Golf 4 , 74 kw , 2001

Golf 4 , 74 kw , 2001

Član
Maf
n75
vakum crijeva
(ako je turbo ispravan)
i da , sdi je raketa za tvoj kad maf se sjebe :)
trebao bi bolje ici kad otkopcas maf.
Otkopcao maf i ide isto xd crijeva su me zezala do sad par puta i sve sam ih pregledao ne izgleda mi kao da su pukla i nisu spala sa onih pipa, nisu labava, e ocigledno mi ostaje jos taj n75... I da, vozio sam se u SDI golfu nekidan imam osjecaj da bolje ide nego moj sa 101 KS, tuzno :( samo nezz da li jos moze da bude nesto u vezi intercoolera jer sam skidao dole na dnu ono crijevo i izvukao nesto malo ulja ali po meni nista strasno i vratio sam sve ali se bojim da sta nisam zeznuo...
 
Član
I jos mogu reci da mi se cini da se auto teze malo grije od kako se ovo desilo konkretno mislim na to da je "prestala da vuce kako treba" a potrosnja je ostala ista kao i do sad, normalna sasvim i prije nego sto se ovo desilo auto je slabo povlacilo do 1800 obrtaja, bas slabo e sad nece nikako, vuce slabo i na 4000 :banghead:
 
Topalko , kod tebe moze biti i jos jedan slucaj , taj steker na maf sto ide , moguce da tu neka zica ne lezi. Kontakt poneke ili cak citav.
To ti dodje isto kao otpojeno :)
a za rezultat dobijes sdi (mozda i sporiji)
 
Član
Topalko , kod tebe moze biti i jos jedan slucaj , taj steker na maf sto ide , moguce da tu neka zica ne lezi. Kontakt poneke ili cak citav.
To ti dodje isto kao otpojeno :)
a za rezultat dobijes sdi (mozda i sporiji)
Iskreno i ja sam na to pomislio i cini mi se da pod rukom nekako da je malo cudan ne mogu opisati kako :D sad me zanima da li je moguce da namazem nekom kontakt masti pa da to proradi?
 
Iskreno i ja sam na to pomislio i cini mi se da pod rukom nekako da je malo cudan ne mogu opisati kako :D sad me zanima da li je moguce da namazem nekom kontakt masti pa da to proradi?
Nezzz bgm, pregledaj stopice pa vidjet ces.
Mada bi ja da sam na tvom mjestu uzeo ona vakum crijeva nova , i redom mijenjao. (da ne pobrces ako neznas shemu)
vakum je cudo , dovoljno je kao iglom probijeno i et problem , a ti to nemozes naci.
Nemoras ona druga atmosferska mijenjat.
 
Član
Bump u temi

Jucer sam mjenjao ulje i malo sam gledao odozdo motor... vidio sam da na crjevu sto ide sa egr-a na turbinu i malo ulju oko one selne ? , pokusao sam da ga skinem ali nije islo , mogo sam ja to skinuti al me bilo strah da sta ne zajebem . Jel neko moze strucnihi da kaze jel to uzrok ili je turbina pred kraj vjeka ?

Ukratko , auto ne ide preko 110 - 120 , turbina ide u safe mode. I jucer gledam idem drugom i nabi preko 3500 hiljade obrtaja i ugasi mi turbinu ..
 
Bump u temi

Jucer sam mjenjao ulje i malo sam gledao odozdo motor... vidio sam da na crjevu sto ide sa egr-a na turbinu i malo ulju oko one selne ? , pokusao sam da ga skinem ali nije islo , mogo sam ja to skinuti al me bilo strah da sta ne zajebem . Jel neko moze strucnihi da kaze jel to uzrok ili je turbina pred kraj vjeka ?

Ukratko , auto ne ide preko 110 - 120 , turbina ide u safe mode. I jucer gledam idem drugom i nabi preko 3500 hiljade obrtaja i ugasi mi turbinu ..
Vidi druze:
Ako ti se vakum crijevo osteti , ili ako su pobrkana , otpoji pukne kako vec , ti nebi imao vucu nikako a kamo li do 120 km/h.
To je varijabilna turbina i cim "cupa" iz nizih obrtaja vakum je u redu.
(otpoji jedno npr sa n75 )
od ona dva s iste strane sto su pa probaj , neces imati nikakvu vucu.
Ti ako si mijenjao maf senzor , i ako ti nije ni jedno crijevo od turba kroz intercooler do u motor puklo (pusio bi na auspuh a i cuo bi se zrak)
ocisti turbinu.
Zato jer kad je turbo prljav , geometrija stopa i stvara se prevelik pritisak sto map/mat senzor registruje to i ecu naredi tom n75 da izbaci turbo. N75 oslobadja vakum , ima s druge strane na njemu atmosferski ulaz (na onoj slici cute boje i sam je na jednoj strani)
jbg nad se da sam unekoliko pojasnio.
 
A za to ulje sto bali , oko EGR na svima prljavo bude. A ako je na turbu , s koje strane je ulje , s one odakle zrak uvlaci ?
 
Član
Na egru balilo i ja sam ga skino i ocistio i sad egr ne bali , a primjetio sam na turbini na onom velikom plasticnom crjevu da ima malo ulja oko njega taman na mjestu gdje je selna , a dalje je turbina citava suha i nimalo nema tragova ulja ..
 
Egr uvijek bali kod svakog , vise manje.
A na ulazu zraka is kucista filtera u turbinu , na tom mjestu ako ima ulja
to su ti zaptivne karike i lezajevi turba. Kod mene je tu pustalo na mk3 i kapalo mi po nosacu motora , kad sam rasklopio i osovinica turba bila ostecena.
A mozes mislit , nikakvih problema nisam imao u vuci. (malo kapalo)
 
Član
Ti se namuči sa tim golfom, ako nisi pri parama, skupi pare i pravo nekom VW majstoru..Možeš nešto više zajebat' na motoru, bzvz :cool:
 
Član
Bump u temi

Jucer sam mjenjao ulje i malo sam gledao odozdo motor... vidio sam da na crjevu sto ide sa egr-a na turbinu i malo ulju oko one selne ? , pokusao sam da ga skinem ali nije islo , mogo sam ja to skinuti al me bilo strah da sta ne zajebem . Jel neko moze strucnihi da kaze jel to uzrok ili je turbina pred kraj vjeka ?

Ukratko , auto ne ide preko 110 - 120 , turbina ide u safe mode. I jucer gledam idem drugom i nabi preko 3500 hiljade obrtaja i ugasi mi turbinu ..
Obično kad tako gasi, izbacit će grešku da turbina ima prenizak pritisak ili da ga prepunjava, kod tebe sigurno prepunjava, može bit da su krilca kompresora oštećena ali opet redom provjeri vakuum crijeva ništa te ne košta.
 
Član
Ja u audiju isti motor imam, meni gasio turbinu kad ga malo jace pricepim.. skinuli i ocistili turbinu i egr, vratili sve na svoje mjesto i sad ide extra, turbo se ne gasi samo zvizdi drama :D
 
Top