Golf 4 veliki servis?d (ponuda od ovlaštenog VW servisa)

Golf 4 veliki servis?d (ponuda od ovlaštenog VW servisa)

Član
Ja ne znam ko na vama zaradjuje na tim uljima ali to su cijene koje su previsoke... i tezamjene svako 20000, to mi je smijesno. Valjda niste vidjeli sta iz auta izlazi nakon 10000. Vise lici na katran nego na ulje i to bez obzira koje vi ulje sipali... pa castrol edge fst 10w-60 koje je jedno od boljih ulja za visokiperformansne benzin motore i uvjerljivo jedno od boljih na trzistu kosta 21km po litru kad se uzima bidon od 5 litara, sta vam je ljudi.

bolje je nasuti "slabije" ulje i zamjeniti ranije, nego neko pretjerano skupo (ko fol bolje) i to zadrzavati 20000-30000 KM

Pratim njemacke AutoForume. I ima lik "Sternendoktor", napisao je neke radove, o uljima i testirao ih. najvise Hvali Mobil1 i Liqui Moly. Ovo ostalo je sve u 5 deka.... Shell i Castrol imaju visoke cijene jedino zbog extremnog marketinga, reklamiranja i sponzoringa. Kvalitet nije zavisan od cijene (toliko).
 
Član
na ovom forumu je glupo pričati o tim servisima, jel ljudi to rade na bosnia stajl...nema se keša i sl
sa 2-3 maila provjeri najbliže ovlaštene i sve je to u par deka...
što se tiče veliko servisa ja to gledam ovako, to je investicija za 5-7 godina, garancija i sigurnost od ustanove koja vrijedi tebi a i nekome drugome sutra...
 
Član
Kao sto je slucaj i sa svime ostalim. Marketing je u dosta slucajeva diktator vece cijene, kako kod sokova, robe tako i kod auto dijelova. Sada u preciznu kvalitetu ne ulazim niti zelim, naravno fa postoje razlike, ali cinjenica je da je vecina nasih ulja i vise nego zrela za zamjenu vec na 9000 do 10000 km iako to proizvodjac navodi kao 12000 pa cak i 20000. Pa i glicerin mjenja svojstva na 20000 a kamoli ulje koje cisti cadju, kupi produkt habanja motora, pretrpi ogromne temperaturne razlike... al nasem balkancu prije metar u guzicu nego iskren i posten savjet u glavu. Evo za primjer dajem svima da testiraju kada na autima pocinje potrosnja ulja uz uvijet da ga motor ne gubi nigdje curenjem. Vecinom se desava vec na 7000 km, i to ce vam svaki dobar mehanicar potvrditi. E kad se to podje desavat, da se ulje trosi vec tada pocinje potreba za zamjenom jer ulje pocinje mijenjati svojstva ili postaje zasiceno. Nazalost zivimo u takvom okruzenju gdje je kvalitet uvijek upitan. Gdje je loz ulje bolje kvalitete od vecine dizela sa "aditivima" bogatih vodom. Gdje ovlasteni servisi stavljaju valeo dijelove i racunaju ih pod tvornicke. E pa sad, ko je iole strucan i misli glavom moze ostvariti ogromne ustede, sto servisiranjem svega sto sam moze sa svojim setom alata, sto radom sa stalnim i provjerenim privatnim mehanicarom, sto sa vlastitim logickim razmisljanjem. Ko ima duboke dzepove sta cu mu ja neka se razbaciva, ali ulje preko 15km za litar je cisto razbacivanje za ove cetverocilindrase, bilo da su bosch ili pd. Obo je postala tuga sta sve ljudi pricaju i rade svojim autima i kakve sve mehanicare srecemo i sta sve ti isti propovjedaju.
 
Član
Sipam GM ulje u astru 1.7 dti i korsu sad, 10KM/l, nije pravilo probleme nikad na astri, korsa malo vise trosi-logicno, jer je cesce vozim na visim obrtajima, na 7000 potrosila pola litra, mozda malo vise... astri nisam dosipao nikad, ne dodje do minimuma izmedju dvije zamjene...
vise volim zamijenit dvaput u 20000 nego sipat nesto preko 20KM/l i kontat sta ce bit poslije 15000km... veliki servis sa pumpom, ulje i filter ulja, 350KM dijelova za korsu, za astru je nesto skuplji...opet kazem, u ovlastenom servisu-PROVJERENOM, nije skupo 500KM za veliki servis sa kvalitetnim dijelovima, mali sa svim filterima ne smije preci 200...ruke za sve 100-150KM i to je to...
 
Član
E vako da razjasnimo par stvari neki pricaju vako neki nako neznam kako Berlina radi ;) al tipa znam kako kod nas u Sarajevu ASA radi i znaa onaj sam ko je radio u ovlastenom ili radi( ja sam radio) da su ruke hajmo reci i prejeftine koja je procedura rada pa da vidim jel i jedan kod nas mehanicar uzima kilo kljuc da provjeri sarafe na tockovima a ne za ostale sarafe jel i jedan kod nas majstor ti provjeri akumulator, kociono ulje, permant, pregleda pritisak zraka u pneumaticima?? a ne sto ti jos i operu vozilo na kraju.

Ako ja dodjem da mi promijene ulje i filter, sta mi ima gledati pritisak, permant, prati auto i sl. i visoku cijenu opravdavati tim nekim dodatnim uslugama koje niko ne trazi.
To ako i rade trebali bi raditi "od sebe" da privuku ljude, a ne da bi time mogli pravdati nebesko skupe satnice koje uopste nisu opravdane.

Sad u ovlastenom odrzavaju jedino auta pod garancijom i neka sluzbena, a svi pametni nadju sebi kvalitetnog i pouzdanog majstora, dobiju u najmanju ruku isti kvalitet uz puno jeftinije cijene
 
Član
Ako ja dodjem da mi promijene ulje i filter, sta mi ima gledati pritisak, permant, prati auto i sl. i visoku cijenu opravdavati tim nekim dodatnim uslugama koje niko ne trazi.
To ako i rade trebali bi raditi "od sebe" da privuku ljude, a ne da bi time mogli pravdati nebesko skupe satnice koje uopste nisu opravdane.

Sad u ovlastenom odrzavaju jedino auta pod garancijom i neka sluzbena, a svi pametni nadju sebi kvalitetnog i pouzdanog majstora, dobiju u najmanju ruku isti kvalitet uz puno jeftinije cijene
e pa prijatelju bas u ovlastenom servisiraju ti sto vole svog ljubimca i pogledaj po cemu oni rade po standardima i rade to iz principa odrzavanja vozila da ne navodim primjere :D a satnica 35KM a nefali ti nijedan saraf a vamo odes set zamjenis za 50KM ukupno 2 sata radi i fali ti more sarafa heheheh sve ima svoje
 
Član
Ja ne znam ko na vama zaradjuje na tim uljima ali to su cijene koje su previsoke... i tezamjene svako 20000, to mi je smijesno. Valjda niste vidjeli sta iz auta izlazi nakon 10000. Vise lici na katran nego na ulje i to bez obzira koje vi ulje sipali... pa castrol edge fst 10w-60 koje je jedno od boljih ulja za visokiperformansne benzin motore i uvjerljivo jedno od boljih na trzistu kosta 21km po litru kad se uzima bidon od 5 litara, sta vam je ljudi.
e pa izlazi tako sto ti kazes katran kad je obicno ulje al long life ima jos uvijek viskozitet a ova ostala nemaju
 
Član
[
e pa prijatelju bas u ovlastenom servisiraju ti sto vole svog ljubimca i pogledaj po cemu oni rade po standardima i rade to iz principa odrzavanja vozila da ne navodim primjere :D a satnica 35KM a nefali ti nijedan saraf a vamo odes set zamjenis za 50KM ukupno 2 sata radi i fali ti more sarafa heheheh sve ima svoje
E pa u mom kraju jedino drzavne firme i vlasnici velikih firmi servisiraju u ovlastenom. A za nas obicne smrtnike pajde iz ovlastenog sluze samo za izdavanje ponude u slucaju osiguranja za udes. Nista vise. Opce je poznato da svi najbolji mehanicari redom imaju svoje privatne radione i da bolje rade. Pa je li tebi logicno da netko tko ima odlicno znanje elektrike, limarije ili mehanike, vjerne musterije, znaci sve radi nekome za 1500 maraka kad moze u vlastitoj radioni uzet dosta vecu cifru bez problema. Logika je gadna stvar za shvatit a viskozitet ulja jos gadnija :bag::banghead::hungover:
 
Član
e pa prijatelju bas u ovlastenom servisiraju ti sto vole svog ljubimca i pogledaj po cemu oni rade po standardima i rade to iz principa odrzavanja vozila da ne navodim primjere :D a satnica 35KM a nefali ti nijedan saraf a vamo odes set zamjenis za 50KM ukupno 2 sata radi i fali ti more sarafa heheheh sve ima svoje
Ne fali meni nista, cak mi dosta sitnica besplatno zavrsi i uz sve to po nizoj cijeni nego sto bi bilo u ovlastenom, bez pretjeranih cekanja na termin i sl...
Ja ne kazem da treba servisirati kod prvog sabana na kojeg naletis, ali se moze svugdje naci kvalitetnih majstora koji ce isti posao obaviti po pristupacnijoj cijeni, realno ti reci da li nesto treba odmah zamijeniti ili moze i pricekati i sl...
 
Član
Long Life ne moras ni mjenjat :)
engine%2Bof%2Ban%2Baudi%2Btt%2Bwithout%2Boil%2Bchange%2Bfrom%2Bi.imgur.com%2B.jpg
 
Top