Golf VI GTD

Golf VI GTD

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
[attachment=23589]

Posle novog Golfa GTI (ima 2.0 TFSI motor sa 210KS i 280 Nm), stigao je i njegov dizelski brat - Golf GTD. Tačnije, Volkswagen će svetsku premijeru novog Golfa GTD održati na predstojećem AMI Salonu automobila u Lajpcigu (od 28. marta do 5. aprila).

[attachment=23590]

U Golf GTD je ugrađen 2.0 TDI agregat sa 125kW/170KS pri 4200 o/min. i 350 Nm obrtnog momenta pri 1750 o/min., koji mu omogućava ubrzanje od 0 do 100 km/h za 8,1 sekundu i maksimalnu brzinu od 222 km/h (pomenuti Golf GTI do stotke inače stiže za 6,9 sekunde a može do 238 km/h). Što se potrošnje tiče, ona prema fabričkim podacima za Golf GTD iznosi 5,3 litara na 100 km, dok je emisija CO2 139 grama po kilometru.

[attachment=23591]

Kupcima će inače u Golfu GTD na raspolaganju biti standardni šestostepeni manuelni ili opcioni DSG menjač sa duplim kvačilom.

Golf GTD je i vizuelno agresivniji od ostale dizelske braće, a to podrazumeva, između ostalog, novi prednji spojler, novi prednji gril sa GTD oznakom, zadnji krovni spojler, zadnji difuzor i aluminijumske točkove od 17 inča.

Golf GTD će se u nemačkim prodajnim salonima pojaviti krajem juna, a tamo će koštati 27.475 evra.

GTI TDI je napisao(la):
Evo nije baš najnovija vijest, ali je svakako po momo mišljenju vrijedna predstavljanja.
Po meni je odličan.
 
Član
skuplji oko 2 hiljade eura u njemackoj od gti-a cini mi se, to sve govori :D odma ga chipat na 200 ks , i dobijes sekundu manje ubrzanje, skoro slicno ko GTI a trosi 10l manje a dere sigurno vecinu auta na cesti
 
Član
Astra je napisao(la):
skuplji oko 2 hiljade eura u njemackoj od gti-a cini mi se, to sve govori :D odma ga chipat na 200 ks , i dobijes sekundu manje ubrzanje, skoro slicno ko GTI a trosi 10l manje a dere sigurno vecinu auta na cesti

ma burazeru on kad se čipuje dere GTI-a kako hoćeš, ja sa svojim golfom TDI 185 ks derem golfa V GTI, a 6ica ima iste performanse kao i 5ica, a najviše mu hvale potrošnju, taj novi CR diesel stvarno malo troši, odnosno za auto ovih performansi minimalno
 
Član
legend is back... Pravi izbor za svakoga ko hoce jurilicu koja malo trosi (a svi to hocemo) ;)
 
Član
hudler je napisao(la):
legend is back... Pravi izbor za svakoga ko hoce jurilicu koja malo trosi (a svi to hocemo) ;)

ma j.eš više i potrošnju, stvar je što ovaj auto ide baš dobro, jednostavno ovaj auto nema konkurenciju u svojoj klasi, a dobro i izgleda stvarno, pogotovo unutrašnjost
 
Član
Mislim da vrijedi svake pare izgled ok,unutrašnjost ok,oprema ok a kad se uzme omjer snage i potrošnje :cool:
 
Član
Pa npr Toyota Auris sa 2.2 D-4D motorom od 177 ks, sa Sport opremom za 46 000 maraka, onda nova Mazda 3 GTA, isto 2.2 MZR-CD sa 185 ks, najboljom opremom za 52 000 maraka, onda ce nova Astra sigurno biti jeftinija, a i sa jacim motorima od ovog, pa da sad ne trazim dalje kod ostalih proizvodjaca, a ne mora se kod ovih uzeti ni sve od najbolje opreme. Zapravo me zanima kakva ce oprema biti kod ovog Golf-a, jer sigurno nece imati vise od pola ovih stvari koje su oni dali na slikama. I onda TDI motori, stara tehnologija, koja i vise trosi... I onda zasto ne bih za manje para uzeo neke od gore navedenih, sa boljim motorima koji manje trose a jaci su, sa vise opreme, i jos mi ostane para da ih sipam dvije godine... Ne znam ko jos ubacuje PD dizelase od proizvodjaca u nova auta... jedino su oni iznimka...
 
Član
SamiRX-8 je napisao(la):
Pa npr Toyota Auris sa 2.2 D-4D motorom od 177 ks, sa Sport opremom za 46 000 maraka, onda nova Mazda 3 GTA, isto 2.2 MZR-CD sa 185 ks, najboljom opremom za 52 000 maraka, onda ce nova Astra sigurno biti jeftinija, a i sa jacim motorima od ovog, pa da sad ne trazim dalje kod ostalih proizvodjaca, a ne mora se kod ovih uzeti ni sve od najbolje opreme. Zapravo me zanima kakva ce oprema biti kod ovog Golf-a, jer sigurno nece imati vise od pola ovih stvari koje su oni dali na slikama. I onda TDI motori, stara tehnologija, koja i vise trosi... I onda zasto ne bih za manje para uzeo neke od gore navedenih, sa boljim motorima koji manje trose a jaci su, sa vise opreme, i jos mi ostane para da ih sipam dvije godine... Ne znam ko jos ubacuje PD dizelase od proizvodjaca u nova auta... jedino su oni iznimka...

TDI su sada common rail i od ovih starijih tdi motora se dosta razlikuju,ova ostala auta sigurno puno više troše a i nisu drastične razlike u cijenama,a što se tiče opreme ovakvi golfovi uglavnom dolaze u fulu...
 
Član
Dobro ako su sada CM, to nisam znao... Ne trose puno vise sigurno, primjer HDI, 7 litara gradske, i Octavia II 10 litara kada se miluje gas... Znaci tu su svi negdje sa ovim CM motorima, a opet nek svako uzima sta hoce, onaj ko voli Golf-a nece gledati na mane, a tako i ostali s drugim autima. Ja ne kazem da je on los, samo kazem sta se jos moze uzeti za manje pare, a iako ne volim VW, volim provozati svako auto koje mi se ponudi, pa bio to Golf ili Kia Picanto, samo nek se vozi ;)
 
Član
SamiRX-8 je napisao(la):
Pa npr Toyota Auris sa 2.2 D-4D motorom od 177 ks, sa Sport opremom za 46 000 maraka, onda nova Mazda 3 GTA, isto 2.2 MZR-CD sa 185 ks, najboljom opremom za 52 000 maraka, onda ce nova Astra sigurno biti jeftinija, a i sa jacim motorima od ovog, pa da sad ne trazim dalje kod ostalih proizvodjaca, a ne mora se kod ovih uzeti ni sve od najbolje opreme. Zapravo me zanima kakva ce oprema biti kod ovog Golf-a, jer sigurno nece imati vise od pola ovih stvari koje su oni dali na slikama. I onda TDI motori, stara tehnologija, koja i vise trosi... I onda zasto ne bih za manje para uzeo neke od gore navedenih, sa boljim motorima koji manje trose a jaci su, sa vise opreme, i jos mi ostane para da ih sipam dvije godine... Ne znam ko jos ubacuje PD dizelase od proizvodjaca u nova auta... jedino su oni iznimka...

hajd malo se informiši pa onda pametuj,
u ovom golfu je common rail TDI kod kojeg najviše hvale baš potrošnju za koju garantuju da će biti najmanja u klasi, zatim pogledaj performanse auta, to toyota ne može, za mazdu još nema službenih podataka,
treba li da govorimo o izgledu, toyota unutra kao u kakvog kombija da si sjeo sa onom ručicom mjenjača, vani ni na šta nalik, a mazda zadnji dio kao da je neko htio napraviti karavan pa se u zadnjem trenu predomislio, onda kvalitet obrade, zadaća,
stvarno ne mogu ovi auti sa golfom,

a ako hoćeš nešto o PD TDI motorima da ti kažem samo 2.0 TDI troši malo više, moj 1.9 TDI sa 185 ks troši 9 litara prilično agresivne vožnje, u normalnoj vožnji 7, a na otvorenom se može spustiti na 4,5 litara
 
ma ljudi potrosnja je relativna, sve zavisi kako se vozi, na top gearu su usporedjivali BMW M3 e92 vs Toyota Prius, ista ruta, ista brzina, i M3 manje trosio, al' nebitno:icon_exclaim:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top