ebay kupovina, carina

ebay kupovina, carina

Član
Otvorio sam visa internet karticu,registrovao se na pay pal, verifikovao karticu sa kodom i sad mi pise PayPal balance: $1.95 USD (ono sto su mi uzeli pa vratili?) mada na ovoj visa imam oko 70tak KM.?

zar ne bih trebao imati balance 70KM?
 
Član
kako to radim?novi sam sa ovom zezancijom...
Hoce li ukoliko nesto kupim online preko paypala , isti paypal povuci sredstva sa moje visa kartice ili prvo moram prebaciti nekako sredstva sa nje na pa paypal pa onda kupovati?
 
Poslednja izmena:
jeste free shiping je, fora je u tome sto ja mislim da ovi ovdje pojma nemaju... a u pravu si staviti racun u kutiju na 50-100$ pa sta bude... hvala drug
drug ja telefon narucio koji je kostao 170 eura
i na posilci su mi u kini stavili da je u pitanju mp4 player od 20$ i naglasili su kao da je poklon
nasi carinici kad su otvorili paket i vidili sta je unutra naplatili su oko 25KM carinu i postu s carine ofrlje su procijenili telefon da vrijedi 90KM
a da su trazili racun izaslo bi me carine oko 90KM
mada je mom drugu takav isti telefon doso bez ista nisu ni otvarali paket a nisu naplatili ni carinu
samo gledaj kad ces narucit za praznike je najbolje da ti dodje paket tada nemaju vremena da sta puno zaviruju tad su u guzvi ;)
 
pa izvrsi transakciju s kartice na paypal za pravljenje paypal acc su ti uzeli 1.99$ i vratili da samo vide dali je sve ok sad udji na svoj paypal i dodaj kolicinu novca na karticu koliko zelis ;)
 
Član
Otvorio sam visa internet karticu,registrovao se na pay pal, verifikovao karticu sa kodom i sad mi pise PayPal balance: $1.95 USD (ono sto su mi uzeli pa vratili?) mada na ovoj visa imam oko 70tak KM.?

zar ne bih trebao imati balance 70KM?
Ne moras nista stavljati nit se moze staviti,to je balans od pay pala i onda se automatski prebacuje na tvoj racun bankovni, znaci kad obavis neku transakciju skida ti sa racuna bankovnog.
 
Administrator
To je balance na paypal racunu, koji bi trebao ako se ne varam automatski da prebaci na tvoju karticu. Kad plaćaš pay palom on automatski povlači novac sa tvoje kartice i nema nikakvih prebacivanja i slično. Označiš samo kupovina paypalom i uneseš svoje podatke i plaćanje će biti izvršeno.
 
BHT Ovisnik
zadnja 2 su ti objasnili, tocno kao sto je vladica rekao
A sto se tice tog paypal balance... to je novac koji ti dobijes bas na paypal racun ! Znaci tipa dobio si povrat tih 2$ koji su ti uzeli kada si se registrirao, odna npr. ja prodajem neke stvari na ebayu,neki dan sam prodao disketu nitendo za 115$ i meni ja taj novac legao na paypal, ne na karticu, i imao sam paypal balance 115$ (iako na svojoj visa kartici npr. imam samo 10km), sa tom paypal balance svotom mozes raspolagati na nacin koji zelis, volja te kupovat dalje preko njega, volja te nekome uplatiti, ili ako zelis taj novac sebi, kao sto sam ja uradio imas na paypal tamo racunu opciju "withdraw" putem koje taj novac prebacis sebi na karticu uz paypal provoziju,koja je meni bila 5$

Jednostavno receno da se ne ponavlja, svotu koju imate na svojoj VISA, Maestro ili nekoj drugoj kartici je svota kojom raspolazete na ebayu, i to je to !
 
Član
zadnja 2 su ti objasnili, tocno kao sto je vladica rekao
A sto se tice tog paypal balance... to je novac koji ti dobijes bas na paypal racun ! Znaci tipa dobio si povrat tih 2$ koji su ti uzeli kada si se registrirao, odna npr. ja prodajem neke stvari na ebayu,neki dan sam prodao disketu nitendo za 115$ i meni ja taj novac legao na paypal, ne na karticu, i imao sam paypal balance 115$ (iako na svojoj visa kartici npr. imam samo 10km), sa tom paypal balance svotom mozes raspolagati na nacin koji zelis, volja te kupovat dalje preko njega, volja te nekome uplatiti, ili ako zelis taj novac sebi, kao sto sam ja uradio imas na paypal tamo racunu opciju "withdraw" putem koje taj novac prebacis sebi na karticu uz paypal provoziju,koja je meni bila 5$
Odlicno objasnjeno, nisam ni ja znao za ovo kad se prodaje. Btw, kako poslati npr nekom nesto preko bare, ili u Kinu, ili ne znam gdje.. kojom postom i koliko uzimaju postarine?
Inace, ja nesto ne skontah tu proviziju, narucio sam ovih dana 4-5 stvari, doduse sve su sitnice neke. Zadovoljan dostavom, stigle folije za tel za 13 dana :)
 
BHT Ovisnik
da vladice, tako je, mislim da sam to negdje na prvoj str. napisao, od 17.1 mislim da uzimaju na dolar oko 1.60km +/-...
sto se tice kad ti saljes i prodajes ja sam se prosto iznenadio,slao velikom pjenastom kovertom za London, postarina mi 5km sve u kupno, posaljem odavde u Tuzlu slicnu stvar uzmu mi oko 4km... sto nije znaci uopce skupo da dalje saljes
a stvari iz Kine se inace cekaju (barem ja vec zadnje 3 godine) oko 30 dana, evo i sada imam 3 stranice na ebayu narucenih stvari koje stizu, i ovaj posljednji mjesec kasne nemoguce,cak neke nisu ni dosle, a naravno za njih na 30-40+ dana dobijes povrat novca, a stvari iz Engleske ti stizu drama brze 1-2 tjedna
 
Član
E pa eto i ja se iznenadih da je tako jeftino slati nesto. Od sada bih se mogao poceti baviti i prodajom, ne samo kupovinom :D
Sto se dostave tice, koliko sam ja do sada skontao, sve ti zavisi od posiljke do posiljke. Evo recimo ja sam tri stvari isti dan narucio, ove folije dosle juce, a ovo ostalo ko zna kada ce.. a sve je iz Kine. Englezi su znatno brzi, jeste da se skoro sve placa dostava, ali bar se ne ceka dugo.. smira!

Imam jedno pitanje. Zna li se tacno do koje cifre nasi ne naplacuju carinu? Neko kaze 50dolara, neko 50km, neko nesto lijevo.. nisam vise pametan. Ja sam narucivao do 25d najvise, pa me interesuje kakvo je stanje za vece cifre?
 
Poslednja izmena:
Član
Ja sam skoro narucivao nesto, izaslo me sve ukupno 110km i nije bilo carine, trebalo bi na cifre preko 150km da ide carina ali neki si imali iskustva da ni tad nisu placali carinu, to ti je sve od slucaja do slucaja.
 
Član
Ja nisam primjetio nikakve provizije na transakcije. Jedino što uzimaju je pri konverziji, ali to su lopovski prebacili da oni vrše koverziju umjesto banke. To isto se može promjeniti prilikom plaćanja, da banka vrši konverziju, ili trajno u PayPal nalogu da to promjenite.

Što se tiče carine, zakonski je 50 maraka. Sve preko što ne naplate je sreća, ili im se ne da provjeravati šta je unutra.
 
Član
E pa eto i ja sam najvise puta tako isto cuo, do 50KM sve moze, al eto valjda se tolerise vise jer niko tacno ne zna..
 
Top