Golf 2 SYNCRO 16V TURBO

Golf 2 SYNCRO 16V TURBO

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
Mnogo se radilo. i mapiralo. max pritisak mi je sad 2 bar, dizat cu ga jos malo, sigurno na 2.1 ili 2.2, jer temperatura usisnog zraka uopce nije visoka s obzirom na tlak u usisu. ocito imam dobar turbo i IC ;)

auto leti.. po meni mnogo bolje nego prije.. ali jos nije gotovo sve, afr koristim 11:1 i tako ce i ostati, paljenje nismo jos nikako dirali, stoji svega na 5 stupneva prije gmt (pod boostom), vjerujem da ce se tu jos dosta izvuci, barem jos 10% snage, sutra sa slusalicama pratimo i stimamo

jos veceras i sutra i mislim da je sve gotovo. treba jos i malo bolje podesiti gradsku voznju, afterstart, prvo paljenje, itd, iako i sad radi dosta ok. ima nekih problemcica sa korekcijom napona, problem se zna ocitovati samo u leru.
nista nije puklo, nadam se i da nece ;)

jedva izdrzavam po ovoj vrucini raditi i voziti ali sto mogu..
 
Početnik
sto se tice mapiranja evo stanja, mapirano je sve za gradsku voznju ok, mapiran je takodjer za boost na 1.9 - 2 bar u svim brzinama, ide stvarno strasno, i kad smo mislili jos dizati tlak danas popucala su crijeva od turba do IC-a od pritiska. tako da moram sad uraditi metalna

drugi problem je alternator, izgleda da je totalno u banani, to je moj propust, ispostavilo se da puni jedva dovoljno, kad se pojave potrosaci tipa ventilator napon opadne sa 13 na 12, cak i vise, uzas, i nemozemo ga mapirati da radi dobro na tolikoj razlici, ovako se nemoze rijesiti hladni start, lagana voznja i bilo sta jer promjena napona mi mjenja mnogo toga sa ubrizgavanjem, nemozemo napraviti korekciju kako treba. naprimjer ventilator se upali, auto radi normalno, ugasi se - trokira - smjesno : - )
prvi put da nesto tako dozivim

tako da moram dovesti u red to sve i napon, pa cemo nastaviti drugi put. glavna mapa je vec napravljena, vecina posla gotova, ovo ostalo ce biti korekcije male samo. i jos cu podici snagu, zasto ne kad mogu, iako i sad puca od nje ;)
 
Početnik
Samo da javim ja sam sve nedostatke otklonio i uradio. stavljena su i nova protkana crijeva, neka cijevi smo varili i savijali tako. i regler je novi, i svasta jos.
Ali nisam imao volje slikati nove dijelove i ostalo i pisati, skoro sam i zaboravio svoju temu ovdje : - )
Auto ima problema samo minut-dva dok je hladan da stabilizuje rad ali to cemo izmapirat sve drugi put do kraja.
Za utrku je spreman, sada se smije derati sve do 2 bar tlaka u usisu dokle je i mapiran.
Jos cu vjerovatno raditi neka pojacanja ali iz nekih razloga necu da to iznosim ovdje sta i kako, bar sad zasad.

Kad prodje ovo sve postoji mogucnost da cu dati prepraviti prednji branik tako da ima veliki otvor naprijed na sredini, gdje bi smjestio novi, jos bolji intercooler. ujedno taj IC bi i bio totalno izlozen udaru zraka, sto mi i treba. tako bi oslobodio i hladnjak vode od toga da se IC nalazi ispred njega, a hladnjak vode ce ici jos veci, od golfa 1.6TD. otom potom.

Narucio sam i adapter za hladnjak ulja, a uskoro porucujem i hladnjak ulja, samo da se odlucim jos koji.

Sutra postavljam novu i vecu "harmoniku" na auspuh, ova nije ok vise.


Navodno ce SR biti u Mostaru 16.08. organizuje ga SRCS.
Cekam da vidim koji ce pravilnik postaviti. Jer vidim da je uslo u modu u BIH totalno (nakon famoznog Dasovica (koji je pao kurcu za usi izgleda) i HAKS-a) izmisljati i uvoditi pravilnike, komplikovanije po vozace u odnosu na pravila koja su se postovala do i u 2006-tog godini, gdje se nikad nije desio niti jedan problem i nikad se nitko nije zalio.

Moj stav je sljedeci i kristalno jasan. Ukoliko mi i po cemu pravilnik ne odgovarao, necu voziti. Bez obzira sto sam zavrsio jedan dugo radjeni projekt, bez obzira sto mi auto ide, bez obzira sto mi je utrka u vlastitom gradu. Ovo je ujedno moja poruka svima koji imaju veze sa SR-om. Valjda ce se netko od ljudi upitati kako i zasto, kad uskratim nastup jednog vrlo atraktivnog auta. Hocu jednostavno stara dobra i jednostavna pravila gdje cu moci voziti kao i uvjek prije, sve ostalo ce rezultirati mojim odbijanjem.

I generalno inace razmatram da se totalno povucem od SR, upravo radi premalo utrka inace, a i to malo sto ih ima, pravilnici sve vise izoliraju broj utrka na kojim bi ja vozio.
402 nije stvorio mene i ovaj auto. Ja sam stvorio sve ovo jer sam to htjeo, nisam auto pravio iskljucivo za SR ;)
 
Član
repo sto je je stvarno svaka ti cast imas muda da ti se vuku po podu kad ides svaka ti cast zivio
 
uh procitah sve:)
zanimljivo jako,svaka cast druze,ja kao prosjecni poznavalac ne mrem dati nikakav savjet samo zazelit mnogo srece (da se ne dogodi opet ono od juce na rejsu).
pozdrav i sretno!:)
 
Legend
repo prije svega htio bih ti cestitati na svemu sto si do sada uradio..
sad u mostaru sam pricao sa tobom i nekako sam te drukcije zamisljao ovdje na netu nego u stvarnosti.. dakle, mogu samo reci (ostalim clanovima) da momak jako puno zna, i vecinu stvari koje radi, radi sam..
zbog toga te ja prije svega cijenim, a kako sam mogao vidjeti i dosta druge raje, koja su onak pomno promatrala auto na parkingu vozaca a i na stazi (nazalost desilo se to sto se desilo..)

nadam se da ces do King Of Balkan sklopiti taj mjenjac, kako mitija kaze ako nista samo da oboris rekord i onda nek puca koliko hoce.. ja bih ti predlozio 4motion i mjenjac od v6 ako je to ikako moguce..

sretno i pisi nam sta i kako radis ;)
pozz
 
Početnik
.nOKe je napisao(la):
repo prije svega htio bih ti cestitati na svemu sto si do sada uradio..
sad u mostaru sam pricao sa tobom i nekako sam te drukcije zamisljao ovdje na netu nego u stvarnosti.. dakle, mogu samo reci (ostalim clanovima) da momak jako puno zna, i vecinu stvari koje radi, radi sam..
zbog toga te ja prije svega cijenim, a kako sam mogao vidjeti i dosta druge raje, koja su onak pomno promatrala auto na parkingu vozaca a i na stazi (nazalost desilo se to sto se desilo..)

nadam se da ces do King Of Balkan sklopiti taj mjenjac, kako mitija kaze ako nista samo da oboris rekord i onda nek puca koliko hoce.. ja bih ti predlozio 4motion i mjenjac od v6 ako je to ikako moguce..

sretno i pisi nam sta i kako radis ;)
pozz



pricao sam sa dosta ljudi tako da ne znam tko si ti od njih : - )

desilo se sto se desilo.. krivo mi je radi toga ali svjestan sam da je to dio sporta i prihvatam to. barem znam da je snaga polomila zubcanik mjenjaca, i to zubcanik od transportera koji je mnogo snazniji od onog passatovog g60. i vidio sam kako mi auto ide protiv Gregora kad sam u drugoj nagazio gas, bez nitra. ja sam zadovoljan, motor je potpuno zavrsen i izmapiran, snaga je tu, samo sada ostaje srediti pogon.

sto se toga tice sutra ujutro cu skinuti mjenjac sa auta, pa cu gledati koje opcije imam za sloziti, ganjam da provjerim dali postoji jos neka vrsta zubcanika koja je jaca od transporterove a da se moze upasovati u moj mjenjac. ako nista stavit cu ponovo od transportera brzinu i cuvati auto do utrke ;)
vjerujem da je silno mapiranje pod boostom i nitrom zamorilo totalno materijal i onda je brzina pukla na utrci, jbg..

i 4motion ce biti u opciji, ako ne sada odmah, mozda nekad kasnije

i jos da kazem da ono kako sam startao na cilju uopce nije ni blizu startu kako inace radim, testirao sam jedan sistem redukcije snage u prvoj brzini koji sam napravio (i nije bas ispunilo ocekivanje tako da to uklanjam), i uopce nisam ni kretao punom silom jer jos nisam bio stavio r888 gume na auto, a bez njih mi je zadnji diferencijal i visko spojka pod puno vecim rizikom od pucanja pri jakom startu

ugl. za KOB ce auto biti spreman i na crti
 
Početnik
nitro sam takodjer kupio i instalirao prije utrke, odmah nakon sto sam ugradio hladnjak ulja i dodatni hladnjak vode, samo nisam to htjeo pisati iz nekih razloga.

nista posebno.. 100ks shoot :cool:





 
Početnik
tu su jos neke slike koje sam pronasao sad

dijelovi NOS sustava i adapter za hladnjak ulja







 
Početnik
mjenjac skinuo danas vani..

mozda netko misli da se na ovom autu mjenjac skine lako kao na drugim golfovima, ali ja cu reci da jeste mozda jedno 10 puta gore.. :D
treba pola stvari otkopcat sa motora, skinuti poluosovine, ventilator, reduktor, auspuh, kardan, nageti motor.. bla bla

cim stignem idemo rastaviti mjenjac pa cu gledati naci jos jace zubcanike u odnosu na transporterove od trece brzine ako postoje, ako ne onda cu unutra opet spakovati od transportera..













 
Član
POZDRAV:..

sve mi je jasno i stvarno mi JE PRAVO ZAO sto se desilo u Mostaru...
drzim fige za dalje, i naravno sto god zapne racunaj. dr put nosim i tebi bocu nitra gratis :)

ziviio drug
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top