Chip tuning

Chip tuning

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
auuu stevane mala je gradiska,nemoze iz takvog sela biti neko da zna nesto,da se javljas iz svice e to bi bila druga prica ovako nevjerujem da ce cenga imati povjerenje u tebe i tvoj posao :lol:
 
Član
evo da ne otvaram novu temu, a da o tome malo vidim sa Srdjanom.
Jel bas svaki dizel nakon chipovanja cadi? Ili je to samo u slucaju sa SM Power? Ako ti nije problem da to malo objasnis, ti to najbolje znas, a ne prica se puno o tome na forumu:)

Recimo jedan moj drug je imao problem, kupio auto u njemackoj, i auto cadi ko ladi, i sve je ispitivao sta je sa auta,zasto cadi, da bi na kraju dosli do zakljucka da je auto chipovano.
Radilo se o 3,0d motoru sa 184ks ,pa je teze bilo primjetit jel ima chip.

Pozdrav
 
Član
E taj sto ga je cipovao je verovatno stavio fajl iz famoznog DVD-a u kojem ima 1 000 000 fajlova a samo 0.1% ispravno,:lol: .Dali su sve mape uradjene,ili je samo povecao kolicinu goriva,koliko je pritisak turbine stavio? Ako je malen pritisak nema sanse da sve gorivo sagori ispravno bez vazduha,ima tu X faktora koji trebaju za dobar remap.
 
Član
Jel ti Stevane radis zajedno sa Srdjanom? posto nisam bas u toku :)

Znaci auto i sa SM power nebi smjelo da cadi?
Ajd evo za Srdjana pitanje, da li auto koje prije recimo nije cadilo, smije i koliko sa optimum-om cadit, a koliko sa power chiptuningom?
 
Član
Jesam iz Gradiske ali ne radim sa Srdjanom,radim isto elektroniku ali neke druge vrste.Radim "remap" ali nekih drugih uredjaja na autima,nebih o tome na ovom forumu.:lol: U svakom slucaju ako ima netko da vam iscita sadrzaj ECU,posaljite damp pa ako moze neka SM proveri kako je odradjeno mapiranje.U svakom slucaju bolje to nego da dobijes rupe na klipovima.
 
Član
upravo...

Motor mora da cadi kad se iz njega izvlaci 110%,kod SM optimuma i SM powera nema dima,na optimumu nimalo a na poweru mozda trun a i nemora da ga bude.

Oni tdi motoru sto cade imaju preko 300 ks i to tako mora da bude,nemogu sad objasnjavati zasto ali prihvati to da je nemoguce izvuci toliku snagu a da nema dima,ustvari moze se i taj motor napraviti da nedimi ali onda gubi snagu a na trkama ekologija je zasad manje bitna.Jos uvijek vrijedi sm pravilo

Civilni motori:
1.SIGURNOST
2.EKOLOGIJA(cadjenje)
3.PERFORMANSE

Trkaci motori:
1.PERFORMANSE
2.SIGURNOST
3.EKOLOGIJA

Prosto i jednostavno...
Ako je remap OK auto poslije cipovanja nesmije da cadi nista vise nego sto je prije cipovanja bilo,ali ima nekih motora koji jednostavno moraju da cade poslije remapa ako se povacava snaga znacajno,mada su to izuzetci.
 
Član
hvala puno na odgovorima. Jasno mi je da ovi tdi sa 300+konja moraju puno caditi...
Htjeo sam da cujem ipak misljenje od Srdjana koji ima najvise iskustva stim.
Pozdrav;)
 
Zamolio bi Srdjana..
Lanca Delta HF-turbo 1,6 97Kw 1990 godiste....
Mozeli i koliko moze da se pojaca normalno da ne ugrozi masinu turbinu i sta znam,koliko bi to kostalo??
 
Član
Ja dosad nisam cuo da se ljudi hvale kako je Brcko gas neki tamo dobar..bla bla a hiljadu puta sam procitao SM. Takodje i Srdjan je dosta puta pa i meni licno rekao da se ne isplati chipovat moj motor 1.2 jer se ustvari ne dobija nista nekih par KS za par stotina EUR, jednostavno ne ide.

Sto znaci da je Srdjanu prioritet zadovoljan kupac nego uzet pare. Jos jednom svaka cast i sve pohvale za SM.

LP;)
 
Prvo, svaka cast ovim ljudima koji se bave chip tuningom jer je to zahtjevan posao i znam na sta se sve odnosi,
ali ovi koji hoce da to urade na svom autu treba prvo da sagledaju mogucnosti koje njihov auto moze podnijeti.
Da se posle chipovanja ne predomisle i kazu neko mi zeznuo auto. Svaka izmjena u snazi motora snosi odredjene posljedice, tako da moras odmah na pocetku biti svjestan sta dobijas a sta gubis. Slazem se Chip da ali do odredjene granice ne pretjerivati u tome.:icon_question:
 
Član
Da ja samo pitam ...

Imam jarana koji kaze da se BENZINCI nemogu chipovat ,a ja kazem da mogu .!

Sta je sad istina ?? :icon_biggrin:

Reci Alfa 1.6 16v benzin jel moze na nju chip ??
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top