golf 4 TDI nema radnu temperaturu 40,50,60 stepeni ..

golf 4 TDI nema radnu temperaturu 40,50,60 stepeni ..

Član
jes normalno, al na 90, bemu

hladno auto upali i prati, ako se odmah podje grijati voda u hladnjaku, i donje crijevo sto ulazi u hladnjak, otvoren ti je termostat, znaci, neispravan, ili je lose postavljen, moguce da se gumica lose postavila, pa ne dozvoljava da se termostat zatvori...

dok stoji, auto ti se grije prilicno normalno jer nema strujanja zraka koji bi hladio vodu u hladnjaku...cim krenes, voda se hladi i, posto je termostat otvoren, kruzi sistemom i naravno, temperatura pada...

[/quote]

jeste sad kad sam ga upalio nakon par minuta vec se krenulo grijati crijevo iz hladnjaka znaci stalno ga drzi otvorenim ,ode kod majstora da vidim je do termostata ili do plasticnog kucista...
 
Član
_polo 6n_ je napisao(la):
Isti sam problem imao , promjenio termostat i opet nista temp skoro pa 0 u voznji a nov stavio termostat.
Odem uzmem drugi postavim i opet nista ,ista situacija kao i sa prethodnim .
nakon toga odem u motorex kupim termostat po treci put platim 24km i evo sad je sve uredu (treća sreca:cool:)
Znaci do termostata ti je sigurno.
Provjeri to pa nam javi jesi li rijesio problem . Pozz i sretno;)


Ovi termostati kako naletis 1 valja 3 nevaljaju . Meni iz Motorexa nije trajao ni 15 dana . Posle kupio neki made in PRC :lol: od 10KM i dobro pokazuje , kazaljka na radnoj temp.
 
Član
ALOOO OVO JE MOJA TEMA JA MORAM DATI ZAVRSNU RIJEC!!! :cool: termostat na autu je bio crkao...a novi sta sam juce promjenio je isto radio makar je 12KM placen ali odlomio se jedan komadic plastike sa onog famoznog kucista oko termostata i fino upao u termostat i ovaj fino nije htio zatvarat non-stop bio otvoren zbog tog gov... malog od 6mmx2mm........nije majstor to danas ni skontao nego sam ja se onako igrao sa termostatom i vidim plastika u njemu....tako da kad budete imali problema slicnih kao i ja kad se promjeni termostat a auto opet ne drzi temperaturu,ili ne valja termostat ili davac temperature ILI VAM JE UPAO KOMAD PLASTIKE OD KUCISTA :icon_biggrin: hvala svima na savjetima!
 
pa dobro ti je majstor rekao ili termostat ili termodavac,, meni je bio termodacav u kvaru
pa je ocitavao pogresnu temperaturu,, bitno da si rijesio kvar ;)
 
Član
wispi je napisao(la):
_polo 6n_ je napisao(la):
Isti sam problem imao , promjenio termostat i opet nista temp skoro pa 0 u voznji a nov stavio termostat.
Odem uzmem drugi postavim i opet nista ,ista situacija kao i sa prethodnim .
nakon toga odem u motorex kupim termostat po treci put platim 24km i evo sad je sve uredu (treća sreca:cool:)
Znaci do termostata ti je sigurno.
Provjeri to pa nam javi jesi li rijesio problem . Pozz i sretno;)


Ovi termostati kako naletis 1 valja 3 nevaljaju . Meni iz Motorexa nije trajao ni 15 dana . Posle kupio neki made in PRC :lol: od 10KM i dobro pokazuje , kazaljka na radnoj temp.

ja sam poslije dva losa uzeo u motorex-u e evo dobro sluzi:cool:
zavisi koliko imas srece pa potrefis da valja,meni se eto u motorex-u posrecilo :icon_smile:
 
Član
_polo 6n_ je napisao(la):
wispi je napisao(la):
_polo 6n_ je napisao(la):
Isti sam problem imao , promjenio termostat i opet nista temp skoro pa 0 u voznji a nov stavio termostat.
Odem uzmem drugi postavim i opet nista ,ista situacija kao i sa prethodnim .
nakon toga odem u motorex kupim termostat po treci put platim 24km i evo sad je sve uredu (treća sreca:cool:)
Znaci do termostata ti je sigurno.
Provjeri to pa nam javi jesi li rijesio problem . Pozz i sretno;)


Ovi termostati kako naletis 1 valja 3 nevaljaju . Meni iz Motorexa nije trajao ni 15 dana . Posle kupio neki made in PRC :lol: od 10KM i dobro pokazuje , kazaljka na radnoj temp.

ja sam poslije dva losa uzeo u motorex-u e evo dobro sluzi:cool:
zavisi koliko imas srece pa potrefis da valja,meni se eto u motorex-u posrecilo :icon_smile:

covece termostat je bio ispravan iako je 12km radi je normalno samo ga je dio plastike kocio to bi se desilo i da je stavio termostat od 51km
 
Član
veljo-p je napisao(la):
_polo 6n_ je napisao(la):
wispi je napisao(la):
_polo 6n_ je napisao(la):
Isti sam problem imao , promjenio termostat i opet nista temp skoro pa 0 u voznji a nov stavio termostat.
Odem uzmem drugi postavim i opet nista ,ista situacija kao i sa prethodnim .
nakon toga odem u motorex kupim termostat po treci put platim 24km i evo sad je sve uredu (treća sreca:cool:)
Znaci do termostata ti je sigurno.
Provjeri to pa nam javi jesi li rijesio problem . Pozz i sretno;)


Ovi termostati kako naletis 1 valja 3 nevaljaju . Meni iz Motorexa nije trajao ni 15 dana . Posle kupio neki made in PRC :lol: od 10KM i dobro pokazuje , kazaljka na radnoj temp.

ja sam poslije dva losa uzeo u motorex-u e evo dobro sluzi:cool:
zavisi koliko imas srece pa potrefis da valja,meni se eto u motorex-u posrecilo :icon_smile:

covece termostat je bio ispravan iako je 12km radi je normalno samo ga je dio plastike kocio to bi se desilo i da je stavio termostat od 51km

uredu kralju shvatio sam .,samo sam svoj primjer naveo nista vise ;)
 
Kod mene bilo isto temp ispod radne oko 75 C... odlucim da promijeim termostat, kad otvara na 100 C :icon_eek: uzmem drugi, isti slucaj :icon_eek: a kod mog motora glava je osjetljiva na pregrijavanje... odem u drugu radnju autodijelova uzmem termostat, stavim i eno ga radi kako treba.... ovdje u autodijelovima im kazem da mi odmah daju 2-3 termostata kad mijenjam jer tesko da ces iz prve potrefiti da valja... nekvalitetno je to sve ;)
 
Član
bemti.....litru manje trosi otvorenije voznje od kad je na radnoj temperaturi.... Zato ljudi pamet u glavu i mjenjat termostate ako auto ne radi na radnoj temp. ;)
 
Član
Onda bi u mene 4.5 trošio da mi je na 90 :lol::lol:
Niđe veze i onako mi nebi niko onda vjerovo kad bi u istoj rečenici spomeno golf i 4.5 :lol:
 
Član
Franki je napisao(la):
Onda bi u mene 4.5 trošio da mi je na 90 :lol::lol:
Niđe veze i onako mi nebi niko onda vjerovo kad bi u istoj rečenici spomeno golf i 4.5 :lol:

sto posto je tako a kod mene posto cesto vozim kratke relacije i nedostigne radnu temperaturu znaci trebo bi da trosi litru vise a netrosi hvala bogu;)
 
Top