Golf 4 , 74 kw , 2001

Golf 4 , 74 kw , 2001

Član
gledaj jednu stvar,skupi pare uradi mali servis i daj majstoru nek ti ocisti sve....to ti je 300 km max,ako ne bude do toga bar znas da si to rjesio,glupo ti je takvo razmisljanje da sam ides raskopavati nesto,samo ces napraviti sranje...ako auto ide bilo kako,vozi tako pa kad budes u mogucnosti majstoru i .
 
Tzv. "safe mod"
Maf (usis)
map/mat (turbo->ic)
I ono u sta ja sumnjam , prljava turbina.
(osim ako nije sva u ulju , odnosno sjebana)
to je to.
 
Član
Sutra skidam turbinu. U ovom gornjem postu sam napisao da skidam i turbinu i izduvnu pa ssu se neki iznenadili. Gledam po yt da se turbina skida zajedno sa izduvnom koju drži 8 sarafa . Znaci kako sam vidio nece biti neki problem da je skinem s obzirom da imam mirnu ruku i dobre zivce . Eto sutra je skidam pa me zanima kako da je ocistim , jel ima neko sredstvo da kupim ili benzin moze rjesiti stvari. A sad cu potraziti klip pa cu staviti gdje sam gledao kako momak skida.

 
Član
Benzin nece moci. Imas korisno ne toliko agresivno sredstvo K2 Akra. Pospricas i operes dobro. Spremi stare krpe dosta da pokupis sve. Sarafe naspricaj wd om dosta puta prije nego krenes da odvrces. Inace pucaju zagarantovano. Takođe probaj da ne ostetis nista.
 
Član
Ako mogu da se nadovezem na temu i da kazem svoj problem posto imam isti motor od 74 KW u cetvoci :D Ja imam problem sto auto ide kao SDI vec pola godine, bio sam kod majstora na dijagnostici tacnije na 2 dijagnostike, sve su pokazivale da je problem u protokomjeru zraka ili koja mu je vec skracenica, jedan majstor mi je prskao tim nekim sprejem, ponistio gresku i kaze probaj i stvarno je isla maloo ali malo bolje i opet sve se vrati na isto nakom pola sata, odem kod drugog jako dobrog majstora po meni, on takodje na dijagnostici nadje da je taj senzor stradao, ubaci novi protokomjer (imao kod sebe neki ispravan) probamo auto mrtvo i dalje, kaze da bi trebalo da se skida svasta nesto dok se ne nadje i otkloni kvar, kad skinem dzek sa protokomjera auto ide isto kao i kada je dzek na njemu, ne dimii nista vise, inace ne dimi mi auto uopste ni pri punom gasu, takodje bih da napomenem da sam imao problem sa diznama i klackalicama koje mi je Zufer sredio i na dijagnostici kad sam gledao kod ovih majstora isti su parametri kao i kada ih je on radio tako da mislim da do njih nije jer pali auto odlicno... znam da davim dugim tekstom ali molim vas pomozite nmg vise da vozio auto od 100 konja kao da ima 50...pozdrav
 
Član
Samo me zanima kad izvadim turbinu jel to ovako treba da izgleda ili treba da ima jos nekakvih crjeva.
 

Prilozi

  • Screenshot_2015-12-12-20-33-46.png
    Screenshot_2015-12-12-20-33-46.png
    734,8 KB · Pregleda: 24
Član
Ako mogu da se nadovezem na temu i da kazem svoj problem posto imam isti motor od 74 KW u cetvoci :D Ja imam problem sto auto ide kao SDI vec pola godine, bio sam kod majstora na dijagnostici tacnije na 2 dijagnostike, sve su pokazivale da je problem u protokomjeru zraka ili koja mu je vec skracenica, jedan majstor mi je prskao tim nekim sprejem, ponistio gresku i kaze probaj i stvarno je isla maloo ali malo bolje i opet sve se vrati na isto nakom pola sata, odem kod drugog jako dobrog majstora po meni, on takodje na dijagnostici nadje da je taj senzor stradao, ubaci novi protokomjer (imao kod sebe neki ispravan) probamo auto mrtvo i dalje, kaze da bi trebalo da se skida svasta nesto dok se ne nadje i otkloni kvar, kad skinem dzek sa protokomjera auto ide isto kao i kada je dzek na njemu, ne dimii nista vise, inace ne dimi mi auto uopste ni pri punom gasu, takodje bih da napomenem da sam imao problem sa diznama i klackalicama koje mi je Zufer sredio i na dijagnostici kad sam gledao kod ovih majstora isti su parametri kao i kada ih je on radio tako da mislim da do njih nije jer pali auto odlicno... znam da davim dugim tekstom ali molim vas pomozite nmg vise da vozio auto od 100 konja kao da ima 50...pozdrav

Prijatelju, drug mi je prije godinu uvezao cetvorku 66 kw. Vozio sam se sa njim i nikad da turbinu upali i tako se ja nadovezem da ga malo pritisne da vidim kako ide. Kaze on to je do poda nemoze vise . On je svog golfa jedno 4 mjeseca pritiskao maksimalno u svakoj brzini i evo sad mu golf ide i predobro za 66 kw . Znaci tu mu je mogo biti zacepljen egr ventil ili turbina. Kako god sta god da mu je zacepilo , on ga je silom procepio :)
 
Član
E vidis i ja sam ubijao auto od Zenice pa do Sarajeva autoputem i treba mu od Sarajeva do Visokog da nabije 140 xd i nece preko toga nema sanse pa samo hocu da vidim ima li ko neka iskustva jer kod mene ne pali se turbina nikako a na dijagnostici pokazuje da nije do nje jer (otvara) i provjeravali ja i majstor onu klapnu sto pomjera varijabilnu geometriju ona radi oke e sad nezz vise sta moze biti :(
 
Član
Pa jel ti se ikad upali turbina ? , kod mene radi do 110-120 kako kad i onda ugasi
Nikad druze, vozim SDI koji pise u papirima da ima 74 KW hahahaha :D ali bukvalno SDI, prije par dana me pravcem kroz naselje drug sa mk2 1.6 dizel otres'o ko slinu jos potezali se nije na foru me uzeo maa nema sanse nece pa nece :mad:
 
Ako mogu da se nadovezem na temu i da kazem svoj problem posto imam isti motor od 74 KW u cetvoci :D Ja imam problem sto auto ide kao SDI vec pola godine, bio sam kod majstora na dijagnostici tacnije na 2 dijagnostike, sve su pokazivale da je problem u protokomjeru zraka ili koja mu je vec skracenica, jedan majstor mi je prskao tim nekim sprejem, ponistio gresku i kaze probaj i stvarno je isla maloo ali malo bolje i opet sve se vrati na isto nakom pola sata, odem kod drugog jako dobrog majstora po meni, on takodje na dijagnostici nadje da je taj senzor stradao, ubaci novi protokomjer (imao kod sebe neki ispravan) probamo auto mrtvo i dalje, kaze da bi trebalo da se skida svasta nesto dok se ne nadje i otkloni kvar, kad skinem dzek sa protokomjera auto ide isto kao i kada je dzek na njemu, ne dimii nista vise, inace ne dimi mi auto uopste ni pri punom gasu, takodje bih da napomenem da sam imao problem sa diznama i klackalicama koje mi je Zufer sredio i na dijagnostici kad sam gledao kod ovih majstora isti su parametri kao i kada ih je on radio tako da mislim da do njih nije jer pali auto odlicno... znam da davim dugim tekstom ali molim vas pomozite nmg vise da vozio auto od 100 konja kao da ima 50...pozdrav
Maf
n75
vakum crijeva
(ako je turbo ispravan)
i da , sdi je raketa za tvoj kad maf se sjebe :)
trebao bi bolje ici kad otkopcas maf.
 
Top