GORIVO OD 19.05. OPET SKUPLJE

GORIVO OD 19.05. OPET SKUPLJE

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
N

nenad

SamiRX-8 je napisao(la):
Mogu mislit kakva su vam to vremena bila, a sad kontate cim ga pritisnete

Ja kad sam tek polozio super 98 bio 1,07 pa se za "cenera" navozas :D
 

edo

Član
ErRoR je napisao(la):
Plin,Plin i Plin izgleda da nam nema druge! Mada znam da je politika jeben sport, tako da kada vecina pređe na plin i on ce otici na 2km!

jest ali če benzin biti 4,pa ti vidi...:D
 
Član
eh nenade i ja se sjecam toga,prije tacno 3 godine i 3-4 mjeseca kad sam polozio 1,10 bio benzin,za 50 maraka natocih vozas se do beskonacnosti ,dok ti noge ne otpadnu ...
 
N

nenad

Astra je napisao(la):
eh nenade i ja se sjecam toga,prije tacno 3 godine i 3-4 mjeseca kad sam polozio 1,10 bio benzin,za 50 maraka natocih vozas se do beskonacnosti ,dok ti noge ne otpadnu ...

Ja sam vise mislio na prije oko 8 godina :D
 
Početnik
koki+ je napisao(la):
Faya_M5 je napisao(la):
i ja sam cuo da bi trebalo da poskupi, pa da onda drasticno opadne, jer je dolar poceo ponovo rasti...

dolar skocio ili ne skocio kod nasih ostaje cjena ista . gdje to ima da je disel toliko skuplji od benzina



to ima kod nas. jer cigani su svjesni da je prosjecno vecina ljudi ganjala da si nadje dizela, radi manje potrosnje. a benzin se pravi od nafte..xaxa
 
Član
STRUČNJACI British Petroleuma i tvrtke Amoco došli su do zaključka kako je prostor od Glamoča, Livanjskog polja, Nevesinja do Neuma prema Crnoj Gori područje s najvećim zalihama nafte u Europi.

Prema njihovim procjenama, na dubini od 4 do 6 tisuća metara leži oko 500 milijuna tona nafte. Zbog toga se angažirala i sarajevska tvrtka Energoinvest koja želi ponovno oživjeti istraživanje naftnih polja BIH koja su prije rata obavljali u suradnji sa SAD-om.

"Prvi bareli nafte iz BiH bi se trebali izvući u roku od 15 godina, i to pod uvjetom da domaće vlasti budu imale sluha za takav projekt", kazao je za Pincom dekan Tehnološko-rudarskog fakulteta u Tuzli dr. Abdulah Bašić. Prisjetio se tako još jednog istraživanja British Petroleuma u sjevernoj Bosni, oko Posavine gdje je nekad bilo Panonsko more. Tamo su zaključili da ima manje nafte nego u Hercegovini, međutim, ipak se radilo o procjeni da na tom području leži oko 50 milijuna tona nafte.

"Budući da su Rusi vlasnici Rafinerije Bosanski Brod naftno istraživanje će provesti sigurno ruski stručnjaci", smatra Bašić. Tako bi u skoroj budućnosti, odnosno nakon obnove rafinerije, Bosna i Hercegovina mogla godišnje prerađivati oko 4 milijuna tona nafte.

(index.hr)


Ehh...ovo bi dobro došlo u jednu stranu, a na drugoj strani, opet bi bilo prepucavanja ili necega slicnog oko toga što Bosna ima naftu...ali šta je tu je...Uglavnom ovo nikako ne bi bilo loše :D
 
Član
ErRoR je napisao(la):
Mada znam da je politika jeben sport, tako da kada vecina pređe na plin i on ce otici na 2km!
nije to politika, to je ekonomija :)
povecanje traznje, bez porasta ponude = povecanje cijene
 
Legend
Eto ti rata u BiH odma, ali ovaj put ne sa Srbima, nego eto ovih supaka iz USA (usmrdzela amerika)
 
Član
To sam i ja kontao...Bit cemo Irak broj 2...nažalost...cim Bosanac nešto ima što drugi nemaju, odmah tu belaj mora izbiti iako je to na našoj zemlji...
 
Član
JEbalo majku ova BiH je vrh...imamo more, piramide, Troju u hercegovini sad jso i naftu...sta nam jso drugo treba ahahahahhaha :D
 
Član
Mudro zbori ovaj Tibor, svaki dan smo sve zajebaniji :)

a kad se ikad pricalo i istrazivalo o nafti u Gornjoj Tuzli, i nikad nista konkretno....nadjena nafta, ali eto nedovoljno valjda :S
 
Član
ma ovdje je najbolje daki reko...ako ovo stvarno bude sta ozbiljno i u velikim kolicinama, eto nama rata sa SAD-om...
 
Član
tibor987 je napisao(la):
JEbalo majku ova BiH je vrh...imamo more, piramide, Troju u hercegovini sad jso i naftu...sta nam jso drugo treba ahahahahhaha :D

Treba nam jos samo pametnih ljudi koji ce od toga napraviti biznis da svi imamo solidan posao! Ne moramo zivjeti kao Arapi, samo malo nam je potrebno!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top