Golf 4 veliki servis?d (ponuda od ovlaštenog VW servisa)

Golf 4 veliki servis?d (ponuda od ovlaštenog VW servisa)

Član
Ja uljni svaki put mjenjam, a zracni svaki drugi. Al koje to ulje sipaju po 30km/l? Nije valjda 0w40, ili mozda neki za Formule 1? Opet kazem auto staro haman 15 godina. To je tehnologija iz 90tih!
 
Član
Mali servis NE MOŽE preći 120-130 KM za Golfa 4 zajedno sa rukama.
Evo za jednu milju i ja trebam mijenjati i sve izađe oko 120 KM bez ruku (10-20 KM majstoru na kafu i to je to).
Ne znam odakle vam 250-300 KM?
Da dodam ulje je Castrol Edge 65 KM kanister 5W40 za PD motore. Je li original ili nije neću da ulazim u to, na kraju krajeva nije ni bitno oni ti ga tako naplate :)
A što se tiče velikog servisa, ja sam radio u Saradisu u Vogošći/Hotonju bio je oko 530 KM sa rukama jer oni imaju svoje dijelove, sve gotovo za 4 sata i možeš biti tu kad se mijenja. Upišu ti u servisnu knjigu i stave pečat.
Nema potrebe za nekim ovlaštenim servisima, to je sve krađa para za auta starija od 10 godina ;)
 
Poslednja izmena:
Član
Meni nisu jasni ljudi koji ne znaju sami sebi promijeniti ulje i filtere, a pogotovo ovi sto bi dali 250-300 maraka za mali servis za auta koja su 10+ godina stara. Pa stari moj, ja bi razumio da se radi o autima sa visokim performansama, autima za piste, visokoturaznim masinama... Ali to su dizeli 90-150ks u 90% slucajeva, koji cesce dozive proslavu nove godine nego budu potjerani preko 3000obrtaja ili 120kmh. Ja evo za ta auta koja mi sluze u svakodnevnoj uporabi meni, sestri, zeni, majki i caci sam mjenjam ulje svakih cirka 10000 i sipao sam shell od kad znam za sebe i iskreno nama nista bolje i ne treba. Kupim diesel plus ili hx7 kako god, i saspem ulje za 12 maraka, plus filteri i nikad me skuplje od 80-90 maraka mali servis nije izaso. To je sto se dizela tice....
 
Član
Ulje 5w40 za pd motor 54km, filter ulja 6.5km, zracni 9km, goriva 19km, klime 7km, ruke 10km - ukupno 105.50km ili par maraka gore sa skupljim uljem, dok je za motore sa bosch pumpom to sve 10ak km jeftinije. To su kod nas cijene, veliki servis set zupcastog 230km plus ruke do 100km max, plus pk remen, spaner pk remena po potrebi. To je to otprilike.
 
Član
Eto dodaj i spaner i vodenu i sve sa malim servisom izadje ispod 600km... sve covjek rekao. Sad znas gdje ces servise raditi prika
 
Član
Ma bezobrazluk čisti, nema opravdanja za ovu cijenu. Ja sam za svoje auto, koji je novije proizvodnje od Golfa 4, platio 650km veliki servis u ovlaštenom Pežo servisu.
 
@Zeran tebe izadje 80 mali servis al za dizele su skuplja ulja. mene isto za alfu jtd ulje samo kosta oko 110-115KM jbg tako ti je to. a sto se tice filtera.. po cemu je to npr. filter zraka ''orginalni'' bolji od ''zamjenskog'' osim sto kosta duplo vise? filter ko filter
Nazovimo mali servis, za golf 4 TDI se moze uraditi za nekih 200-220KM ako hoces da uradis kako treba tj. da ne propuhujes zracni filter kompresorom, uljni mjenjas svaki drugi put ili naftni svake 2-3 godine itd....
Kakvo ti to ulje sipas pa te kosta 115 km? Ja placam 16km/l Liqui Moly 5w40 Hightec,nekako mi puno 115 km za ulje samo...
 
Super Moderator
Kakvo ti to ulje sipas pa te kosta 115 km? Ja placam 16km/l Liqui Moly 5w40 Hightec,nekako mi puno 115 km za ulje samo...

shell helix ultra diesel 5w40 22.5-23 KM x 5 litara

u forda sam recimo sipo castrol 5w30 longlife 3 (sto se i za VW preporucuje) i 4 litra je 90KM.. moje kolege koje imaju PD i bas bas paze na auto, sipaju isto to ulje i nikad nisu imali problema sa podizacima i bregastom npr
 
Član
shell helix ultra diesel 5w40 22.5-23 KM x 5 litara

u forda sam recimo sipo castrol 5w30 longlife 3 (sto se i za VW preporucuje) i 4 litra je 90KM.. moje kolege koje imaju PD i bas bas paze na auto, sipaju isto to ulje i nikad nisu imali problema sa podizacima i bregastom npr
upravo je covjek reko sto je ulje 115KM ;) a ovi definformisani nevoze svi leseve od auta ko vi pa sipaju ulje od 15KM 5l ;) to ulje ima specificnu cijenu i specificne su performanse uzmi naspi bilo koje ulje u PD i probaj pa naspi naspi castrol long life pa cete vidjeti sta je ulje i performanse i rad motora ;) a za filter bum uzmi origigi uzmi fuseraj pa ces vidjeti jel bolje dati 50KM ili 10KM ;) svaki fuserski bar po meni moze nekih 2000-3000 maxx i zaprlja se a originalni moze 10000 i onda je zaprljan a za filter goriva kad god imas para kupis zamjenis nismo mi u eu ovo je bosna i balkan ovdje vise vode ima u gorivu nego u goriva ;)
 
upravo je covjek reko sto je ulje 115KM ;) a ovi definformisani nevoze svi leseve od auta ko vi pa sipaju ulje od 15KM 5l ;) to ulje ima specificnu cijenu i specificne su performanse uzmi naspi bilo koje ulje u PD i probaj pa naspi naspi castrol long life pa cete vidjeti sta je ulje i performanse i rad motora ;) a za filter bum uzmi origigi uzmi fuseraj pa ces vidjeti jel bolje dati 50KM ili 10KM ;) svaki fuserski bar po meni moze nekih 2000-3000 maxx i zaprlja se a originalni moze 10000 i onda je zaprljan a za filter goriva kad god imas para kupis zamjenis nismo mi u eu ovo je bosna i balkan ovdje vise vode ima u gorivu nego u goriva ;)
Tako je momak,reci im:Dpa ja za svog Fíata platim 2o KM/litar ulja SELENIA WR 5w4o 2oK(1.2 benzin),predviđeno za zamjenu na 20 hiljada ali nikada ga ne pustim do te kilometraže već mjenjam na 17 hiljada i ja fino lijepo miran po pítanju svega oko toga a žao mi je što nije još skuplje a usput i kvalitetnije;):car1:
 
Član
Ja ne znam ko na vama zaradjuje na tim uljima ali to su cijene koje su previsoke... i tezamjene svako 20000, to mi je smijesno. Valjda niste vidjeli sta iz auta izlazi nakon 10000. Vise lici na katran nego na ulje i to bez obzira koje vi ulje sipali... pa castrol edge fst 10w-60 koje je jedno od boljih ulja za visokiperformansne benzin motore i uvjerljivo jedno od boljih na trzistu kosta 21km po litru kad se uzima bidon od 5 litara, sta vam je ljudi.
 
Top