golf 4 TDI nema radnu temperaturu 40,50,60 stepeni ..

golf 4 TDI nema radnu temperaturu 40,50,60 stepeni ..

Član
kod mene onda nece nista trosit ako zamijenim termostat, posto mi je vazda temperatura oko 75-80
 
Član
ArminM je napisao(la):
kod mene onda nece nista trosit ako zamijenim termostat, posto mi je vazda temperatura oko 75-80

a dobro 75-80 spada u NORMALU....meni je radio na 40-50-60 to je daleko od radne normalne... A za ove "nevjerne tome" ja volim obici jedan krug oko krcmarica u B.luci gdje se inace odrzavaju trke za sampionat,bla,bla,bla i dok nisam sredio termostat board comp. je pokazivao preko 6L a veceras sam ga vozio pogotovo uzbrdo na 2500-3000 o/min (da se malo procisti,da prodise :icon_biggrin: ) jer zbog toga sam prije par nedelja i turbinu cistio, i bla bla da ne duzim veceras dodjem kuci potrosnja 5.3L ...E sad ne tvrdim da je board comp tacan ali ako sad laze ,lagao je i prije ...i opet je 1L razlike...
 
Član
Istina je da više troši ako termostat ne valja jer dobija info da je hladan i nikad ne postiže radnu temperaturu, a samim tim smjesa ne valja, što se može odraziti na druge stvari. I kod mene je isti slučaj, moram trknuti kad budem imao vremena da to sredim...
 
Član
Istina je da više troši ako termostat ne valja jer dobija info da je hladan i nikad ne postiže radnu temperaturu, a samim tim smjesa ne valja, što se može odraziti na druge stvari. I kod mene je isti slučaj, moram trknuti kad budem imao vremena da to sredim...

A termostat 15km, sramota :D
 
Član
Cuj termostat otvoren stalno i to ti odgovara jer nece doci do pregrijavanja i pucanja crijeva. Svakakvih cu se gluposti nacitati ovdje.
 
sta ako motor konstanto staji na 70 stepeni kad se vozi lagano, pa cak i spada na 60,
kad sijepam maximum dodje na 90, 1.6 td ic
je li to sta stetno za motor ove niske radne temperature
termostat je otvoren stalno i odgovara meni jer nece doco do duvanja pucanja crijeva niti pregrijavanja, ali me zanima jel ima kakav negativan efekat na ovoj staroj cadilici da moze nastetiti?*??
Cuj termostat otvoren stalno i to ti odgovara jer nece doci do pregrijavanja i pucanja crijeva. Svakakvih cu se gluposti nacitati ovdje.
uredu je
 
Top