ebay kupovina, carina

ebay kupovina, carina

Član
Jel moze neko da mi objasni sledecu situaciju. Narucio sam sijalice preko Ebay-a koje kostaju 14.99$. Danas mi stizu i uz njih uplatnica da platim ''carinski pregled'' 3.10KM.
E sad, nije mi do tih jbnh 3KM, al ako na paketu pise vrijednost 8.5$, na osnovu cega oni otvaraju paket i na osnocu cega sam dobio 3KM carine???
 
Član
Nije to carina, svaki paket koji otvore naplate tu sumu. Bio on 2 KM il 40 KM, svejedno je.
A imaju pravo otvoriti svaki paket da vide jel unutra nesto vrijednije ili je onako kako pise.
Tako mozes mahat usima...
 
Član
Znaci brate ako narucim nesto bzvz za 5KM i cim je zapakovano u paketic, oni ce da ga otvore? Ja sam mislio da je do 50KM sve free. Jbt, koja mafija od drzave o_O
 
Član
Nema carine do 50 KM, al kontrola moze biti. Za 80% manjih stvari ne bude ni tog otvaranja, al mogu otvoriti svaku ako zele i naplatit ti tih 3.5 KM.
 
Član
Jel moze neko da mi objasni sledecu situaciju. Narucio sam sijalice preko Ebay-a koje kostaju 14.99$. Danas mi stizu i uz njih uplatnica da platim ''carinski pregled'' 3.10KM.
E sad, nije mi do tih jbnh 3KM, al ako na paketu pise vrijednost 8.5$, na osnovu cega oni otvaraju paket i na osnocu cega sam dobio 3KM carine???
A zamisli kako je meni tek bilo kad sam platio 3.10KM carine za vrijednost paketa od 1$.:mad:
Najgore što nisam bio kod kuće, drugi primio umjesto mene i platio, u fazonu, jebeš 3KM, ali sam popizdio samo iz principa.:mad:
 
BHT Ovisnik
Jbg, svako otvaranje naplacuju, u nas je prije bilo 3, zadnju godinu dana 5km. Ako im se cini da je veca vrijednost otvore, dok mi npr. neke stvari po 50-100$ ne otvore jer im se ne cini da je ista vriejdno, 2x mobitel mi uopce nisu otvarali,a pizdarije neke jesu, tipa bateriju za mob i sl.
 
Član
To nije carina i nema carine do 50km to je carinski pregled i to je ta cijena i neznam sta tu ima biti nejasno sve se mora provjerit nema dzabe ni u stare babe
 
Član
A zamisli kako je meni tek bilo kad sam platio 3.10KM carine za vrijednost paketa od 1$.:mad:
Najgore što nisam bio kod kuće, drugi primio umjesto mene i platio, u fazonu, jebeš 3KM, ali sam popizdio samo iz principa.:mad:
Isti slucaj kod mene, ja dosao kuci kad vec naplaceno. Znaci nije ni meni do jbn 3KM nego ne mogu vjerovati da otvaraju tolisni paketic.. al dobro.. moze im se.

@CoL3 Izgleda druze da nema pravila. Narucio sam do sada dvadesetak stvari, dolazila su i veca pakovanja i nista, jednostavno otvore kako im se cefne.

To nije carina i nema carine do 50km to je carinski pregled i to je ta cijena i neznam sta tu ima biti nejasno sve se mora provjerit nema dzabe ni u stare babe
Znam i ja sada da nije carina, al eto kazem do sada mi nisu naplacivali, zato sam i pitao! Isto tako ne vidim zasto bi mi naplatili otvaranje paketa?! Ako treba cariniti, carini.. ako ne treba vrati u paket i cao.
 
Član
Jel moze neko da mi objasni sledecu situaciju. Narucio sam sijalice preko Ebay-a koje kostaju 14.99$. Danas mi stizu i uz njih uplatnica da platim ''carinski pregled'' 3.10KM.
E sad, nije mi do tih jbnh 3KM, al ako na paketu pise vrijednost 8.5$, na osnovu cega oni otvaraju paket i na osnocu cega sam dobio 3KM carine???
A reci mi jesi li platio te 3 marke za pregled i mora li se to platiti i kome se to placa i kad?
 
Poslednja izmena:
Top