Golf mk2 1.8 GT new

Golf mk2 1.8 GT new

Član
Darko_GT je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
drugo auto s ovim farovima,jos kad dodju i mali e onda ce bit jos mocnije,fino ti to napredujes

Ma meni izgleda opasno sad sa ovim farovim jos kada nabacim i male gotivne biti ce pravo gotivno, a sad napreduje auto a ja kaskam u mjestu :) sve pare odose njemu :D ,

enesss je napisao(la):
fino fino druze,jos kad ukompletiras sa malima....super ;)

;) Jos kada legnu i kakvi kristal zmigavci to ce da bude ful :)



ah tako ti je to drug,i ja sam ti isti,3 plate sam dao da bi odradio veliki servis,zamijenio diznu i kupio zimske gume i felge,u mjesec dana vise od 1200km,al sta ces,mora se,ljubav je to:icon_biggrin:
 
Član
bucky_mb@yahoo je napisao(la):
dobri farovi, samo naprijed, koliko su para
crni ae farovi za dvicu

Crni su ista cijena kao i ovi 90 KM

ArminM je napisao(la):
ah tako ti je to drug,i ja sam ti isti,3 plate sam dao da bi odradio veliki servis,zamijenio diznu i kupio zimske gume i felge,u mjesec dana vise od 1200km,al sta ces,mora se,ljubav je to:icon_biggrin:

Ma joooj prije bi nesto kupio na auto nego sebi nove patike :) Kada tutnem male farove pozabavit cu se malo ovom bregom od GTI pricao sam sa ovim majstorom koji mi je to malo strucnije objasnio da Brega od GTI ima ostrije bregove i kada nju stavim imat cu bolju kompresiju i vecu snagu naravno :)
 
Član
Darko_GT je napisao(la):
bucky_mb@yahoo je napisao(la):
dobri farovi, samo naprijed, koliko su para
crni ae farovi za dvicu

Crni su ista cijena kao i ovi 90 KM

ArminM je napisao(la):
ah tako ti je to drug,i ja sam ti isti,3 plate sam dao da bi odradio veliki servis,zamijenio diznu i kupio zimske gume i felge,u mjesec dana vise od 1200km,al sta ces,mora se,ljubav je to:icon_biggrin:

Ma joooj prije bi nesto kupio na auto nego sebi nove patike :) Kada tutnem male farove pozabavit cu se malo ovom bregom od GTI pricao sam sa ovim majstorom koji mi je to malo strucnije objasnio da Brega od GTI ima ostrije bregove i kada nju stavim imat cu bolju kompresiju i vecu snagu naravno :)



bit ce to dobro,samo nek se radi. a jos nisi uslikao strobo svjetla,rece mi da ces ubacit sliku po noci kako izgleda a nista od tog
 
Član
Hmmmm Mogu ih slikati u day light varijanti a u strobo samo mogu neki video zapis da odradim , nemoj sad da idem ponovo u garazu sutra cu :)
 
Početnik
bolju kompresiju sa bregastom,nidje veze,bregasta osovina nema veze sa kompresijom..sa tom bregastom ako ima vece brijegove imat ces vece,duze otvaranje ventila,sto ce ti povecat snagu u odredjenom broju obrtaja,a vjeruj da ce smanjit u drugom djelu..a samo radi,bitno je da se radi..samo naprijed
 
Član
Kako mi on pojasni da ce ventili duze biti zatvoreni i da ce tako biti pocecana kompresija jbg lijepo mi to covjek strucno objasni ne vidmi razloga zasto bi me lagao a godinama se bavi tim.

Pitao sam ovde na forumu jedva se neko javio da kaze nesto da je mozda neko nesto i postigao tom tehnikom
 
Početnik
ma nekazem ja da je to lose,ali to se malte ne nece ni osjetiti,,jer imas tuplje i ostrije-spic bregaste a sad opet svaki brijeg je izrazen u stepenima..al necu u to da ulazim..spic brgasta ti daje duze otvaranje ventila,dok tupa duze VREMENSKI drzi ventil otvoren..i sva bit je u tome..na visljim obrtajima ja mislim d aje pozeljnija spic bregasta dok na nizim obrnuto...a eto hondin V-TEC ti radi na tom sistemu,u nizim obrtajima normalna bregasta otvara,dok u visim drugacije otvara ventile..ali kazem ti samo radi to sto si naumio..
 
Član
Ma ja sam svejedno u planu da ubacim kakav g60 sa ovim cu malo da se igram i da mijenjam neke gluposti mada sam i sad zadovoljan kako vuce ako mi se svidi sa tom bregom kako se bude ponasao mozda i ostavim ovaj motor u njemu ko zna sta meni moze pasti na pamet :) Da sam malo strucniji da znam uzubit po pravilu kako treba ja bi to sam promjenio nije neka mudra knjiga povaditi podizace i ubaciti drugu bregu samo je kvacica kod uzubljivanja :)
 
Početnik
pa nije ti ni to problem,jednostavno nastimas motor na oznake,ima na zamajcu i na bregastoj,onda malo zabiljezis korektorom,skines remen skines bregu ubacis novu,i nju opet na oznake postavis,stavis remen dotegnes ga u palis...jelde jest jednostavno kad se prica :D
 
Član
Ma kontam se ja u mehaniku ali nisam zagledao te zareze mada bi volio da naucim , cek cek zamajac je na jednom kraju zarezan ako se ne varam i tako zabiljezen ???
 
Početnik
da tako bi trebalo bit,da je na zamajcu jedan zarez,a ustvari imaju 2-3 predpalenje ili kasno paljenje..to je na nekim modelima nisam za siguran za tvoj da ima..i na vonu mjenjaca ima jedna SISICA i bitno ti je to dvoje da se poklopi...a moze i ovako ako nema zareza...odvrnes 1. svjecicu i dotjeras klip u GMT..i to ti je to
 
Član
hmmmmm VIdis mozda se i ja zaletim da to odradim to mi je bila frka ok uzubljenja , znao sam da treba natjerati negdje na nesto ali nisam znao tacno , zamajac je tacno ispod onog zelenog cepa na mjenjacu koliko se mogu organizovati ???
 
Top