Golf 4 , 74 kw , 2001

Golf 4 , 74 kw , 2001

Član
Pozdrav , problem sa za problemom . Otkrio sam da golf ne ide preko 115 - 120 , znaci do te brzine golf stvarno hoce povuci ali cim dode do 115 odprilike na 3500 obrtaja odma izgubi snagu i nema vise nikako snage dok ne ugasim auto i upalim ga , onda opet ide do 115 i isi problem , samo ugasi turbinu izgleda i imam osjecaj da bi mi trebalo jedno 100 km puta dok bi tazvijo nekih 160 km/h. Malo sam tražio i nasao na internetu da očistim egr . Jutros sam skinuo , ocistio , otisao da probam i opet se isto desi . Zanima me vase misljenje
 
opet ista stvar,ne mjenjaj nista prije dijagnostike,jer moze bit mali milion stvari,iskusan majstor koji radi u vw servisu ce ti poslje radnog vremena rjesit to vjerovatno brzo
 
Po meni je tu 100% riješenje očistiti USISNU , EGR i TURBINU (očistiti ili ako je odradila svoje uraditi reparaciju turbine). Da u turbini je problem 90% sam siguran.
Imao sam isti problem na SEATu leonu 2002g. dok sam prije imao to auto. To ti je više postala normala ........... kod nas je problem što ljudi previše TUŠE auto.. Vjeruj mi da je bolje voziti auto i zdravije je po njega da ti troši oko 7,5L - 8 L nego 5L...... TDI hoće da ga nekad stisneš....pod tim podrazumjevam ne da ga dotjeraš na 3.000 obrtaja i sljedeća brzina, nego nekad vozi jedno 5 minuta na tim obrtajima..........Mislim da si svatio sto sam htio reći.. Sretno.
 
Član
Kakva turbina, kakvo ciscenje usisa i EGR-a. DIJAGNOSTIKA NAJPRIJE!!!, moze biti milion stvari, moze biti da je negdje samo puklo vakum crijevo, ne kazem ja da ne moze biti do turbine EGR-a ili zaprljanog usisa, nego kazem da se nista ne radi dok se ne provjeri na dijagnostiku, bar to u danasnje vrijeme nije problem, moze cak biti i filter vazduha, pa ima maf, pa map, pa crijeva od turba....
 
Član
Bio sam danas kod majstora i prico sa njim , kaze vremenom se na lipaticama uhvati nekakva cađ koja se tesko skida , u majgorem slucaju radi se pljeskarenje turbine i zamjena nekakvih unutrasnjih djelova al to nije ni bitno . Reko mi je 20 km da mi uradi tu dijagnostiku u vezi turbine , zanima me jel on stvarno meni moze odrediti koji je problem da ne dajem pare bezveze
 
Pozdrav , problem sa za problemom . Otkrio sam da golf ne ide preko 115 - 120 , znaci do te brzine golf stvarno hoce povuci ali cim dode do 115 odprilike na 3500 obrtaja odma izgubi snagu i nema vise nikako snage dok ne ugasim auto i upalim ga , onda opet ide do 115 i isi problem , samo ugasi turbinu izgleda i imam osjecaj da bi mi trebalo jedno 100 km puta dok bi tazvijo nekih 160 km/h. Malo sam tražio i nasao na internetu da očistim egr . Jutros sam skinuo , ocistio , otisao da probam i opet se isto desi . Zanima me vase misljenje
Pa ' baca ' ga u safe-mod kako ne bi došlo do oštećenja sistema turbo-punjača, zbog toga gasi turbinu
Dijagnostika pa onda daljee ali bilo je više tema oko toga, najvjerovatnije da je potrebno čišćenje turba, egr-a i ostalih stvari vezanih za turbo ali kako ti rekoše, DIJAGNOSTIKA pa onda dalje. Sretno
 
Član
Bio sam danas kod majstora i prico sa njim , kaze vremenom se na lipaticama uhvati nekakva cađ koja se tesko skida , u majgorem slucaju radi se pljeskarenje turbine i zamjena nekakvih unutrasnjih djelova al to nije ni bitno . Reko mi je 20 km da mi uradi tu dijagnostiku u vezi turbine , zanima me jel on stvarno meni moze odrediti koji je problem da ne dajem pare bezveze
Moze pomoću dijagnostike da pogleda parametre i ponašanje parametara prilikom ubrzanja i sta se dogodi kad dobije tu blokadu.
 
Član
Vozio sam kod nekog bate u lukovom polju koji radi sipina vozila , znaci radi samo vw . Kad sam mu rekao sta je problem kaze da treba očistiti turbinu i pregledati neka crjeva. Kaze 100 maraka sa mi turbinu ocisti i ako bude dobar ventil ventil , a ako ventil izda jos 100 maraka . Znaci 200 maraka , a ja sam takav pa bi ja to volio mal procackat pa me zanima gdje bude taj usis i na sta bi trebao obratiti paznju , mozda i sam mognem popraviti , majstori su zadnji izbor kod mene . Poz
 
Član
Greska 17965 kontrola pritiska turbo punjaca - pozitivna devijacija, ako budes sam cackao lako mozes ostat i bez motora. Taj majstor ti nije puno rekao, cijena je sasvim ok.
 
Vozio sam kod nekog bate u lukovom polju koji radi sipina vozila , znaci radi samo vw . Kad sam mu rekao sta je problem kaze da treba očistiti turbinu i pregledati neka crjeva. Kaze 100 maraka sa mi turbinu ocisti i ako bude dobar ventil ventil , a ako ventil izda jos 100 maraka . Znaci 200 maraka , a ja sam takav pa bi ja to volio mal procackat pa me zanima gdje bude taj usis i na sta bi trebao obratiti paznju , mozda i sam mognem popraviti , majstori su zadnji izbor kod mene . Poz
To je kod fitnes kluba ? ? ( i ja sam iz Zenice :D ), a da pokušaš vidjeti kod Hanada ( i on je kod fitnes kluba ), radi i on dijagnostiku a može ti i pogledati ako bude šta trebalo, raspitaj se dobro pa eto neka je sa srećom;);)
 
Član
Drug ja sam u travnickoj slabo znam po lukovom polju , ovaj sto mi je rekao 20 za dijagnostiku on dode onde ispred maksija cim izades na onaj pravac prema buvljaku , a ovaj majstor bato se nalazi skroz na kraju lukovog polja , predes preko pruge onda pravo jedno 500 metara i tu je on :) , a javicu se nije problem ako bude sta zatrebalo :D
 
Top