Chip tuning

Chip tuning

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Srdjane mani se corava posla...decko je neki tupko neupuceni i kraj borbe...nema potrebe da ti njemu objasnjavas sta si i ko si....;)
 
Član
EDIT:

Ne znam da je bas lako dobiti TUV u austriji i njemackoj ... znas ono ko brzo propjeva brzo se ....
 
Član
cenga> Icon_winkIcon_winkIcon_wink bolji je SM od zaostalih firmi Icon_winkIcon_wink pozz

tako je momak...;)
 
Član
cenga je napisao(la):
EDIT:

Ne znam da je bas lako dobiti TUV u austriji i njemackoj ... znas ono ko brzo propjeva brzo se ....

bash zato je lako i dobti tüv jer su promjene minimalne koje su u okvirima 2-5% tüv-a :)
 
Član
da se razumijemo nemam nista protiv momka i firme ali gledam sa nekom objektivnog stanovista , uporedba firmi koje rade taj posao duze i koje su vani.. vjerovatno tamo ima i vise , i boljih auta nego kod nas
 
Član
izabrao si pogresne firme cenga za poredjene,tu je problem da si uzeno neke druge reference bila bi ti prica na mjestu ali uzeo si firme koje pisu nevidjene gluposti za dobitak snage i pogledaj na digital tuningu da oni cip tuningom da na 1.0 ili 1.2 motorima daju po 10 ks a tune line na 1.9 tdi motoru dize obrtni momenta 100 nm to su stvari koji su smjesne i imao sam prilike da gledam njihove programe i to je velika laz i prevara sto se tice snage.Nisu programi losi sto se tice klvaliteta za motor ali sto se tice performansi daleko su od onoga za sta ih oni deklarisu.

Nisam ja najpametniji i najbolji,i sigurno da ima mnogo firmi koje su bolje od SMa ali ove gore sto ti navodis su dno dna sto se tice preformansi,nece ti unistiti motor ali neces puno ni dobiti a platices masno.
 
Član
iskreno vozio sam se i vozio sam 1.9 tdi pd 105 konja sa chipom i bez chipa od tuneline-a . Ne vjerovatno je koliko je brze... npr kad se potrkas od semafora do semafora , dvije duzine u startu uzme ovaj sa chipom... a nije do vozaca jer se probalo naizmjenicno... zato mi se i svidjelo i bio sam odusevljen...
 
Član
pa napisao sam ti gore da cu veoma rado da pristanem na mjerenje svakog auta iz te dvije firme da vidimo sta papir kaze.

Ima razlike njihovim mapama to je sigurno,ali nije tolika koliko je oni deklarisu,ako npr na tom motoru dobije +20 ks to se mnogo osjeti u odnosu na standard ali je opet daleko manje od +30 ili vise koliko oni govore da ce se dobiti,tu je problem.
 
Član
Nazalost gledas sa subjektivnog stanovista...ako je firma vani ne znaci da rade duze i bolje...ne znas ni otkad SM se bavi ovim poslom ni kojom opremom i znanjem raspolazu tako da nisi mjerodavan da sudis o tome...uletio si tu sa nekom linkovima i tezama za koje svi ovde na forumu znaju i nisi nam nista rekao sto mi svi ovde vec neznamo....i kakve uopste ima veze sto mozda tamo ima boljih auta nego kod nas...prvo moras raspolagat sa nekim cinjenicama da bi ovde mogao nesto tvrditi a ne uletat sa nekim pretpostavkama o nekim firmama vani koje su "bolje" od nase samo zato jer su vani...

btw:icon_exclaim:
 
Član
SM chip tuning je napisao(la):
cenga je napisao(la):
a u SM nije preskupo, sa mahala tuning chipovima... dajte ljudi ako vec hocete da valja nesto valja i platiti ...

Sta je momak sa tobom o cemu ti pricas...jesi ti mene pomjesao sa nekim drugim...

Ja sam prvi poceo raditi cip tuning,
ja sam jedini koji ima registrovanu firmu u bih za to,
ja sam jedini koji ima dyno test,
ja sam jedini koji to radi profesionalno i kome je to jedini posao,
ja sam jedini koji moze uraditi custom remap,
ja sam jedini koji moze mapirati nitro,
ja sam jedini koji ima kompletnu i profesionalnu opremu,
ja sam jedini koji ima poseban poslovni prostor samo za cip tuning
i na kraju sam ja u prosloj godini uradio 440 auta a toliko zajedno svi tuneri iz exYU nisu uradili za godinu dana.

O kvalitetu SM ja necu govoriti o tome neka govore oni koja ga imaju.

Ako je sve ovo mahala tuning kako ti kazes onda neznam sto je rijec PRO ako to nije SM chip tuning.

Nego druže de ti meni reci koliko je za mog clia 1.9dti taj tuning i da li u cijenu ulazi dyno run! inace clio ide lijepo kad pređe 2000rpm skoci...al je ispod malo trom i živcira me baš.....btw: keep on ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top