Civic GSR

Civic GSR

Legend
RE: Civic EG9 B18c_

rodile se za japanca , svaka cast ;),da sam na tvom mjestu , kad vec hoces lak u zlatnom tonu , napravi zlatni " transparentni " lak ,felge smirglaj sto blazom granulaciom... posto felge vec pucaju od sjaja,ta podloga ce ti dobro doci da imas i onaj pravi zlatni sjaj

npr nesto ovako : http://www.autoguide.com/auto-news/wp-content/uploads/2010/05/blang1.jpg
 
Član
RE: Civic EG9 B18c_

enesss je napisao(la):
rodile se za japanca , svaka cast ;),da sam na tvom mjestu , kad vec hoces lak u zlatnom tonu , napravi zlatni " transparentni " lak ,felge smirglaj sto blazom granulaciom... posto felge vec pucaju od sjaja,ta podloga ce ti dobro doci da imas i onaj pravi zlatni sjaj

npr nesto ovako : http://www.autoguide.com/auto-news/wp-content/uploads/2010/05/blang1.jpg

To mi i jest namjena, samo da se da taj ton, ne da se farba kompletno.. ;)
 
Član
RE: Civic EG9 B18c_

black angel je napisao(la):
neka je sa srecom :cool: meni najdrazi model honde, jos otkako je izasao prvi dio fast and furious ;)

I meni je taj najdrazi model, jos samo da je coupe.. ali ovako je mislim ipak bolje, imati cu sedan daily drive ala ITR, .. samo nabrijaniji motor od stock ITR. :123:

@svi, hvala na lijepim zeljama
 
Član
RE: Civic EG9 B18c_

Upravo ovo sto govore iznad od 1 djela F&F mi nekako ka ssrcu ovaj model.
A nije mi jasno koji si sada motor uzeo??
Jel neki od ona 2 sto si spominjao ili nesto totalno drugo?
 
Član
RE: Civic EG9 B18c_

Davor_ je napisao(la):
Upravo ovo sto govore iznad od 1 djela F&F mi nekako ka ssrcu ovaj model.
A nije mi jasno koji si sada motor uzeo??
Jel neki od ona 2 sto si spominjao ili nesto totalno drugo?

B18c4 :D
;)
 
Član
RE: Civic EG9 B18c_

Motor je kombinacija vise razlicitih B serija... takozvani Frankenstein motor... samo sto je u ovom slucaju i blok i glava VTEC. Za istu cijenu sam mogao imati i stock ITR motor sa 197KS...ali, ovako cu imati vise konjica :)

Da se ne bih urekao jer dosada sve ide kako treba, ja njega kada ugradim onda cu iznijeti specifikacije. Mogu samo reci da za motor je otislo para i para ... tako da je za ocekivati da bude pravi "Sleeper"....
 
Član
RE: Civic EG9 B18c_

Aditas je napisao(la):
Motor je kombinacija vise razlicitih B serija... takozvani Frankenstein motor... samo sto je u ovom slucaju i blok i glava VTEC. Za istu cijenu sam mogao imati i stock ITR motor sa 197KS...ali, ovako cu imati vise konjica :)

Da se ne bih urekao jer dosada sve ide kako treba, ja njega kada ugradim onda cu iznijeti specifikacije. Mogu samo reci da za motor je otislo para i para ... tako da je za ocekivati da bude pravi "Sleeper"....

para i para + troskovi puta (246km/h) = mnogo :icon_smile:
ali ce se isplatiti.. jedva cekam da vidim auto gotov, kao da radis meni ;) samo naprijed adi! :cool:
 
Član
RE: Civic EG9 B18c_

mario05 je napisao(la):
Aditas je napisao(la):
Motor je kombinacija vise razlicitih B serija... takozvani Frankenstein motor... samo sto je u ovom slucaju i blok i glava VTEC. Za istu cijenu sam mogao imati i stock ITR motor sa 197KS...ali, ovako cu imati vise konjica :)

Da se ne bih urekao jer dosada sve ide kako treba, ja njega kada ugradim onda cu iznijeti specifikacije. Mogu samo reci da za motor je otislo para i para ... tako da je za ocekivati da bude pravi "Sleeper"....

para i para + troskovi puta (246km/h) = mnogo :icon_smile:
ali ce se isplatiti.. jedva cekam da vidim auto gotov, kao da radis meni ;) samo naprijed adi! :cool:

:lol: Jeste.. "neslavni bosanci"... Hvala na podrsci mario... :)
 
Član
RE: Civic EG9 B18c_

Aditas je napisao(la):
mario05 je napisao(la):
Aditas je napisao(la):
Motor je kombinacija vise razlicitih B serija... takozvani Frankenstein motor... samo sto je u ovom slucaju i blok i glava VTEC. Za istu cijenu sam mogao imati i stock ITR motor sa 197KS...ali, ovako cu imati vise konjica :)

Da se ne bih urekao jer dosada sve ide kako treba, ja njega kada ugradim onda cu iznijeti specifikacije. Mogu samo reci da za motor je otislo para i para ... tako da je za ocekivati da bude pravi "Sleeper"....

para i para + troskovi puta (246km/h) = mnogo :icon_smile:
ali ce se isplatiti.. jedva cekam da vidim auto gotov, kao da radis meni ;) samo naprijed adi! :cool:

:lol: Jeste.. "neslavni bosanci"... Hvala na podrsci mario... :)

samo naprijed drug! i to ti je veliki + sto ste izasli u novinama :lol:
 
Član
RE: Civic EG9 B18c_

Iduce sedmice dugo ocekivana operacija :

spec :

-B18C4 blok sa ITR klipovima
-B16A2 glava sa ITR bregastima
-proširena 1.6vti usisna sa ITR TB
-HY- tec grana (orginalna) sa auspuhom SOLE (2 lonca)
-getriba 1.6 vti sa šperom
-Ec-tune elektronika
-p30 ECU

enterijer:

-all black, trenutno
-crx sjedista, tapacirana kod Tahira ;)

eksterijer:

-felge 17ke Kosei Racing rt-max K7
-stock vTi ovjes i karoserija..

ide sve u Nighthawk black pearl boju, a felge toniram u zlatnu



 
Top