Chip tuning

Chip tuning

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
E,mene stvarno muči taj tuning.Zapravo,radi se o sljedećem.U NS ima neki lik koji radi one "power box" varijante.Ja sam vozio na dosta dalek put Santa fea kom je stavljen taj box i voštio sam ga samo tako.Međutim,evo nakon ni 60000 km,počeo da troši ulje.

Gledao sam taj SM,i sviđa mi se ideja o podjeli na običan i one "turbo" varijante.Jel ima neko to u autu?

Ja bih ga za C5.
 
Član
rabbit je napisao(la):
E,mene stvarno muči taj tuning.Zapravo,radi se o sljedećem.U NS ima neki lik koji radi one "power box" varijante.Ja sam vozio na dosta dalek put Santa fea kom je stavljen taj box i voštio sam ga samo tako.Međutim,evo nakon ni 60000 km,počeo da troši ulje.

Gledao sam taj SM,i sviđa mi se ideja o podjeli na običan i one "turbo" varijante.Jel ima neko to u autu?

Ja bih ga za C5.

Imao sam ga ja na C4 2,0HDi 16V 100KW i nemam ti sta puno pricati... Evo ti dobra varijanta da to uradis kod SM-a, mislim da ces biti zadovoljan... Pogledaj kod njih sta i kako ce ti biti???

Optimum je optimum i ne sikiraj se nista... Niti ce ti trositi ulje a nemora te biti strah ni za turbinu jer HDi nije TDI... ;)
 
Član
Imam jedno pitanje... cuo sam za nekog Kukića u Banja Luci koji bi mi mogao chipovat hondu.. Zna li iko ko je taj covjek, ili bilo kakvu informaciju.. ili ako neko ima neki prijedlog...
Uopsteno, koliko bi mogao dobiti snage na 1,6 16V VTEC motoru, 81 kW?

I naravno, hoce li se osjetiti ista, ima li fajde...?
 
Super Moderator
ja ga imam na range rover... iskreno ne znam razliku jer je kupljen vec sa ugradjenim cipom al kako vidim ove po internetu i kako idu moj leti naspram njih... stvarno ide za 2600 kg sumnjam da bi iso bez cipa tako... preso je 200 i kusur hiljada a motor i mjenjac i sve je ko novo... trosi 11-13 litara zavisi od voznje sad ne znam jel to vise nego bez cipa... uglavnom ako se ne pretjeruje nece nista bit ;)
 
Član
eh vako auto GOlf2 Gti 1.8 8v glava od g60 87god 115ks+ koliko daje ks glava o g60 eh sada me zanima sta i kako se jos moze pojacati dali na njega moze taj chip ili nesto jos da se pojaca motor
 
Član
Murinho je napisao(la):
eh vako auto GOlf2 Gti 1.8 8v glava od g60 87god 115ks+ koliko daje ks glava o g60 eh sada me zanima sta i kako se jos moze pojacati dali na njega moze taj chip ili nesto jos da se pojaca motor

ako hoces da napravis neku osjetnu razliku stavi turbo ili nitro, ovo ostalo je smjesno dok to ne uradis, mozes ti sad obrusit glavu, uradit 1. 2. 3. specijalu., stavit auspuh, sportsku bregastu.. ali opet, ... a i ako krenes stavljat nitro ili turbo opet imas odredjenu granicu poslije koje ces morat mjenjat stvari u motoru ako neces da se razleti.
 
Super Moderator
beri je napisao(la):
M_POWER je napisao(la):
Ovo sam vidio na stranici na koju me je prijatelj poslao, smchiptuning.com, mislim na mapu od 182 ks..

Brate, ne preporucujem chip-ovanje. Imas toliko drugih stvari koje mozes uraditi. Na primjer: Sportski filter zraka daje 10-15 konja, izduvna grana 15-20 KS.... U ostalom imas i turbine koje povecavaju snagu do 35-40 KS.

oj hljebe dragi sta ovo bi
 
Član
allroad je napisao(la):
beri je napisao(la):
M_POWER je napisao(la):
Ovo sam vidio na stranici na koju me je prijatelj poslao, smchiptuning.com, mislim na mapu od 182 ks..

Brate, ne preporucujem chip-ovanje. Imas toliko drugih stvari koje mozes uraditi. Na primjer: Sportski filter zraka daje 10-15 konja, izduvna grana 15-20 KS.... U ostalom imas i turbine koje povecavaju snagu do 35-40 KS.

oj hljebe dragi sta ovo bi
pusti ga vidis da laprda :D
 
Član
nodiash je napisao(la):
I sve to u kombinaciji sa bhtuning naljepnicom i dobijes raketu:D

hej, zaboravio si momo brisace stakla i mirisno drvce oko retrovizora :123:

ali ovo za turbinu stoji... ako je pokvarena :icon_evil:
 
Član
Ima sportskih filtera koji mogu dati 10-15 Ks.... ali .. na nekom autu dadne 1 ks a na drugom 11 ks
 
Član
Pa i on je to cuo s nekog foruma, sta sad trebamo zapalit covjeka zato sto ne zna? On misli da je to ispravno jer mu je rekao neki ciko na drugom forumu, sajtu il je proguglo, u ostalom velika vecina raje sa ovog foruma je svo svoje znanje skupila s foruma i sada kao pametuju, covjek nije mislio nista lose.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top