ebay kupovina, carina

ebay kupovina, carina

BHT Ovisnik
da,odes,poneses sto ti je pioneer rekao i potvrda o prebivalistu i to je to,a ova unicredit je najrasprotranjenija,dobar tecaj i sve
 
Član
imam pitanje za col3 sad sam procitao sve sto si napisao
planiram uzeti rcd 510 iz kine ceh je oko 180$ i free shiping... sta mi predlazes da uradim da izvaram carinu :D
znaci manji racun u paket i kome treba da naglasim da salje obicnom postom?
 
BHT Ovisnik
ako je free onda sigurno ide obicnim putem, vidi sta pise, da li je Standard Int'l Shipping ili pise fedex,ups i sl. ... sad to nije laka stvar za varata carinu ahhaha mislim uredu je jedno pola da odvadis od cijene,stavi oko 100$,a vidi kakvi su carinici (a predpostavljam nagodni) pitaj moze li se ikako rijesiti da vas pocastim ili sl. , reci uzeo bih ovdje da sam znao da je skupo bla bla,daj 20km na kavu i uzivaj :D
 
Član
jeste free shiping je, fora je u tome sto ja mislim da ovi ovdje pojma nemaju... a u pravu si staviti racun u kutiju na 50-100$ pa sta bude... hvala drug
 
Član
imam pitanje za col3 sad sam procitao sve sto si napisao
planiram uzeti rcd 510 iz kine ceh je oko 180$ i free shiping... sta mi predlazes da uradim da izvaram carinu :D
znaci manji racun u paket i kome treba da naglasim da salje obicnom postom?

bas si me nasmijao...pa ne pasu oni travu, izuceni su da carine i prepoznaju takve:)

nema varanja....kinez ti po defaultu stavlja racun od 30 ili 50 $ ali oni tebe traze izvod sa paypala + slika artikla sa cijenom. Njih ne zanima to sto kinez pise
balkan i to sad salju najcesce sa Fedex ili DHL. 25km+pdv je njihov trosak plus moras potpisati punomoc printas popunis pa skeniras i vratis na njihov mail
 
Član
a sta je sa Hrvatske, imam neke drugare tu iz susjedne nam zemlje koji bi mogli na sebe narucit. Da li oni, kao clanovi EU imaju manju carinu ili je uopste imaju?

edit: Kontam da bi onda mogao preko grane nekako prevuc te dijelove pod polovne, ono bez kutije, malo ih uprljat i sl
To ti je najbolja opcija jer ako je roba porijeklom iz EU , u Hrvatskoj nemaš nikakva davanja (ako je roba za ličnu upotrebu)
 
Član
Kod koje je banke najbolje otvoriti racun , da bude bez nekih smjesnih limita dakle samo da ja uplacujem sredstva na nju a da oni uzmu proviziju za transakcije i rad racuna?!Racun mi treba samo za registraciju na PAYPAL , tj da kupujem na EBAY-u.
Pitao sam u unucreditu ali oni te uslovljavaju sa 1000KM koje ti poloze na racun pa ti uzimaju min 5% kamate za iznos koji skines +40KM za otvaranje paketa + 20KM godisnje... ++ stotinu nekih gluposti!
 
BHT Ovisnik
Kod koje je banke najbolje otvoriti racun , da bude bez nekih smjesnih limita dakle samo da ja uplacujem sredstva na nju a da oni uzmu proviziju za transakcije i rad racuna?!Racun mi treba samo za registraciju na PAYPAL , tj da kupujem na EBAY-u.
Pitao sam u unucreditu ali oni te uslovljavaju sa 1000KM koje ti poloze na racun pa ti uzimaju min 5% kamate za iznos koji skines +40KM za otvaranje paketa + 20KM godisnje... ++ stotinu nekih gluposti!
ha ?
pa ne vadis nikakvu posebnu karticu, ja sam u unicreditu, nemaju te sta uslovljavat, ne kontam, kakav paket, kakve novce uzimaju godisnje ? imas klasicnu visa electron karticu i to je sva mudrolija,sto imas na racunu s tim i placas i ćao đaci, isto kao sto dođes u interex i platis karticom tako je i na ebayu, paypal je metaforički receno aparat kroz koji provuces karticu i uneses svoj pin (tj. sifru na paypalu) i to je to... nikakva placanja i gluposti,neki racuni, ja imam 3 kartice registrirane na paypalu preko koji placas, 2 su iz unicredida, jedna obicna visa, druga master devizna, samo ti ne igra sada ulogu tecaj nego paypal ima svoj tec, tipa 1$ ti je oko 1.6km i to je to, na ebayu raspolazes onim sto raspolazes na kartici, samo placas po ovom određenom tecaju i to je sva mudrolija,nikakvi paketi i gluposti
 
Član
Poceo je paypal od skora da uzima proviziju na transakcije.. nije puno dok su manji iznosi,al bogami kako se povecava iznos tako srazmjerno se povecava i provizija.
 
Član
ha ?
pa ne vadis nikakvu posebnu karticu, ja sam u unicreditu, nemaju te sta uslovljavat, ne kontam, kakav paket, kakve novce uzimaju godisnje ? imas klasicnu visa electron karticu i to je sva mudrolija,sto imas na racunu s tim i placas i ćao đaci, isto kao sto dođes u interex i platis karticom tako je i na ebayu, paypal je metaforički receno aparat kroz koji provuces karticu i uneses svoj pin (tj. sifru na paypalu) i to je to... nikakva placanja i gluposti,neki racuni, ja imam 3 kartice registrirane na paypalu preko koji placas, 2 su iz unicredida, jedna obicna visa, druga master devizna, samo ti ne igra sada ulogu tecaj nego paypal ima svoj tec, tipa 1$ ti je oko 1.6km i to je to, na ebayu raspolazes onim sto raspolazes na kartici, samo placas po ovom određenom tecaju i to je sva mudrolija,nikakvi paketi i gluposti


dzaba coEku za vrat skaces :) ja imam visu iz hypo alpe adria i ne moze na paypal.


iursdrk7giassk9k1y9.jpg


Najbolje ti je u BBI banku drug odes i uzmes Prepaid Internet karticu, treba ti cips i licna karta i 10ak KM koje polozis na racun odmah.
 
Poslednja izmena:
Član
Haha ne mogu da vjerujem da ljudi jos oko ovoga ne znaju, moze rafajzen,unicredit,inteza to je sto ja znam od ovih banaka, i svaka ona koja ima ona trocifreni broj na poledjini, sta komplikujete, hipo mislim nikad i nije nudio to za paypal.
 
BHT Ovisnik
rekao je vladica sve,nemoze svaka,al kazem ti kao st o sam i gore rekao klasicna visa electron i stvar je rijesena...imam je vec par godina prije neg sma bio zaposlen i bilo sto
 
Član
jeste free shiping je, fora je u tome sto ja mislim da ovi ovdje pojma nemaju... a u pravu si staviti racun u kutiju na 50-100$ pa sta bude... hvala drug

pa nisu oni blesavi. Zato i traze broj artikla. oni vide i kolko si platio i sve.

Mozes ti stavit kolko oces dolara i tim nista ne dobijes...samo te stave na crnu listu pa svaki put kad dodje paket na tvoje podatke, trazit ce te sve na sta imaju prava i ono sto znaju uradit. drze ti paket na carini po mjesec dana
 
BHT Ovisnik
pa nisu oni blesavi. Zato i traze broj artikla. oni vide i kolko si platio i sve.

Mozes ti stavit kolko oces dolara i tim nista ne dobijes...samo te stave na crnu listu pa svaki put kad dodje paket na tvoje podatke, trazit ce te sve na sta imaju prava i ono sto znaju uradit. drze ti paket na carini po mjesec dana
u nas je u BiH drugacija situacija, kao opcenito drzava, vole mito kao i policija, stalno radim s njima ovdje, dobro njima, dobro nama, ista situacija kao i kad uvozis auto, dadnes na kavu i prolazi ti bilo kakav racun
 
Top