Ford Fokus 2.0 SVT

Ford Fokus 2.0 SVT

Član
u slabijem autu se covjek sigurnije zabavi vjeruj mi.

Sigurnije je kada ti vozis (tvoje mogucnosti su vece od mogucnosti auta) auto nego ono tebe.
 
Član
ne moze se vise normalna tema otvoriti ,nigde nisam napisao da cu letit po tuzli sa njim,nigde nisam napisao da cu ubijat narod,ljudi sta vam je,cim oce neko nesto jace da kupi a mlađi je odma je ubica hajvan i slicno,pitao sam vas o stanju auta a ne o vasem misljenju kako cu ga voziti:)
Druze, uzmi ti forda od 170ks, samo nemoj ovoga.

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
 
Član
Nisamm ja ni rekao konkretno za tebe, pisao sam generalno sta se desava, i to jeste tako,mozes pricat sta hoces, i ti i bilo ko drugi. Kad budes imao vozackog iskustva i budes prosao bar u pola kao ja ili neki drugi iskusniji clanovi vidjet ces da sam upravu.


Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
 
Član
Kolege su u pravu i ljudi sigurno govore iz iskustva,ja imam isto godina ko i ti i moj ti je prijedlog da ne uzmas prejak auto i ja se ucim na 43 KW i meni je sa savim dovoljno za pocetak,malo trosi slabo se kvari i sto je najbitnije mogu vladati vozilom a ne da ono vlada mnom a meni je svejedno na tebi je da odlucis ja ti dobronamjerno govorim
 
Član
Ako nemas pored cijene auta jos 2000 KM (bez guma i plina) onda ovaj model obidji ...
Sama registracija za njeg ti je oko 630 KM sa popustom , ako nemas popusta izace te preko 1000 KM .
Ako ti se svidja Focus MK1 nadji neki EU model sa 1,6 masinom od 74 KW i vozi se kulturno dok ne budes imao za bolje .

Evo ti primjer cijena odrzavanja 1,6 :
Veliki servis sa zamjenom 400 KM (set zupcastog remena, set kanalnog remena , vodena pumpa , 3l G12 antifriza i usluga servisa) ;
Mali servis : Ulje 4l 40-50 KM , uljni filter 6 KM , zracni 9 KM , klime cini mi se 11 KM , benzina 18KM ;
Svjećice 8KM komad ;
Set kvačila 350 KM (korpa , lamela , hidraulicki druk lezaj) , 3l ulja za mjenjac oko 40 KM ;
Disk pločice 48 KM ;
Diskovi 55 KM komad ;
Stabilizatori 26 KM komad ;
Seleni 22 KM komad ;
Zadnji lezaj 49 KM .

Ovo su sve cijene kvalitetnijih zamjenskih dijelova , sve ovo ima i jeftinije .
 
Član
Kod nas u BiH podhitno treba uvest da pocetnici ( min 2godine iskustva ) ne smiju voziti auto jaci od 100ks.desava se upravo ovo sto citamo u ovoj temi, kupi posto po to auto sa sto vise ks,nije bitno je li tehnicki ispravan, ima li dobre gume i slicno, i onda se uputi na cestu, pa se poteze,kurci vako nako. Poslije cujes izginuo, ubio nekog i slicno
Isto vazi i za ove djecake i djevojcice od ovih tajkuna, samo eto sto oni imaju ajmo reci ispravna vozila

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk

Previse dramite oko citave situacije. Taj zakon ne bi imao smisla kao sto nema ni ovaj trenutni zakon za slovo P.. Npr. neko polozi vozacki, ne sjedne 2 godine u auto (iz 1000 nekih mogucih razloga), a fakticki nije vise pocetnik i ne treba mu slovo P. Znaci prvo treba to fino definisati. Bolji je npr. zakon da pocetnici ne smiju voziti poslije 22:00/23:00 i nesto na taj fazon.. time nek se pozabave oni koji primaju platu za to.

Licno, prvo auto mi je imalo 360ks i nikad nisam dobio nikakvu kaznu osim za slovo P koje nisam nikad stavio jer ti se u Sarajevu papci namjerno lijepe za karambolku i uvaljuju u traku cim vide da si pocetnik.. Tako da nije do auta nego iskljucivo do glave vozaca. ...jer ti mozes i sa yugom ubiti nekoga, ne treba ti 170ks.
@ArminM Halali sto sam tebe citirao, nista licno, ali to se odnosi na sve koji su pisali protiv pocetnika i negovog auta od 170ks :D
 
Član
Nema glupljeg zakona da pocetnici ne smiju vozit poslije 22 sata?......taj zakon nikako nisam konto....sta je to poslije 22 sata toliko opasno da ne smiju vozit...osim sto ima duplo manje vozila i pjesaka da udare nesto.....prije bi pocetnicima zabranio da voze od 15-17 kad su najvece i guzve i kad je najveca mogucnost da pogrese ...
 
Član
Ne znam odakle si, ali u Sarajevu su to bila doba za kojekakva gasanja, jurcanja, kurcenja i ostale zajebancije.. Naravno, sve dok onaj kloc nije ubio dvije djevojke, tad je policija kao i pocela nesto "raditi"
Nejse, nisam kompetentan da pricam o bilo kakvim zakonima, nije moja struka, to gore je iskljucivo moje licno misljenje
 
Član
Pa kakve veze ima pocetnik s gasanjem...sve je to do osobe....i do auta naravno...ne mozete tebe povuc 44 kilowata da gasas ko npr 130-170 kw...tako da i tebi CipexBa savjetujem ko i vecina ovdje da uzmes za pocetak slabije auto , jer mozes ti pricat da neces gasat i da si savjestan , al jace auto te samo povuce da ga stisnes...znam i po sebi....
 
Član
Sta pricate vi ljudi?!
Pa zar ovo nije forum za entuzijaste a sve savjeti za sto manje i dosadnije auto!
MILIJARDU put sam pisao isto da je sve od osobe do osobe i ako se mozes kontrolisati jer koliko ih je u kadetima, korsama i punto/lupo poginula?!
Pustite momka neka kupuje sta hoce,
je li pametno kupiti auto ako je u losem stanju NIJE!!! (bolje ti je kupiti slabiji ili manji auto u odlicnom mehanickom stanju) ali ako hoces da pravis neki svoj auto koji i ima neke snage i ok si sa parama onda svakako kupuj i izvjestavaj nas kako ide!
 
Član
Pa kakve veze ima pocetnik s gasanjem...sve je to do osobe....i do auta naravno...ne mozete tebe povuc 44 kilowata da gasas ko npr 130-170 kw...tako da i tebi CipexBa savjetujem ko i vecina ovdje da uzmes za pocetak slabije auto , jer mozes ti pricat da neces gasat i da si savjestan , al jace auto te samo povuce da ga stisnes...znam i po sebi....

U svom prethodnom komentaru napisah "Tako da nije do auta nego iskljucivo do glave vozaca. "
Pametnom dovoljno!
 
Član
U svom prethodnom komentaru napisah "Tako da nije do auta nego iskljucivo do glave vozaca. "
Pametnom dovoljno!
Ima i do auta itekako jarane.....osjetis uzbudjenje kad pritisnes jace auto , a ono te zaljepi za sjediste....i ko inace ne gasa povuce ga....nije samo do glave...
 
Član
Ima i do auta itekako jarane.....osjetis uzbudjenje kad pritisnes jace auto , a ono te zaljepi za sjediste....i ko inace ne gasa povuce ga....nije samo do glave...
A npr. kod preticanja koliko te puta to "jace auto" moze izvuci iz zajebane situacije?
Ali eto ko ima zdravu glavu, ne bi trebalo ga povuce na mjestima koja nisu predvidjena za divljanje... Evo npr momci u Sarajevu ne mogu da organizuju druzenje ljudi sa foruma iz razloga sto te "glave" gasaju cak i u zatvorenom prostoru...

PS mislim da smo momku zgadili i Forda i vozacku i auta i sve :D
 
Član
Koliko te izvuce isto koliko te i zavuce....koliko puta sam bio svjedok da ljudi preticu u skoro nemogucim situacijama samo zat sto zna da ce ga izvuc auto....ipak ko ima slabije auto razmisli prije preticanja svakog koliko mu treba....vecina opet kazem....ima budala za svim volanima....al kazem s jacim autom se vise raja kurci 100% ....pa cak i stariji iskusni vozaci...sto je sasvim logicno....nisam ja protiv jacih auto naprotiv....da bogdom mogu sebi priustit nesto od 500 konja.....

Nego samo poceli raspravu o voznji poslije 22 sata za pocetnike....i ti si na kraju otiso o jacini auta...
 
Top