Ford Fokus 2.0 SVT

Ford Fokus 2.0 SVT

Član
Pozdrav svima:)
Nakon traganja za novim autom, došli smo do Ford Fokusa,zanimljivo auto 2.0 motor 170 ks
E sad sta mene zanima.
-Postavit cu slike auta ,kao i link od auta da procjenite vrijednost auta.
-U priči sa vlasnikom saznao sam da auto je za američko tržiste ,prešao ispod 100kkm što mi je teško povjerovati za 2003g
-Na autu treba da se malo i uradi nekih stvari, evo slike ( volio bih da mi kazete koliko bi to sve koštalo)
Za sad nisam uradio testnu vožnju,jer nisam mogao da "uhvatim" vlasnika,
-Auto treba da se uskoro opet registruje,a mi bi ubacili i plin(sta mislite o plinu u focusu?)
-Auto na prednjim felgama ima baaš puno tegova na felgama(ona čuda što vulkanizer stavi kad se radi balans točkova sa novim gumama)
Da li ima nešto što trebam posebno pripaziti ovde ?

http://www.olx.ba/artikal/23504160/ford-svt-2-0-benzin/


Koliko "tegova" ili čega već na felgi?!


ne znam koliko se primjeti ali na vratima ima kao parnica koja je malo udubljena,kao da je neko kolicima od supermarketa ili nešto slično,udario u vrata.

ovo je zadnji branik , ali ovo na njemu nije mraz vec je ili izbjelilo ili se desilo nešto sa farbe

kako riyesiti ovu hrđu
 
Sve se da sredit sto se tice limarije,nemas problema.pogledaj motor,mjenjac,reci nam koliki ti je budzet ako ima 5k kupis auto,registriras ii ulozis 1000 km ima sa bude ko bombona
 
Član
budžet do 3.5k
Izabrali smo ovo auto zato što će ga većinom majka voziti ,a ona ne voli velika auta,a ja sam ga izabrao sto je malo startniji
meni je tek 18 trebam sad da polazem ,radi toga se i mjenja auto,da bi odgovarao i meni i njoj
ne vidim razlog sto bih bjezao od auta ,auto nije "prevrtano,sastavljano iz 2 itd." samo sutra eto da ga odvedem mehaničaru i električaru ,ali sam i pitao ovde jer ima ljudi sa foruma koji su vozili focusa:)
 
Član
Provjeri limariju dobro, Fordu krene korozija već na proizvodnoj traci.

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
Član
budžet do 3.5k
Izabrali smo ovo auto zato što će ga većinom majka voziti ,a ona ne voli velika auta,a ja sam ga izabrao sto je malo startniji
meni je tek 18 trebam sad da polazem ,radi toga se i mjenja auto,da bi odgovarao i meni i njoj
ne vidim razlog sto bih bjezao od auta ,auto nije "prevrtano,sastavljano iz 2 itd." samo sutra eto da ga odvedem mehaničaru i električaru ,ali sam i pitao ovde jer ima ljudi sa foruma koji su vozili focusa:)
Za pocetak,amerikanac,sama pomisao,problemi sa dijelovima,drugo,2.0 skuplja registracija,nit ide,a trosice kao lud,auto iskvrcano,samim tim mozes primjetiti da nije mazen,unutra izgleda kao da su se radnici u tvornici zapili kasno u noc pa nabacali/razbacali instrumente po tabli,sumnjivo je cak i da ubacis plin,bojim se da to i nije najsretnije riješenje,auto je gadan i ruzan...nastavicu kasnije ako bude potrebe.

Sent from my E2303 using Tapatalk
 
Član
O stanju auta je svakome jasno, kad pogledas ove karambolke ovo je kuckano dosta puta, i "urađeno" na guzove, zakrpljeno.
Kad pogledas auto na oglasu, usminkano za prodaje, za nekog zelenog navuc.

Ono sto je bitnije, tebi je 18 godina, a vecinom ce majka voziti, benzinjaru od 180konja!?
U jebenim si godinama, auto ces voziti vjerovatno jednom sedmicno, i onda kad se docepis sav adrenalin izbacis.
To je tako 100 od 100 slucajeva, odmah daj pritisni koliko moze...
 
Član
Auto lici na kim kardasian....napred ravan ko daska , a nazad karambolka od metar ipo...
 
Član
otvoreno sam pitao ,uredu ste za to da je auto kucnuto i to sve,
Start-mozda si me pogresno shvatio a i mozda sam ja tebe,ali uvazavam tvoje misljenje,opet prije auto cemo odvuci automehanicaru
r32_r32 Pa u pravu si ,al to auto cu vjerovatno dobiti ja za godinu do 2
 
Tek trebaš polagat i 170 konja, još je u lošem stanju, nigdje ti se ne zuri nisi još ni položio naci ćeš auto ovo nikad ne bih uzeo iako eto ima human duplo konja od mog ;)

Iskreno ni ne kontam roditelje koji bi ti ovo "odobrili" da uzmeš bez uvrede ikakve ;)
 
Član
Ma druze i kad ugradis plin to ce ti u gradu srkat 10-15l plina, sto je poprilicna potrosnja za namjenu.
Znaci prvobitno uzmi u obzir za sta ces koristiti auto i ko.
Druga stvar ti rece da su ti finansije do 3.5k.
Zapamti da ovo auto kosta, jest jeftino sad, ali ce te kostati i biti skupo. Puno puno vise od ove cijene ce te kostati.

Opet se vracam na benzin i jacinu, to ti je isto ko kad prvi put stavis nekoj curi ruku na sisu, pa se kobac digne kao strijela, ne mozes se obuzdati. Tebi je tad samo jedan cilj pred ocima, isto i ovdje kad darnes gas i kad prodje osjecaj kroz tebe kako cupa, tebi je samo cesta na umi i sto vise moze to je haman nama muskima u krvi.

Jos gore to sto neces voziti svaki dan pa da mozes reagovati instiktivno, refleksivno.

Tebe je sad tesko odgovoriti, mislim i da nema sanse ali etoo...
Ako vec imate neko auto, ta Fiesta sto pise, ja mislim da ti je bolje se strpiti i jos sakupiti, pa kupiti nesto bolje, a do tad se ti mozes nauciti voziti na tome sto vec posjedujete...


Sent from my E6533 using Tapatalk
 
Ako ces o ulaganjima,auto koje platis 3300 imas u startu 1000km troska,ulje.zupcasti.tekucine,onda stanje guma,amortizera,karoserije bez 5 tisuca ne udaraj na auto od 3500 tisuce.ja sam u golfa 2 ulozio 2500 tisuce a bio ispravan kad sam ga uzeo :)
 
Član
meni extra zanimljiv i brz auto malo previse jeftin za tako malo kilometara potrosac je poprilcno velik bez sumlje samo imam neki osjecaj da je bio pod vodom otvori 16 ociju
 
Top