golf 4 TDI nema radnu temperaturu 40,50,60 stepeni ..

golf 4 TDI nema radnu temperaturu 40,50,60 stepeni ..

Član
Franki je napisao(la):
Pa što je baksuz pogledaj forum bilo je 20 ovakvi ISTI tema od kad je zahladilo.

zato sto nista neide sa ovim auto od kada ga je kupio sve ja kako netreba i sve jednostavno se iskomplikuje
 
Član
dadao_style je napisao(la):
kod mene je bio isti takav problem znaci postigne 90 i počme se hladit u voznji tj padne na nulu promjenim termostat opet isto.....odem na dijagnostiku čisto radi reda kad tamo senzor rashladne tekućine (ELEKTRONSKI) crko i ne daje točnu temperaturu na sat znacu laserski smo mjerili bilo je 90 al na satu 50 60 nekad i manje i stavio taj senzor neki ga zovu davač temperature i od tada sve ok....dosao me 50 km u jelić auto pozz ako rjesis javi nam do čega je bilo al ovo je kod mene bilo (radi se o golfu 4 tdi)

i termostat i taj davac temperature g12 promjenjeni znaci oboje....
 
Početnik
dadao_style je napisao(la):
kod mene je bio isti takav problem znaci postigne 90 i počme se hladit u voznji tj padne na nulu promjenim termostat opet isto.....odem na dijagnostiku čisto radi reda kad tamo senzor rashladne tekućine (ELEKTRONSKI) crko i ne daje točnu temperaturu na sat znacu laserski smo mjerili bilo je 90 al na satu 50 60 nekad i manje i stavio taj senzor neki ga zovu davač temperature i od tada sve ok....dosao me 50 km u jelić auto pozz ako rjesis javi nam do čega je bilo al ovo je kod mene bilo (radi se o golfu 4 tdi)

i to je cest slucaj na tim wagenima...ali tada se drugacije ponasa, kazaljka ili radi ili ne radi...kod njega se osjetno smanji temperatura motora, koliko sam ga razumio...

btw, nek ti majstor promijeni i kuciste termostata, ono plasticno kino, cesto se desi da je ono malo napuknuto, tesko se okom primijeti, a ako je imalo napuknuto termostat ne moze da zatvori...
 
Oggy je napisao(la):
dadao_style je napisao(la):
kod mene je bio isti takav problem znaci postigne 90 i počme se hladit u voznji tj padne na nulu promjenim termostat opet isto.....odem na dijagnostiku čisto radi reda kad tamo senzor rashladne tekućine (ELEKTRONSKI) crko i ne daje točnu temperaturu na sat znacu laserski smo mjerili bilo je 90 al na satu 50 60 nekad i manje i stavio taj senzor neki ga zovu davač temperature i od tada sve ok....dosao me 50 km u jelić auto pozz ako rjesis javi nam do čega je bilo al ovo je kod mene bilo (radi se o golfu 4 tdi)

i to je cest slucaj na tim wagenima...ali tada se drugacije ponasa, kazaljka ili radi ili ne radi...kod njega se osjetno smanji temperatura motora, koliko sam ga razumio...

btw, nek ti majstor promijeni i kuciste termostata, ono plasticno kino, cesto se desi da je ono malo napuknuto, tesko se okom primijeti, a ako je imalo napuknuto termostat ne moze da zatvori...

;)
 
Član
aj to i ima smisla pa eto neki dan nas zaustavila policija i i provjeravala podatke i auto ostalo upaljeno a pada temperatura a prije toga presao 40 kilometara
 
Član
Oggy je napisao(la):
dadao_style je napisao(la):
kod mene je bio isti takav problem znaci postigne 90 i počme se hladit u voznji tj padne na nulu promjenim termostat opet isto.....odem na dijagnostiku čisto radi reda kad tamo senzor rashladne tekućine (ELEKTRONSKI) crko i ne daje točnu temperaturu na sat znacu laserski smo mjerili bilo je 90 al na satu 50 60 nekad i manje i stavio taj senzor neki ga zovu davač temperature i od tada sve ok....dosao me 50 km u jelić auto pozz ako rjesis javi nam do čega je bilo al ovo je kod mene bilo (radi se o golfu 4 tdi)

i to je cest slucaj na tim wagenima...ali tada se drugacije ponasa, kazaljka ili radi ili ne radi...kod njega se osjetno smanji temperatura motora, koliko sam ga razumio...

btw, nek ti majstor promijeni i kuciste termostata, ono plasticno kino, cesto se desi da je ono malo napuknuto, tesko se okom primijeti, a ako je imalo napuknuto termostat ne moze da zatvori...

uf negdje sam na nekom stranom sajtu citao da treba pazljivo izvaditi termostat iz golfa jer lako pukne neka plastika,moze bas biti to da je kod mene puklo pa i novi termostat ne radi kako treba...
 
Član
zoranpl je napisao(la):
nemam pojma majstor uzeo u sim impexu 15KM placen

A to je najgori što ima...Vjerojatno je do njega! Ja imam isti slučaj kao ti i sutra ću mijenjat termostat al su mi svi rekli da ne uzimam taj od 15-ak maraka ni pod razno jer ne valjaju!
 
Član
1. Budu ti hladnija crijeva kad vozis...
2. Grijanje ti oslabi...

Iz ova dva odgovora mozeš izvući dva zaključka

1. Ili je termostat otvoren pa u vožnji voda normalno jače cirkuliše i hladi se
2. Ili se ventilatori ranije pale i hlade duže

Sva ta netačnost kazaljki pada u vodu kada su svi senzori OK...
 
Član
Isti sam problem imao , promjenio termostat i opet nista temp skoro pa 0 u voznji a nov stavio termostat.
Odem uzmem drugi postavim i opet nista ,ista situacija kao i sa prethodnim .
nakon toga odem u motorex kupim termostat po treci put platim 24km i evo sad je sve uredu (treća sreca:cool:)
Znaci do termostata ti je sigurno.
Provjeri to pa nam javi jesi li rijesio problem . Pozz i sretno;)
 

rs6

Član
probaj drzat nivo rashladne tecnosti malo ispod maximuma, tj da ti nivo vode bude ispod onog povratnog crijeva ( tanko poput malog prsta )

otprilike negdje na polovici izmedju min i max .....
 
Top