Golf VI GTD

Golf VI GTD

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
olensoner je napisao(la):
ma ljudi potrosnja je relativna, sve zavisi kako se vozi, na top gearu su usporedjivali BMW M3 e92 vs Toyota Prius, ista ruta, ista brzina, i M3 manje trosio, al' nebitno:icon_exclaim:

bravo drug, kao da je neka razlika između potrošnje od 8 i 10 litara, to su za mene gluposti, kod ovih auta se to i ne gleda, razlika je 8 i 15 ili 20 e to je ono da kažeš puno troši, bitno je kako on ide,
što se tiče cijene jest on skup, ali stvarno dobiješ odličan auto za te pare i prije su ovakvi golfovi bili ovih para i 5ica i 4rka i svaki je za 10
 

BiT

Član
Dobar je Golf GTD, uvjek u vrhu. ;)
Ali u ovoj kategoriji vozila, Volvo C30 D5 bi bio moj izbor.:cool:
 
Član
Ja sam licno vozio Golf6 doduse benzinac 1.4 onaj pocetni i mogu rec da fino bas ide, uzitak ga je vozit kao auto. Sad da ne govorim kako ide ovaj GTD.

Jednostavno ga provozaj i zavolis ga ... predobar je:icon_biggrin:
 
Član
GTI TDI je napisao(la):
SamiRX-8 je napisao(la):
Pa npr Toyota Auris sa 2.2 D-4D motorom od 177 ks, sa Sport opremom za 46 000 maraka, onda nova Mazda 3 GTA, isto 2.2 MZR-CD sa 185 ks, najboljom opremom za 52 000 maraka, onda ce nova Astra sigurno biti jeftinija, a i sa jacim motorima od ovog, pa da sad ne trazim dalje kod ostalih proizvodjaca, a ne mora se kod ovih uzeti ni sve od najbolje opreme. Zapravo me zanima kakva ce oprema biti kod ovog Golf-a, jer sigurno nece imati vise od pola ovih stvari koje su oni dali na slikama. I onda TDI motori, stara tehnologija, koja i vise trosi... I onda zasto ne bih za manje para uzeo neke od gore navedenih, sa boljim motorima koji manje trose a jaci su, sa vise opreme, i jos mi ostane para da ih sipam dvije godine... Ne znam ko jos ubacuje PD dizelase od proizvodjaca u nova auta... jedino su oni iznimka...

hajd malo se informiši pa onda pametuj,
u ovom golfu je common rail TDI kod kojeg najviše hvale baš potrošnju za koju garantuju da će biti najmanja u klasi, zatim pogledaj performanse auta, to toyota ne može, za mazdu još nema službenih podataka,
treba li da govorimo o izgledu, toyota unutra kao u kakvog kombija da si sjeo sa onom ručicom mjenjača, vani ni na šta nalik, a mazda zadnji dio kao da je neko htio napraviti karavan pa se u zadnjem trenu predomislio, onda kvalitet obrade, zadaća,
stvarno ne mogu ovi auti sa golfom,

a ako hoćeš nešto o PD TDI motorima da ti kažem samo 2.0 TDI troši malo više, moj 1.9 TDI sa 185 ks troši 9 litara prilično agresivne vožnje, u normalnoj vožnji 7, a na otvorenom se može spustiti na 4,5 litara

Eto sada znam da je CM, ok. Da ce imati najmanju potrosnju, to cemo jos vidjeti, crno na bijelo... Toyota ok, slabije ubrzava i sve, unutra joj nista ne fali, na svaki mjenjac se lako naviknuti, a i taj je sigurno stavljen s razlogom (primjer : vise pretinaca), ne vidim sta joj fali sa izvedbom Sport, sto je jednako ovom GTD-u. Mazda je namjerno uradjena takva, a za one kojima se ne svidja, imaju i sedan verziju pa bujrum. Kakav kvalitet obrade ? Valjda znas da je upravo Mazda 3 auto s najmanje kvarova po ADAC-u u Njemackoj ?

Ti TDI motori toliko "malo" trose isto koliko su i pouzdani. Jednom na Octaviji iskocio klip, drugi na novom Passatu u garazi po onoj zimi nije mogao upaliti auto, toliko o tim motorima.

I sta je to Golf novi s dizajnom nesto bolji od Mazde, sto je atraktivniji ili bolje dizajniran, po cemu to ?

http://www.mazda.hr/upload/global/hero/showroom/mazda3/mazda3_2009/specs/specs.jpg

Ne vidim da je tu ikakav karavan, a izgleda bolje nego ta sestica u svakom pogledu, za koju je malo rec da je monotona osim u GTI izvedbi...
 
Član
GTI TDI je napisao(la):
Astra je napisao(la):
skuplji oko 2 hiljade eura u njemackoj od gti-a cini mi se, to sve govori :D odma ga chipat na 200 ks , i dobijes sekundu manje ubrzanje, skoro slicno ko GTI a trosi 10l manje a dere sigurno vecinu auta na cesti

ma burazeru on kad se čipuje dere GTI-a kako hoćeš, ja sa svojim golfom TDI 185 ks derem golfa V GTI, a 6ica ima iste performanse kao i 5ica, a najviše mu hvale potrošnju, taj novi CR diesel stvarno malo troši, odnosno za auto ovih performansi minimalno

Ni manje ni vishe nego 10..sta ti je rec taj dizlo:icon_confused:

Znaci ti sa dizelom od 185 konja deres benzinca od 200...ma sta ti je rec taj dizlo :D
 
Član
Nije nemoguce da ga je oderao, al da dere svakog GTI-a, ja nesto sumnjam :icon_biggrin: Moze bit da ovaj nije bio u nekom stanju il da lik nije znao voziti, posebno ak je trka bas na kratku relaciju, tu TDI i ima sanse. Recimo do nekih 200 metara, jer imaju izuzetno kratke brzine i jako dobro krecu sa starta.

A 10 litara manja potrosnja, ne sanjajte ljudi. I dizeli kad se gasaju trose, meni je Leon 2.0 TDI znao trositi prosjecno preko 14 litara u gradu...
 
Član
Ma nije da cisto sumnjam nego ne mogu to vjerovat al nikako...mozda jednom jesi slucajno ako se uzmu u obzir okolnosti vozaca il auta koje je kolega Boki nabrojao al opet ne znam...

A mozda ne trosi 10l manje mozda je 20 jer ipak je to dizel bem mu paatka:D
 
Član
De ba nodi, pa ipak je to GTD, ide a ne trosi :lol:, eto Boki rece pametno, i eto nek on sam kaze koliko trosi taj 2.0 TDI kada se miluje po gasu ? Price od 7 litara gradske su za malu djecu...
 
Član
2.0 tfsi ce isto trositi kao i 2.0gtd :) sve zavisi od voznje,eto uzmimo litar dva tolerancije....
je nekad znam viditi i 8.5 potrosnju na svom boardu,recimo tuzla sarajevo,al penzija voznje a obicno buide 14 :)
 
Član
lov2xlr8 je napisao(la):
2.0 tfsi ce isto trositi kao i 2.0gtd :) sve zavisi od voznje,eto uzmimo litar dva tolerancije....
je nekad znam viditi i 8.5 potrosnju na svom boardu,recimo tuzla sarajevo,al penzija voznje a obicno buide 14 :)

Pa fer i korektno, sta ti imas od tog ako kazes da ti trosi toliko i toliko, samo sebe lazes... ne kazem da ovdje drugi lazu, ali ja sam svjedok ovih 2.0 TDI-eva, da su ljudi sretni ako im trosi 10 gradske kada se miluje gas, ajmo reci 9 da ne pretjeram...
 
Član
vladica85 je napisao(la):
sto volim ova prepucavanja oko golfa:lol:

jah,sve honde trose po 3-4 litra,nijedna ne prelazi 5,imam jednog takvog druga :D
a salta na 1200rpm,da gasa onoliko koliko je dovoljno da se ne ugasi kad usalta u vecu brzinu
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top