ne guma
Ta Energy je guma skroz dobra za prosjecnog vozaca, slabo se trosi, bas moze dosta kilometara izgurati.
Ja sam ih imao na 206 i stvarno su bile OK, ali nisu za neke extremne voznje, pogotovo po mokrom.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Član
Ja stvarno ne znam kakve su to gume da se "istope" za godinu dana.
Molim te nemoj okrenuti pricu na slikove, i semi slikove koje kada se zagriju bukvalno se "tope".
 
Član
Pa ne bi da pametujem ali moram. Istopiti i potrositi je drugo. Ali opet nema te gume koja je na nasem trzistu da se brzo istrosi unutar godine.
Jbt bude krkan pa ces potrositi i high end gumu.
Pa nisam nikakav krkan, normalno vozim, ne majmunisem nista s autom, ja sam pitao samo za normalno iskustvo sa gumama losijeg kvalitet i nista vise al' me nervira sto se mora za sve nacrtat na sta se misli jbg k'o da ne znate o cemu je rijec
 
Član
Pa nisam nikakav krkan, normalno vozim, ne majmunisem nista s autom, ja sam pitao samo za normalno iskustvo sa gumama losijeg kvalitet i nista vise al' me nervira sto se mora za sve nacrtat na sta se misli jbg k'o da ne znate o cemu je rijec

Druze, ja koliko vidim ti nisi pitao nego si izjavio. Ali eto mozda sam i ja pogresno procitao.
Inace po meni najveci low end gume je protekt. Poznanik takstista ima protekt, i traju evo preko godinu dana nisu se potrosile. Mislim da ce do dovoljno reci o tom trosenju guma. Imam prijatelja imaju od Hifly, Trackmaxa... itd. Pa ne potrose ih za godinu dana.
Evo ja imam Dayton DW510 zimsku, i stvarno sam je dok je bilo lose vrijeme testirao postenski. Nije me nigdje ostavila, niti sam slajdrao osim kada sam to htio. Na zalost guma jest stara dot je 2011, ali za cijenu po kojoj se prodaje mislim da je vise nego dobra. Epilog guma se nije potrosila. I iskreno da ti kazem, ove godine mozda ih opet kupim sa firskim dotom.
Po meni je Dayton bolji od Sportive. Mislim da je i Sava bolja od Sportive ali izgleda da je Sava ubijena u "raiji" tacnije da je postalo ofirno reci da vozis na savi itd.
Volio bi probati Dayton ljetnu.
 
Član
Druze, ja koliko vidim ti nisi pitao nego si izjavio. Ali eto mozda sam i ja pogresno procitao.
Inace po meni najveci low end gume je protekt. Poznanik takstista ima protekt, i traju evo preko godinu dana nisu se potrosile. Mislim da ce do dovoljno reci o tom trosenju guma. Imam prijatelja imaju od Hifly, Trackmaxa... itd. Pa ne potrose ih za godinu dana.
Evo ja imam Dayton DW510 zimsku, i stvarno sam je dok je bilo lose vrijeme testirao postenski. Nije me nigdje ostavila, niti sam slajdrao osim kada sam to htio. Na zalost guma jest stara dot je 2011, ali za cijenu po kojoj se prodaje mislim da je vise nego dobra. Epilog guma se nije potrosila. I iskreno da ti kazem, ove godine mozda ih opet kupim sa firskim dotom.
Po meni je Dayton bolji od Sportive. Mislim da je i Sava bolja od Sportive ali izgleda da je Sava ubijena u "raiji" tacnije da je postalo ofirno reci da vozis na savi itd.
Volio bi probati Dayton ljetnu.
Evo gdje sam pitao i kako sam pitao...
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    47,5 KB · Pregleda: 22
Član
Druze, ja koliko vidim ti nisi pitao nego si izjavio. Ali eto mozda sam i ja pogresno procitao.
Inace po meni najveci low end gume je protekt. Poznanik takstista ima protekt, i traju evo preko godinu dana nisu se potrosile. Mislim da ce do dovoljno reci o tom trosenju guma. Imam prijatelja imaju od Hifly, Trackmaxa... itd. Pa ne potrose ih za godinu dana.
Evo ja imam Dayton DW510 zimsku, i stvarno sam je dok je bilo lose vrijeme testirao postenski. Nije me nigdje ostavila, niti sam slajdrao osim kada sam to htio. Na zalost guma jest stara dot je 2011, ali za cijenu po kojoj se prodaje mislim da je vise nego dobra. Epilog guma se nije potrosila. I iskreno da ti kazem, ove godine mozda ih opet kupim sa firskim dotom.
Po meni je Dayton bolji od Sportive. Mislim da je i Sava bolja od Sportive ali izgleda da je Sava ubijena u "raiji" tacnije da je postalo ofirno reci da vozis na savi itd.
Volio bi probati Dayton ljetnu.
http://www.cijenaguma.ba/auto-gume?e=1&a=225&b=45&c=17 Dayton je tu negdje znaci kao i ove ostale.. ja cu najvjerovatnije probati ove matador sa stranice
 
Član
ja sam pratio temu od ovog :
"Ne radi se o usijanim glavama ni visku para, nego bolje ne bacat pare na jeftine koje ce se za ljeto istopit vec dat malo vise za kvalitet pa bit rahat par godina"
Inace probali smo Matadora, i kada je kisa kada je natjeras da proslajdra ta guma ne fata uopste. Osim ako ESP ne ukine snagu, ili ti sklonis nogu. Ali opet je ovo ako vozis ko krkan.
Sto se mene tice neka je i low end guma nova samo pamet u glavu.
 
Član
ja sam pratio temu od ovog :
"Ne radi se o usijanim glavama ni visku para, nego bolje ne bacat pare na jeftine koje ce se za ljeto istopit vec dat malo vise za kvalitet pa bit rahat par godina"
Inace probali smo Matadora, i kada je kisa kada je natjeras da proslajdra ta guma ne fata uopste. Osim ako ESP ne ukine snagu, ili ti sklonis nogu. Ali opet je ovo ako vozis ko krkan.
Sto se mene tice neka je i low end guma nova samo pamet u glavu.
Evo ovo su cijene kod nas
225/45R17
Tigar Syneris 82KM
Matador Hectorra3 92KM
Sava Intensa UHP2 117KM
Fulda SportControl2 142KM
Pirelli Nero GT 155KM
Dunlop SportMaxx RT2 169KM
Goodyear F-1 ASY3 178 KM
pa vidjet cu probati matador ili savu
 
Član
@Chuza je imao Tigar gume
Fulda odlicna guma
Barum oko 130 KM je isto hvaljen momak na e39 je vozi sa foruma
Sava imas prethodne komentare
O Matadoru prelistaj temu, bilo je par momaka koji su pisali o Hectorra 3 i bila su pozitivna.
Sportiva oko 100 KM mnogi hvale
Ostalo smijesno da pominjemo.
 
Član
@Chuza je imao Tigar gume
Fulda odlicna guma
Barum oko 130 KM je isto hvaljen momak na e39 je vozi sa foruma
Sava imas prethodne komentare
O Matadoru prelistaj temu, bilo je par momaka koji su pisali o Hectorra 3 i bila su pozitivna.
Sportiva oko 100 KM mnogi hvale
Ostalo smijesno da pominjemo.
Fulda sam koristio zimske i extra su gume, procitao sam to u vezi Hectorr 3 i Barum...
Bice najvjerovatnije Hector ili Sportiva... sta bude bilo na stanju i gdje se zadesim da kupim..
 
Hvala na komplimentu. :D ja sam fino napisao druze. Sve je to danas u 5 deka. Za normalnu upotrebu ce ti posluziti svake. A ako si usijana glava ni Bog ti pomoci nece :D
 
Poslednja izmena od urednika:
Top