Dizelasi Se Ne Isplate

Dizelasi Se Ne Isplate

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ja hocu reci da kod starijih auta je velika razlika izmedju gradske i otvorene voznje, eto i kod tebe je slicno, samo sto to slabo ko hoce da kaze, ali to je tako :cool::cool:
 
Član
jusuf je napisao(la):
Ja hocu reci da kod starijih auta je velika razlika izmedju gradske i otvorene voznje, eto i kod tebe je slicno, samo sto to slabo ko hoce da kaze, ali to je tako :cool::cool:

nema se tu sta krit, tako je kako je:icon_smile:

kad budem imao love i ne bude me brinulo gorivo onda cu da si kupim neku masinku i drzat cu je u crvenom vazda
do tada lagano do 3000rpm :lol::cool::cool:
 
Član
cak do 3000rpm uuuuuuuuu pa ti i sad deres tog poleta :D:D:D
ja kad uzmem od cure kola, cim predje malo preko 2000 kaze saltaj sjebaces mi motor vidis da je poceo da "ruci" :lol::lol::lol::lol::lol:
 
Član
neki spominju gradsku i te neke potrosnje... tesko je to izracunat tacno, prvo zavisi od grada do grada, ne moze se poredit busovaca i sa, ze ili sa... onda perioda u kojem se vozi i kojom dionicom...

ev konkretno za ze, moje paleolitsko cesko rastrosno smece, moze da uzme od 5.5 do 11l grada... zavisi jel vozim u tri sata kada je guzva i preko mostova... ili ako kuliram u gluha doba kada ni semafori ne rade, tada do 6l uzima... a ne moze se bas reci, eto i to je "gradska"...

ovo sto neko spomenu, spusti benzinca na nekih 6l otvorene :icon_rolleyes: opet i ovo gore navedeno smetlje, uzme tu oko 6l-7, "normalne" otvorene, 20tak km/h iznad ogranicenja, na vecim sapama, natovareno, doduse bez klime... konkretno ze- dub, nekih 670tak km, jos je koji krug i zavlacenje tu, treba mi punk tank, ispadne oko 7 litara...

a sada da poredim ovo bemzinsko cudo u stetilaku, sa nekim novim turbo cadjom ne ide... eto ista relacija ze-dub, a5 dizlo power od starog, vece, teze auto, jos natovarenije, klima non-stop, po bordu oko 5.7potrosnja, tu ista mi tezina noge na gasu, al samo sto ovaj vuce za razliku od fabijane , u stvarnosti daleko brza voznja nego sa skodom, ali i komfornije xxx puta :lol: al dva auta dizlo benzin koji se bas po ni cemu ne mogu poredit...
 
Član
punto HGT 1.8 16v sekvent plin....tuzla-sarajevo (oba pravca, najbrzi na cesti, 3 osobe u autu, remus reze ispod auta:p) 20KM plina



ZNACI MOZE LOCK NA OVU TEMU ODMAH!!! hahhaha:lol:


CAO ZDRAVO
 
Član
Ljudi moraju da shvate da motori slabiji poput 1.1, 1.2, 1.3, 1.4 u rasponu od 50 do 80 hp ce da trose kao neki jaci 1.8 sa 120 hp jer taj motorcic se pati da pogura tu sasiju od 1000kg dok ovaj sa 1.8 to vrsi lakocom na vrhu gasa. U mene 1.6 105 hp po gradu najvise uzme do 10L kad ga derem, dok toliko trosi burazov bmw 2.0 sa 120hp :) otvorene su isto tu negdje oko 6-7 L ali se ni jedan ni drugi ne zale na otvorenoj. Razlika izmedju benzinca i modernog dizela je po gradu max 2L a otvorene isto, a to sto neki pricaju da po gradu uz malo divlju voznju dizel trosi 7L to moze samog sebe lagati i tjesiti jer sam imao priliku voziti passata 6 2.0 tdi 140hp koji je uz ne bas takvo rolanje po gradu trosio 12L (auto je novo bilo) i golfa 5 sa istim motorom ista voznja kao i moje auto i po gradu se nije spustio ispod 9.5L. Tako da se vi tjesite sa tim svojim podacima od 5-6L uz rolanja gradske. Snagu ne mozes dobiti iz niceg, moras nesto uloziti da bi je dobio. Ako hoces snagu onda imas i potrosnju bio on dizel ili benzin. Dizeli koji malo trose ti i ne idu, koji idu ti i trose.
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
Ljudi moraju da shvate da motori slabiji poput 1.1, 1.2, 1.3, 1.4 u rasponu od 50 do 80 hp ce da trose kao neki jaci 1.8 sa 120 hp jer taj motorcic se pati da pogura tu sasiju od 1000kg dok ovaj sa 1.8 to vrsi lakocom na vrhu gasa. U mene 1.6 105 hp po gradu najvise uzme do 10L kad ga derem, dok toliko trosi burazov bmw 2.0 sa 120hp :) otvorene su isto tu negdje oko 6-7 L ali se ni jedan ni drugi ne zale na otvorenoj. Razlika izmedju benzinca i modernog dizela je po gradu max 2L a otvorene isto, a to sto neki pricaju da po gradu uz malo divlju voznju dizel trosi 7L to moze samog sebe lagati i tjesiti jer sam imao priliku voziti passata 6 2.0 tdi 140hp koji je uz ne bas takvo rolanje po gradu trosio 12L (auto je novo bilo) i golfa 5 sa istim motorom ista voznja kao i moje auto i po gradu se nije spustio ispod 9.5L. Tako da se vi tjesite sa tim svojim podacima od 5-6L uz rolanja gradske. Snagu ne mozes dobiti iz niceg, moras nesto uloziti da bi je dobio. Ako hoces snagu onda imas i potrosnju bio on dizel ili benzin. Dizeli koji malo trose ti i ne idu, koji idu ti i trose.

Najobjektivniji i jako dobar post....tako je drug..potpisujem
 
Član
smajke je napisao(la):
1.2 i 1.4 nikad nece potrositi ko 1.8 sa 120 ks :D :D :D
Ako se isto voze....... a s obzirom da njima moras uvijek malo gas do poda da bi povukao,onda to dodje tu negdje...a naravno ako bi peglao i lagano logicno da ce manje...
 
Član
nemozete sada uzimati u obzir i brzinu ;)
eto racunajte do 80km/h..pa cete vidjeti kako isto trose 1.2-1.4 i 1.8 :icon_smile:
 
Član
7bdf2550a3e25facb9bec5de03007474_700x550.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top