Carbon Radovi (str 7 facebook)

Carbon Radovi (str 7 facebook)

Član
RE: Moji Carbon Radovi (str. 1,2,3)

p060711204301.jpg

p060711204302.jpg

p0707112059.jpg

p070711205901.jpg
 
Član
RE: Moji Carbon Radovi (str. 1,2,3)

Tvoji su radovi super al u globalu ova folija je jedno veliko smece . Kad se sve sabere i oduzme ovo je samo bezveze trosenje novca.
 
Član
RE: Moji Carbon Radovi (str. 1,2,3)

serialgf je napisao(la):
Tvoji su radovi super al u globalu ova folija je jedno veliko smece . Kad se sve sabere i oduzme ovo je samo bezveze trosenje novca.
jebi ga sve je do zelje ljudi, jer ja imam 4 vrste folije i svaka ima svoju cijenu jer ovih losijih sam do sada potrosio preko 100kvadrata a 3m-ove oko 15kvadrata... znas i sam kako ide neda niko 300-350 za krov 3m al zato ovu malo losiju za 150-200 svi hoce... ova jes losija pod rukom manje ima teksture al kad se zalijepi drzi isto kao i 3m-ova
 
Član
RE: Moji Carbon Radovi (str. 1,2,3)

ma razumijemo se mi u potpunosti . Ja ti govorim za 3m da je to sve nidze veze.

Smatram da je bolje utrositi pare na kvalitetno farbanje ako treba i doplatiti vise nego ovo kratkorocno uraditi . Jbg i ti si dokaz da je farbanje bolje jer bi i sam auto uradio u karbonu da nije tako. Ja sam za karbon dao oko 3000 km i poslije godinu dana sam bio toliko izrevoltiran da sam sve pocupao i dao jos 2000 da se auto ponovo svo ofarba .Razlozi zbog kojih sam sve pocupao mnoge od vas ne bi dodirivali . Npr. previse spaljena folija tj. razvucena pa je izgubila standardnu formu linija po sebi onda par tackica gdje se folija bobu presavila , na djelovima gdje auto ima po 90 stepeni uglove folija se pocela malkice odljepljivati itd itd. Dakle ne krivim materijal niti covjeka koji je postavljao nego jednostavno sa tom folijom se moji branici nisu mogli uraditi kako treba niti pomcu trikova. I na kraju poslije postavljanja sve folije imao sam blagi osmjeh na licu ,a poslije farbanja auta imao sam ogromni osmjeh na licu jer auto bez packice na sebi za mene predstavlja zadovoljstvo koje mi folija nije mogla nikada pruziti.

Podrzavam prekrivanje ovom folijom samo ravne plohe na autu ,a bilo sta sto je zaobljeno tj bas zaobljeno izbjegavajte raditi u svakom slucaju.
 
Član
RE: Moji Carbon Radovi (str. 1,2,3)

Extra radovi;), a dal policija obična i granična može zezati vlasnika auta ako mu je hauba i krov ovako urađena?
 
RE: Moji Carbon Radovi (str. 1,2,3)

serialgf je napisao(la):
BaXRS4 je napisao(la):
Extra radovi;), a dal policija obična i granična može zezati vlasnika auta ako mu je hauba i krov ovako urađena?

Nemogu ti nista :D

70% koja je boja u saobracajnoj da prekriva auto....
npr. od burazera skoda dok je bila narandjasro crna, na atestu i u saobracajnoj je bila samo narandjasta, pitao sam zasto nije naradjasto-crna, kaze ciko 70% koja preovladava ta ide u saobracajnu....

serialgf je napisao(la):
ma razumijemo se mi u potpunosti . Ja ti govorim za 3m da je to sve nidze veze.

Smatram da je bolje utrositi pare na kvalitetno farbanje ako treba i doplatiti vise nego ovo kratkorocno uraditi . Jbg i ti si dokaz da je farbanje bolje jer bi i sam auto uradio u karbonu da nije tako. Ja sam za karbon dao oko 3000 km i poslije godinu dana sam bio toliko izrevoltiran da sam sve pocupao i dao jos 2000 da se auto ponovo svo ofarba .Razlozi zbog kojih sam sve pocupao mnoge od vas ne bi dodirivali . Npr. previse spaljena folija tj. razvucena pa je izgubila standardnu formu linija po sebi onda par tackica gdje se folija bobu presavila , na djelovima gdje auto ima po 90 stepeni uglove folija se pocela malkice odljepljivati itd itd. Dakle ne krivim materijal niti covjeka koji je postavljao nego jednostavno sa tom folijom se moji branici nisu mogli uraditi kako treba niti pomcu trikova. I na kraju poslije postavljanja sve folije imao sam blagi osmjeh na licu ,a poslije farbanja auta imao sam ogromni osmjeh na licu jer auto bez packice na sebi za mene predstavlja zadovoljstvo koje mi folija nije mogla nikada pruziti.


:icon_confused:
Brate amire nemoj me pogresno svatiti, ali mislim da se tvoje auto moglo puno bolje odratiti, recimo karambolke su se mogle skinuti i svi ostali djelovi koje mogu skinuti, za tu vrstu posla kompletnog auto lijepljenjem folijom koristi se i playmer koji se nanosi na ivicama da nebi doslo do odljepljivanja, taj playmer kosta oko 30 KM, sto ustvari sluzi kao duplo ljepilo..... da neserem bezveze, amire mislim da se slazez kada pogledas npr taxi njemacke koji dodju sa folijom, da nemaju mane, i usto jos da dodam da za lijepljenje folije treba imati i uslove, koo sto je temperatura.....
u svakom slucaju auto ti nije bilo lose uradjeno, imalo je mana ali otom potom....
za skidanje ljepila poslije odljepljivanja naravno postoji sredstvo.... mislim da nisi trebao ponovo farbati auto ali to je tvoj izbor...

i jos nesto
mirzaaa extra radis i sano tako nastavii.....
 
Član
RE: Moji Carbon Radovi (str. 1,2,3)

Hvala na odgovoru ekipa :), to za farbanje se u potpunosti slažem,kada se rade veće površine farbanje je prava stvar :), no za ove sitnice* pretežno u unutrašnjosti folija je super.;)

Ja sam razmišljao odraditi haubu, krov i gepek pa sam zato pitao za policiju.
Sve su ravne površine bez nekih lomova tako da bi se dalo extra odraditi.
 
Top