Chip tuning

Chip tuning

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Eh ovako imam passata 2007 godina, 2.0 tdi, 140 ks. Presao 16 000 km. Uradio bih chip tuning, ali me interesuje vase misljenje, da ili ne, i koga preporucujete..
I do koje granice ici...Jel istina to sto govore da je 30% od snage motora neka normala, tj nekih 182 ks u ovom slucaju..
hvala
 
Početnik
tih 182 KS je upitno bez mjenjanja komponenti, elektronski moze nekih 175 i preporucljivo bi bilo sportski filter staviti panelni

takodje imas i EcoBLue tuning gdje se snaga digne na nekih 160PS i ako te strah za motor onda je ovo optimum...

za detaljnije u potpisu :)
 
Član
Ovo sam vidio na stranici na koju me je prijatelj poslao, smchiptuning.com, mislim na mapu od 182 ks..
 
Član
iz toga motora mozes izvuci i mnogo vise od 182 ks bez mjenjanja komponenti ali pitanje je koliko je pametno to raditi jer je SM optimum u pravom smislu rijeci optimum i mislim da nema potrebe pretjerivati sa tim.

Kulturno uradis SM optimum i bices i vise nego zadovoljan,velika je razlika za "samo" tih +31 ks a poslije toga razlika za dodatnih tih 15-20 ks je mnogo manja a mnogo vise stetnija za turbo i motor.
 
Član
interesuje me za Lancia Delta 1.6hf turbo 103kw 1991g kolki je max sto se moze izvuci samo cipovanjem
 
Član
1 gram prakse = 1 tona teorije
Nista licno ali ne volim ove komentare kada neko nekoga podcjenjuje samo tako na osnovu necega providnog.

Ima ona poslovica kaze:
Trenutak kada mislis da znas, je ustvari trenutak kada grijesis.

pozdrav
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top