GUME

GUME

Super Moderator
zavisi koji je model, za sta je namjenjen, na kojem je autu itd. po svom stilu voznje i kilometrima sebi biras gumu, zato ih i ima dosta na trzistu i puno je testova da se uporedi pa da svako sebi moze naci neki optimumm
 
Član
To si u pravu ali mi nije ni u redu da za jednu sezonu ostanu na 2-3 mm sare.

Isto i kod mene, na audiju ovo ljetno nazad prebacio continental i poderale se, nema jos 2mm, naprijed sportiva odlicno sluzi. Na Puntu Tigar 17, naprijed syneris ljetna, nazad tigar wintera m+s..na njima uvijek veselo, sara se potrosila do Ulcinja i nazad, kad malo kise padne nemogucw voziti, jedino su dobre kad se bas bas zagriju kvalitetno, e onda drze ko slikovi.
 
Član
Pozdrav svima.

Posto se blizi zima, zanima me koje su zimske gume(sto se proizvodjaca i tipa tice) najbolje na Renault(Grand) Scenic 1.9 dCi 2007. Konkretno me zanimaju Michelin, Hankook i ost. Hvala unaprijed.
 
Član
Pozdrav svima.

Posto se blizi zima, zanima me koje su zimske gume(sto se proizvodjaca i tipa tice) najbolje na Renault(Grand) Scenic 1.9 dCi 2007. Konkretno me zanimaju Michelin, Hankook i ost. Hvala unaprijed.
Ako gledas vec te premium gume sa njima nema fule znaci 99.5% vozaca u bih nece skontati razliku izmedju tih guma jer niko od nas ne tjera auta do maksimuma tako koju god da uzmes bces zadovoljan :)
 
Član
Pozz Raja,

Prošle sedmice obišao sam par lokalnih radnji koje se bave prodajom guma. Vidim sad svi nešto nude Matador. Zanima me je li to stvarno dobra guma ili je dobra guma njima jer imaju dobru maržu.
Prošle godine na passata sam uzeo S3 Savu međutim, datum je bio ok ali na izgled mi je bila nekako plastična, i nije me nimalo oduševila.
Ne uzimaju mi se nešto previše skupe gume, to uzimam čisto da mi auto zatreba za nuždu, jer golf-a ću vozikati svakako.
 
Super Moderator
Pa sta se to guma gleda jel valja il ne valja, kad je mi diramo nasim strucnim prstima i onda na dodir kakva je vidi se valja li?
 
Član
Pa sta se to guma gleda jel valja il ne valja, kad je mi diramo nasim strucnim prstima i onda na dodir kakva je vidi se valja li?
A jesi mi neki pametnjaković, vizuelno kad usporedim hankok gume koje su došle iz njemačke i ove sava S3 vidi se očigledna razlika. Da ne kažem da mi ni na snijegu nije bila ok.
A da sad cu ja vjerovatno dobiti ban jer sam odgovorio nakurcitom adminu ;)
 
Član
Mislim da sam ove zime usro motiku. Sad me malo trta! Presiroke su do jaja. Bice guranja ili pjve na Vlasic.
Kako perverzno izgleda jbt :D
Mislim da je njemu je za zimu preporucena dimenzija 255/55R18, ja npr. na njima vozim i do sada nisam imao problema.
Maksimalno bih za zimu isao na 265/50R19.. Ali jarane moj, ti stvarno nisi normalan, zivota mi hahah
 
Top