ebay kupovina, carina

ebay kupovina, carina

Član
Dešavala se da kasni ali nikad ovako, probat ću u poštu otići ili nazvati carinu.. Kad sam to naručio uzeo sam još nešto vrijednosti 10KM i to je došlo u roku mjesec dana pa mi nije jasno ://
 
Član
Kolege ima li neko savjeti sta raditi i kome se zaliti, narucio sam artikal sa ebay-a vrijednosti 50KM, prije 2 mjeseca i nikad nisam dobio.. ima tracking i pise da je doslo u BiH prije mjesec dana, znaci ima dokaz na stranici "17track", tako sad prodavac nece da vrati novac jer kaze doslo je u bih..
Ljudi jos ni traga narucio sam nesto u vrijednosti 170KM kolegi i doslo je za 20dana .. sta da radim sa ovim sto nije evo vec 3 mjs prolazi !! Bio u posti bio zvao carinu prave se ludi nemaju pojma
 
Član
Da ne otvaram novu temu. Htio bi kupiti display za S4 preko ebay-a. Ono što me zanima je da li je to pouzdano, tj. da li će display doći ispravan, ako bi mi mogao neko reći ko je već naručivao slične stvari.
I da li bi morao plaćati carinu (display košta 70$)?
 
Član
Da ne otvaram novu temu. Htio bi kupiti display za S4 preko ebay-a. Ono što me zanima je da li je to pouzdano, tj. da li će display doći ispravan, ako bi mi mogao neko reći ko je već naručivao slične stvari.
I da li bi morao plaćati carinu (display košta 70$)?
Nedavno prijatelju narucio neki display, sve bilo regularno. Sto se tice e-baya samo prodavac moze biti donji, a ti ne mozes nikako.
 
Član
Uglavnom ako se sad porucuje stize za plafon mjesec dana ? tako sam se ja zeznuo prosle godine, narucio negdje pred kraj decembra, stiglo nekad pocetkom aprila :D
 
Član
Ljudi jos ni traga narucio sam nesto u vrijednosti 170KM kolegi i doslo je za 20dana .. sta da radim sa ovim sto nije evo vec 3 mjs prolazi !! Bio u posti bio zvao carinu prave se ludi nemaju pojma

Otvori case na PayPal-u (ako ti ne dozvoljava isto na eBay-u) i traži povrat para. Uputi ih na http://www.posta.ba/track/2/0/36.html sa tim brojem za praćenje jer je to jedino relevantno, ne znam odakle informacija na 17track da je došlo u BIH, ako na posta.ba tako ne pokazuje.
 
BHT Ovisnik
Jbg, narucio si oko nove godine kada je najgore. Mada je prosle godine BiH od strane Kine bila svrstana zajedno sa Sirijom, Irakom i drugim kao zemlje rata ISIL-a. Onda je tek oko 4og mjeseca pusteno to sve sto nije doslo. A inace je normalno da oko nove godine kasni jer valjda raja tada porucuje i poklone i pizdarije. Sada vec to ide normalno.
 
Član
pozdrav narode, zanima me dali banka uzima kakvu proviziju, ako sam nešto platio u dolarima, jel ide po nekom fiksnom kursu, i de mi recite jel kad ko sta prodao na ebayu, znači da se šalje iz bosne paket npr,za njemačku
 
Član
pozdrav narode, zanima me dali banka uzima kakvu proviziju, ako sam nešto platio u dolarima, jel ide po nekom fiksnom kursu, i de mi recite jel kad ko sta prodao na ebayu, znači da se šalje iz bosne paket npr,za njemačku
Ja koliko sam do sada mogao vidjeti ne uzima se provizija, a prodaja ja mislim nije moguća još u BiH! da li ima neki drugi način za to, sigurno da ima...
 
Član
otvara li carina paket ako je u pitanju obična koverta i u njoj dvije t10 led sijalice
Otvaraju vece pakete narucivao sam dosta xenon setova veca kutija nisu otvarali, dok su bas na tablet naletili i otvorili, ako ti se desi da otvore i ustanove da nije preko 50 km platis 2 km carinski pregled.
 
Top