Golf VI GTD

Golf VI GTD

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
lov2xlr8 je napisao(la):
vladica85 je napisao(la):
sto volim ova prepucavanja oko golfa:lol:

jah,sve honde trose po 3-4 litra,nijedna ne prelazi 5,imam jednog takvog druga :D
a salta na 1200rpm,da gasa onoliko koliko je dovoljno da se ne ugasi kad usalta u vecu brzinu

ma pogriesno si razumio,znam ja dobro kolko vrijedi VW i svabska auto industrija,ja gotivim japance al isto tako volim i svabe(vw,audi,bmw) i nisam ti ja u tom nekom klan fazonu ko sto su mnogi na forumu tako podijeljeni, il je njemac(uglavnom vw) il japanac il italijan i onda idu djecija prepucavanja,jednostavno kao veliki ljubitelj auta japanci me vuku i volim ih na jedan poseban nacin a svabe na neki drugi,zato sto imaju tu neku car koju japanci nemaju i da,zaboravih legende da spomnem, Porsche i ferrari
 
Član
SamiRX-8 je napisao(la):
GTI TDI je napisao(la):
SamiRX-8 je napisao(la):
Pa npr Toyota Auris sa 2.2 D-4D motorom od 177 ks, sa Sport opremom za 46 000 maraka, onda nova Mazda 3 GTA, isto 2.2 MZR-CD sa 185 ks, najboljom opremom za 52 000 maraka, onda ce nova Astra sigurno biti jeftinija, a i sa jacim motorima od ovog, pa da sad ne trazim dalje kod ostalih proizvodjaca, a ne mora se kod ovih uzeti ni sve od najbolje opreme. Zapravo me zanima kakva ce oprema biti kod ovog Golf-a, jer sigurno nece imati vise od pola ovih stvari koje su oni dali na slikama. I onda TDI motori, stara tehnologija, koja i vise trosi... I onda zasto ne bih za manje para uzeo neke od gore navedenih, sa boljim motorima koji manje trose a jaci su, sa vise opreme, i jos mi ostane para da ih sipam dvije godine... Ne znam ko jos ubacuje PD dizelase od proizvodjaca u nova auta... jedino su oni iznimka...

hajd malo se informiši pa onda pametuj,
u ovom golfu je common rail TDI kod kojeg najviše hvale baš potrošnju za koju garantuju da će biti najmanja u klasi, zatim pogledaj performanse auta, to toyota ne može, za mazdu još nema službenih podataka,
treba li da govorimo o izgledu, toyota unutra kao u kakvog kombija da si sjeo sa onom ručicom mjenjača, vani ni na šta nalik, a mazda zadnji dio kao da je neko htio napraviti karavan pa se u zadnjem trenu predomislio, onda kvalitet obrade, zadaća,
stvarno ne mogu ovi auti sa golfom,

a ako hoćeš nešto o PD TDI motorima da ti kažem samo 2.0 TDI troši malo više, moj 1.9 TDI sa 185 ks troši 9 litara prilično agresivne vožnje, u normalnoj vožnji 7, a na otvorenom se može spustiti na 4,5 litara

Eto sada znam da je CM, ok. Da ce imati najmanju potrosnju, to cemo jos vidjeti, crno na bijelo... Toyota ok, slabije ubrzava i sve, unutra joj nista ne fali, na svaki mjenjac se lako naviknuti, a i taj je sigurno stavljen s razlogom (primjer : vise pretinaca), ne vidim sta joj fali sa izvedbom Sport, sto je jednako ovom GTD-u. Mazda je namjerno uradjena takva, a za one kojima se ne svidja, imaju i sedan verziju pa bujrum. Kakav kvalitet obrade ? Valjda znas da je upravo Mazda 3 auto s najmanje kvarova po ADAC-u u Njemackoj ?

Ti TDI motori toliko "malo" trose isto koliko su i pouzdani. Jednom na Octaviji iskocio klip, drugi na novom Passatu u garazi po onoj zimi nije mogao upaliti auto, toliko o tim motorima.

I sta je to Golf novi s dizajnom nesto bolji od Mazde, sto je atraktivniji ili bolje dizajniran, po cemu to ?

http://www.mazda.hr/upload/global/hero/showroom/mazda3/mazda3_2009/specs/specs.jpg

Ne vidim da je tu ikakav karavan, a izgleda bolje nego ta sestica u svakom pogledu, za koju je malo rec da je monotona osim u GTI izvedbi...

dobro ne vrijedi se prepirati jer vidim da je stvar ukusa, npr lično meni smeta mjenjač u gornjem dijelu konzole, a ti više cijeniš praktičnost, to je ok, meni je mazda 3 prelijepa naprijed ali jednostavno se ne mogu pomiriti sa zadnjim dijelom, sedan svaka čast, ali to već nije ovaj tip auta, dakle govorimo čisto o ukusima, a što se tiče cijene tu je to negdje
kvalitet obrade, kakve to ima veze sa pouzdanošću ?

nodiash je napisao(la):
GTI TDI je napisao(la):
Astra je napisao(la):
skuplji oko 2 hiljade eura u njemackoj od gti-a cini mi se, to sve govori :D odma ga chipat na 200 ks , i dobijes sekundu manje ubrzanje, skoro slicno ko GTI a trosi 10l manje a dere sigurno vecinu auta na cesti

ma burazeru on kad se čipuje dere GTI-a kako hoćeš, ja sa svojim golfom TDI 185 ks derem golfa V GTI, a 6ica ima iste performanse kao i 5ica, a najviše mu hvale potrošnju, taj novi CR diesel stvarno malo troši, odnosno za auto ovih performansi minimalno

Ni manje ni vishe nego 10..sta ti je rec taj dizlo:icon_confused:

Znaci ti sa dizelom od 185 konja deres benzinca od 200...ma sta ti je rec taj dizlo :D
a tebi je to nešto čudno da dizel dere benzinca jel, ti si još u onom nekom dobu benzinac je brži pa kako god, možda trebaš uzeti u obzir 385 Nm protiv 250Nm, ili možda težinu auta, valjda i to nešto znači,
ja kad sam kupovao svog golfa uzeo sam TDI samo zato što je brži od 1.8T ne zato što manje troši, isto konja ali dizel brži. možda ja šupljiram ali eto raspitaj se, bulex ima isti motor, pitaj njega kako ide "dizlo"
 
Član
Ok, da ne govorimo o ukusima i sve, ali kvalitet obrade... pa ovo je 21 vijek, svi dugo godina prave auta, sve je to u nijansu isto, ne poredimo Golf-a i Ladu ;)
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
Nije nemoguce da ga je oderao, al da dere svakog GTI-a, ja nesto sumnjam :icon_biggrin: Moze bit da ovaj nije bio u nekom stanju il da lik nije znao voziti, posebno ak je trka bas na kratku relaciju, tu TDI i ima sanse. Recimo do nekih 200 metara, jer imaju izuzetno kratke brzine i jako dobro krecu sa starta.

A 10 litara manja potrosnja, ne sanjajte ljudi. I dizeli kad se gasaju trose, meni je Leon 2.0 TDI znao trositi prosjecno preko 14 litara u gradu...

da TDI je brži na startu, ali malo više od 200 metara, na 160 km/h lagano počinje prestizati GTI petica, nisam sa jednim probao vjeruj mi, sa više njih i sa DSG i sa manuelnim, svi su bili u savršenom stanju i sa dobrim vozačem.
a što se tiče potrošnje istina je da 2.0 TDI puno troši, skoro kao i 2.0 TFSI, litar-dva razlike, ali samo 2.0 TDI, on ima 16 ventila, zato više troši, ostali PD TDI do 10 litara jačom vožnjom
 
Član
SamiRX-8 je napisao(la):
Ok, da ne govorimo o ukusima i sve, ali kvalitet obrade... pa ovo je 21 vijek, svi dugo godina prave auta, sve je to u nijansu isto, ne poredimo Golf-a i Ladu ;)

vjeruj mi drug ne bih da ti pametujem na prazno, ali kad sjedneš u golfa VI GTI (ili GTD koji je isti unutra ali njega nisam još vidio) vidjet ćeš da nije isto

bulex je napisao(la):
nije bitno koliko trosi... bitno je da imas za corbe uvijek

potpissssssss

ova se teme nekako skroz okrenula na potrošnju, ali stvarno nije to bit, bitno je kako ide, pa kad dobro ide nek troši nije mi žao, ali meni je prvenstveno kako ide...
 
Član
a ko voli nek vozi cadju ko ne ima benzinjara koja je jeftinija i ja bi je prvi uzeo ... :cool:

2.0 turbo motor, jos lijep zvuk jos super ide..:cool::cool:

<object width="853" height="505"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/2n8-I116GKk&hl=en&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/2n8-I116GKk&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="853" height="505"></embed></object>


eto jedan video mozda vas malo smiri hahah GTD GTI:icon_smile:
 
Član
Zivim u dobu u kojem svi zivimo...samo pojam DEREM je ogroman pojam i neuzima se u usta tako lako...zna se sta je deracina a to nije tvoj golf vs getace...mozda jesi ga UZEO jednom dva puta uz okolnosti na putu al jedan protiv drugog na pisti DERACINE nema ni s glave jer ipak je to benzinjara koje ide do 100 za 7s...
 
Član
zato GTD za 3 godine vrijedi 40 , a gti 25 :D I to je veoma bitan faktor, a sekunda gore dole, pogotovo kad je rijec o ovakvoj brzini meni nista nebi znacila :D
 
Član
Nelle_G je napisao(la):
a ko voli nek vozi cadju ko ne ima benzinjara koja je jeftinija i ja bi je prvi uzeo ... :cool:

2.0 turbo motor, jos lijep zvuk jos super ide..:cool::cool:

<object width="853" height="505"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/2n8-I116GKk&hl=en&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/2n8-I116GKk&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="853" height="505"></embed></object>


eto jedan video mozda vas malo smiri hahah GTD GTI:icon_smile:



bravo drug, al' gdje nađe francuski jbt :)
eto koga interesuje potrošnja vidjeli ste potrošnju na testu, znači grublja vožnja, ima dobre razlike,
u svakom slučaju slažem se sa tobom i ja bih uzeo GTI-a, jbg brži je a i da se lijepo čipovati na nekih 270 ks, što znači za relativno malo para prava raketa, a ipak je skuplji GTI oko 1000€ i naravno vrijedi

nodiash je napisao(la):
Zivim u dobu u kojem svi zivimo...samo pojam DEREM je ogroman pojam i neuzima se u usta tako lako...zna se sta je deracina a to nije tvoj golf vs getace...mozda jesi ga UZEO jednom dva puta uz okolnosti na putu al jedan protiv drugog na pisti DERACINE nema ni s glave jer ipak je to benzinjara koje ide do 100 za 7s...

ide 7s ali na papiru!
dobro možda "derem" nije prava riječ, ali eto uzimam ga, tačnije brži sam uz kakve god okolnosti želiš i na pisti 402 m ako želiš tako da preciziramo, vidim ja da si ti neupućen i još uvijek živiš u svijetu gdje benzinac mora biti brži, kakva zabluda drug moj
 
Član
znas li ti gti tdi da svaki benzinac 2.0 tfsi ce derati svakog 2.0 gtd tdi gti kakvog hoces vec.
i valjda je i pticama na grani jasno da je 2.0tdi brzi od 2.0 benzinca,ali ne turbo benzinca,pricamo o autima sa turbinama.
i nikad nece biti brzi benzinac od dizela,kao ni u turbo varijantama :)
ti ces mozda krenuti brze radi obrtnog momenta,al ne trka se na 30m,ili 402 ili max speed,a izadji na autoput sa Tdizelasem 2.0 i proci ce te trica vr6

i drugi put poredi GTD i GTI i TDI peticu tvoju i recimo cetvorku 1.8t 180konjica,ili tako nesto...
turbina vs turbina,atmosferac vs atmosferac.

i ovo ide 7s na papiru je presmijesno od tebe,pa kolko tvoje auto ide?
ide 9s ali na papiru, a 15 u stvarnosti jel to to prepucavanje?
ma daj ba nismo djeca...
zna se kakva su odstupanja valjda...
 
Član
cekaj ja sam se zbunio

sta je sad dizel brzi od benzinca ...nista nekontam

pogotov ovo o cemu je lover pricao ...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top