Diskusija - Golf - Benzin vs. Dizel

Diskusija - Golf - Benzin vs. Dizel

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
i trizex... ako me jos jednom usporedis sa seljakom sto vozim dizel... prijaviti cu te moderatorima..... to ja seljak jel sto vozim dizel... to hoces reci kad kazes da je dizel za radne mashine??? (ja zivim na pocetku krojcice, nemoj tako) :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
 
Član
quattro je napisao(la):
joj glupana pa bolan vidi samo cipujes i dobije 30 ks a ti dok izvuces iz tog benzinca 30 ks ostaris
zsto je dizel skuplji od benzinca u startu kad kupujes auto . golf 2 dizel ti je 6000 a gti 3500 i sta ti tu hoces da za gti ja i on ruci urla

Jebote to ba, pa da je tako lako i pametno, fabrika bi ga sama nadrkavala na toliko konja, pa da dimi jos vise kad ga stisnes! A to samo u bosni ima, da je dizel toliko skuplji, da ga kupis, drndas godinama, i prodas jos skuplje nego si platio!
 
Član
jesi ti malouman pa uzmi cjenovnik eto ti dakija nek izvali cjenovnik na sto pa pogledaj benzin sa svom opremom dobijes ko dizela go ko pistolj
 
Član
bulex je napisao(la):
i trizex... ako me jos jednom usporedis sa seljakom sto vozim dizel... prijaviti cu te moderatorima..... to ja seljak jel sto vozim dizel... to hoces reci kad kazes da je dizel za radne mashine??? (ja zivim na pocetku krojcice, nemoj tako) :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Jarane ba, dzaba da okreces na zajebanciju, kad je tako kako jest, vozo sam i ja dizela pa se opametio, lijepi moj benzin, dje nije ljepse vozat se kao covjek, da ne cujes, i ne vidis auto kako radi...
 
Član
quattro je napisao(la):
jesi ti malouman pa uzmi cjenovnik eto ti dakija nek izvali cjenovnik na sto pa pogledaj benzin sa svom opremom dobijes ko dizela go ko pistolj

Pa to ti govorim budalo jedna, jebo te taj dizel da ga uzmes, pa poslije placas skupo gorivo, prozori ti na kurblu i ljeti vazda otvoreni jer klime nemas, i jos ti servisiranje duplo skuplje! Dje je tu logika jebo te ja!
 
Član
trizex je napisao(la):
bulex je napisao(la):
trizex je napisao(la):
Vasa misljenja na datu temu? Meni konkretno je benzinac prava stvar, dizel je krsh!

a sto ti trizex.... se toliko zanimas oko golfa? da nije na pomolu prelazak na auto! auto - golf, fiat - krsh :D
Pa uzimamo famoznog golfa kao primjer, a vazi opcenito za dizele i benzince, bili golf, ili opel, ili fijat, svejedno

Covjek je mislio auto benzin vs dizel, a sto je napisao golf, to ti je isto... Jer kod nas kad kazes auto, kao da si rekao golf...:lol:

Dizel je jedino dobar sto se tice malih obrtaja, jer vuce kad god ga stisnes... Sto se tice benzinaca, bitno je samo doci u jednoj brzini do 4-5k obrtaja i dizel ti ne moze vise nista...

Recimo primjer audi a6 3.0 TDI i 3.2 FSI imaju isto ubrzanje do 100km/h, dizel ima 224 konja, dok benzinac ima 256 konja... Kad krecu od nule do stotke doci ce za isto vremena... Ali ako se vec vozi nekom normalnom brzinom, na nekim manjim obrtajima i onda krene preticanje, benzinac mora ici u brzinu manje ili ce zaostati dok dodje do obrtaja gdje on dobija snagu... Zato se meni svidja kod dizela, sto skoro u svakom trenutku dobijes svu snagu, dok benzinca moras pripremiti da mu izvuces dusu...

U sustini kupis benzica od 300-400 konja i neces imati problema sa ubrzanjem ni na 2k obrtaja.... :)
 
Član
al imas masinu glupane ide ko zvjer a trosi ko upaljac , i to sad dokazujes kako sve sto je doro netreba bit skupo pa nemoze decko , to su bolan rimljani izmislili i tam oni jevreji prije isusa isad ti se pravis pametan , ako neznas sta je dobro kupi sto je skuplje :)
 
Član
Sina je napisao(la):
Covjek je mislio auto benzin vs dizel, a sto je napisao golf, to ti je isto... Jer kod nas kad kazes auto, kao da si rekao golf...:lol:

Dizel je jedino dobar sto se tice malih obrtaja, jer vuce kad god ga stisnes... Sto se tice benzinaca, bitno je samo doci u jednoj brzini do 4-5k obrtaja i dizel ti ne moze vise nista...

Recimo primjer audi a6 3.0 TDI i 3.2 FSI imaju isto ubrzanje do 100km/h, dizel ima 224 konja, dok benzinac ima 256 konja... Kad krecu od nule do stotke doci ce za isto vremena... Ali ako se vec vozi nekom normalnom brzinom, na nekim manjim obrtajima i onda krene preticanje, benzinac mora ici u brzinu manje ili ce zaostati dok dodje do obrtaja gdje on dobija snagu... Zato se meni svidja kod dizela, sto skoro u svakom trenutku dobijes svu snagu, dok benzinca moras pripremiti da mu izvuces dusu...

U sustini kupis benzica od 300-400 konja i neces imati problema sa ubrzanjem ni na 2k obrtaja.... :)

Bravo, svaka ti zlatna! Uostalom, kakav je to motor kad se ne moze ni zavrtiti posteno, vec blokada na 4.5 krpm, i pored tog momenta kad hoces da ga stisnes, valja saltat i saltat, kad mu je krivulja momenta ko spic, maximum izvuce u nekih 1000 rpm raspona, a onda gledaj odakle je vedro, a kod benzina je to puno linearnije
 
Član
quattro je napisao(la):
al imas masinu glupane ide ko zvjer a trosi ko upaljac , i to sad dokazujes kako sve sto je doro netreba bit skupo pa nemoze decko , to su bolan rimljani izmislili i tam oni jevreji prije isusa isad ti se pravis pametan , ako neznas sta je dobro kupi sto je skuplje :)

Jebote taj upaljac, to ko da poredis upaljac s pijace, dizela, i Zippo, benzinca, natrpas si i opreme ko cojk i vozis se ko cojk, a ne kao mish! Kakvi rimljani, jebote, jesi ti normalan covjek bolan, da spomenemo i dinosaure kako si kreno unazad, jesu i oni na dizel pasli!?!?!?
 
Član
cinjenica je ba.... da benzinac je tisi... precizniji.... tecniji... kako god da okrenes benzin je benzin da je dizel toliko dobar pa ferrari bi pravo 8.0TDI motore bla bla..... al isto i cinjenica je da su usvrsili dizel toliko.... da je sad sve stvar ukusa..... skoro su pa isti.... mada izmedju GOLFA(jer ga je trizex naveo) izmedju tdi-a od 130-150ks i golfa 1.8t...... molim naspi te mi bezoolovnog... za dvajes marki
 
Član
trizex je napisao(la):
quattro je napisao(la):
al imas masinu glupane ide ko zvjer a trosi ko upaljac , i to sad dokazujes kako sve sto je doro netreba bit skupo pa nemoze decko , to su bolan rimljani izmislili i tam oni jevreji prije isusa isad ti se pravis pametan , ako neznas sta je dobro kupi sto je skuplje :)

Jebote taj upaljac, to ko da poredis upaljac s pijace, dizela, i Zippo, benzinca, natrpas si i opreme ko cojk i vozis se ko cojk, a ne kao mish! Kakvi rimljani, jebote, jesi ti normalan covjek bolan, da spomenemo i dinosaure kako si kreno unazad, jesu i oni na dizel pasli!?!?!?

bio dizel trizex..
 
Član
quattro je napisao(la):
ma to su i dinosaurusi znali da je bolje dizl samo se nisu mogli izrazit
S kakvom se ja budalom prepirem ,svasta, ocekivao sam vise od tebe, to ti sigurno i objasnjava odakle nafta danas jelde, dinosauri pili dizel, pa se fosilizirali pa sad imamo naftu, jel???? Tema je benzin vs dizel, a ne tvoje praistorijske gluposti!
 
Član
Jesmo zakuvali.... haha....

Kad sam kupio svog audija... Posadim druga pored sebe (on ima 2.5 TDI quattro) i po gasu... Kaze drug ali leti, progutao je sad bar 4 marke, odose dva bureka... :)

Svi koji voze benzince, znaju kakav je osjecaj dvije-tri brzine presaltati na 6,5k-7k obrtaja drzeci gas do poda... Looood osjecaj skroz...

P.S.

Pitam ja druga sto ti je desna ruka veca od lijeve... Kaze on suti, vozim dizela.... (nabildana od saltanja... :) )
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top