golf 4 TDI nema radnu temperaturu 40,50,60 stepeni ..

golf 4 TDI nema radnu temperaturu 40,50,60 stepeni ..

Član
E ovako kupio sam auto golf 4 TDI 90 ps i nikako nije htio doseci radnu temperaturu uvjek se kretalo oko 60-70 stepeni a na auto putu u normalnoj voznji zna pasti jos vise.... Odem kod majstora promjeni termostat i opet nista ......promjenim davac temperature G12 i OPET se nista nije promjenilo..... znaci ni blizu 90 stepeni koliko bi trebalo biti.... preko laptopa u voznji pratili temperaturu i tacna je kazaljka,jer i na laptopu pokazuje istu (slicnu) temperaturu....otvorim ja cep od rashladne tekucine i ostavim auto da radi jedno pola sata ,reko mozda nekim cudom se ozraci ili sta vec i odem se provozati veceras i normalno 60-70km/h vani -3 i nakon 10ak min voznje temperatura padne prakticki na nulu.... ono grije on preko grijanja al osjetis da to nije to znaci toliko se rashladi motor da preko grijanja se osjeti... majstor kaze da se tu nema sta ozracivati,da se on sam ozraci... i kaze da to dvoje sto smo promjenili je sve sta se ima za promjeniti u tom kvaru...Zna li iko sta bi to moglo biti sta mi hladi auto,Riknuce mi motor kad ne radi ni blizu radne temperature...
 
Član
Pa ladno je vani velika količina zraka ulazi i hladi motor. Tako je i kod mene i nitko ništa ne može uradit po tom pitanju.
Može biti da je i taj novi termostat pokvaren.
 
Član
kakve veze ima sto je hladno . . . kod mene se ugrije auto za 20 minuta maximalno i bude na radnoj temperaturi i tu stalno stoji ne mice se
 
Član
provjeri termostat, i kod mene ti je to isto
nisam gledao termostat, al mislim da je on u pitanju
 
Član
termostat je promjenjen i nista nije bolje.... sad mi je je nakon sta sam drzao pola sata otvorenu bocu jos i gore sad temperatura padne na nulu NIDJE' VEZE kao sto bi rekli...
 
Član
ma nepokazuje dobro, gdje ce biti 0 stepeni tmperatura vode, nema sanse, pa stavi prst u bocu jbg....:lol::lol: mozda los opet postavljen
 
Član
jesil probao da upalis auto, i da na leru radi, da vidis da li ce tako dostici radnu, i koliko ce mu trebat za to vremenski
 
Član
ma nije "nula" al kazaljka padne sad skroz....i ujutro kad se upali auto prvih par minuta kazaljka stoji dolje a voda topla i grijanje pocinje grijati tako da normalno da i kad kazaljka je nisko opet ima kakvu takvu temperaturu ALI NI BLIZU NORMALNE!!!!! 40-50 stepeni nikako nije normalno...
 
Član
jel moguce da je senzor temp. pobudalio ? a ta prica kako je vani hladno pa tako treba ... to nema veze s mozgom :lol:
 
Član
ArminM je napisao(la):
jesil probao da upalis auto, i da na leru radi, da vidis da li ce tako dostici radnu, i koliko ce mu trebat za to vremenski


jesam dostigne onda radnu temperaturu nakon sta ja znam 15-20min i drzi na 90 onda non-stop... ali cim bi krenuo vozit nakon 5km pada temperatura ispod 70,60,50...
 
Član
zoranpl je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
jesil probao da upalis auto, i da na leru radi, da vidis da li ce tako dostici radnu, i koliko ce mu trebat za to vremenski


jesam dostigne onda radnu temperaturu nakon sta ja znam 15-20min i drzi na 90 onda non-stop... ali cim bi krenuo vozit nakon 5km pada temperatura ispod 70,60,50...

tebi opet brzo na leru dostigne radnu temp
kod mene to traje dosta duze
 
Član
dzabe na leru kad u voznji tacno se osjeti da grijanje slabije radi ,pogledas kazaljku a ona na tvoje oci pada....
 
Član
ja sam tako buraz sumnjao u svoje kazaljke, jer se meni pocelo fkt nesto cudno desavat sa inst tablom otkako mi je prestao raditi pokazivac brzine
i onda sam preko dijagnostike radio kalibraciju kazaljki, tada sam vidio da je sve ured
ali i meni se isto i dalje desava, jest da nisam mijenjao termostat
 
Top