Cadillac DEVILLE 6.4L V8 287KW-390PS

Cadillac DEVILLE 6.4L V8 287KW-390PS

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
enesss je napisao(la):
Tiburon je napisao(la):
Ako je ovaj Caddy stvarno pripadao Titu ( posto se o njegovim autima vise manje sve zna tj vecina ih je zavrsila u Sloveniji, a nesto vala nije bio sklon crkvi da im ga pokloni ) onda je prava steta uraditi bilo sta njega osim ga vratiti u originalno stanje koliko je vise moguce. Tim prije sto ima kolekcionara koji bi dobro platili za auto koji je koristio Tito.

ima i ovog-----ali vratiti ga u origigi stanje bi bilo extra tesko,gdje ces naci sta originalno za njega...al opet bi bilo najbolje :cool:

Sve se moze naci, samo je pitanje hoce li ti dijelovi biti skupi ili preskupi :D
 
Član
najezi se dok sam citao historiju ovog cudovista...stvarno nemam rijeci za ovaj automobil,ovdje ne treba puno ganjat style,automobil bi bio veeelika atrakcija i u fabrickom stanju,slabo ga je tito ocuvao:icon_biggrin:
 
Jooj tek sad vidje temu.

nemam rijeci,svaka cast,sretnici ste!

Ja navijam za restauraciju,nikakav styling,a kamo li 402.

A bome i vratis li ga u originalno stanje moci ces traziti ogromnu svotu s obzirom na historiju auta,ne razumijem se bas u to,ali vjerujem da bi kolekcionari masno platili za Titinog cadillaca.;)
 
Član
Gajs-gt je napisao(la):
[/b]Evo jedne limuzine iz starih vremena vec zaboravljena ali za par mjeseci ili koju god ce ponovo imati stari sjaj samo se jos nismo odlucili dali da je pripremamo za Style ili za 402Race. Rec je o Cadillac-u Deville iz 1964 god 6400cm3 287kw-390PS 8 cilindara automatik 3 brzine.Evo kratke biografije auta i kako je dospjeo kod mene.Auto je pripadalo voznom parku josipa broza TITA on ga je poklonio novosadskoj patrijarsiji a oni su zbog nemogucnosti odrzavanja resili da je prodaju i tako na licitaciji 1988god u NS naj vecu ponudu da moj komsija koji je u to doba radio u swici (ima se moze se):lol: i tako je on vozio jedno vrijeme medjutim posto je auto trosio izmedju 35-40L na 100km ni swica nije mogla da sipa e onda dodju na ideju da ubace dizela i nakon par prepravki ubace motor i mjenjac od tadasnjeg kamiona zastave a fabricki ostave u garazu tako se auto vozilo do pocetka rata komsija ode nazad u swicu a kadilak ostane bukvalno na njivi punih 15 god po kisi snijegu suncu mrazu bez ikakve zastite e onda ga izvucemo sa dva traktora i posle duzeg mucenja upalimo ga i provozamo se kroz selo na opste zadovoljsvo to je bilo 2000-2001god posle toga sam nagovaro komsiju par puta da ga radimo nije bio zainteresovan i evo sada napokon ove zime pocinjemo sa radovima.Auto izgleda jako dobro za svoje godine nije puno istruno niti ga je nagrizla korozija sobzirom da zadnji 20-tak god nije vidio garaze interesantna stvar je da auto ima el podizace el pomjeranj sjedista i sve je u funkciji i dan danas ;) sada nam ostaje da se odlucimo dali auto ide za style ili 402Race to cemo odluciti dok stavimo sve na papir i vidimo kako je doci do potrebni stvari i dijelova ako budemo isli na style ono sto ce imati sigurno je crom felge od22 cola i airride vazdusne amortizere ibice radjen po uzoru na pimp my ride a ako se odlucimo za race onda vracamo benzinca ubacujemo brdo nitra turba itd. da bi vozili u klasama 12-13 sec eto toliko evo i fotki od danas kada smo ga upalili posle 5-6 god:lol:

prekrasan je i da se može uvest ja bi ga kupio
najbolje ga vratit u prvobitno stanje i guštat jer ovo sve je svetogrđe za takav auto
alternativa LPG
 
tek ovo vidim -- strava prava, ubica na cesti. Ali-ali-ali (bez uvrede) ako si punta sredivo 3 god za ovo ti treba 13 god minimalno. I sve Ok ali taj dizel ako ostane u njemu pisaj ga onda, cemu svrha toga svega. nema smisla... Ako vec hoces da radis - radi kako treba il nikako ne radi.
U svakom slucaju sretno i sve najbolje.. :icon_question:
 
Prelud autic projekat za deset sve pohvale :))
i moj prijatelj je imao iza kuce jedno americko auto propalo svo al mu je dedo limar pa ga je poceo sastavljati lim i ostalo
izvadio je taj neki motor glomazni i ubacio od dede mercedesa 3.0 dizela vako nesto evo kako to izgleda u fazi sastavljanja :)
0803071644sf8.jpg

0803071646xq2.jpg

0803071647im7.jpg
 
Član
vec samo to auto po sebi je repjebeno dobro i vec ima svoju cijenu jer ih nema puno a pogotovo titino auto to je jos vecu plus
restauracija ce da te kosta naravno ako os sve da odradis da valja
prednost tih starih auta je sta se mogu uvesti ako su starija od 30 godina tako da ko ima para nek izvoli
npr nedavno je kod mene u selo uvezen ovakav ljepotan
50FlSedan01.jpg


i auto je u stanju da se treba pothitno rastaviti i cijelo odraditi
a placeno je u njemackoj 20 000 eura pa vi vidite kolko je skup sport uglavnom 1950godiste je
 
Član
predobro auto nema sta samo da s uradi i bi ce najveca atrakcija u BiH.Koliko je kubika taj dizel koliko ima kw znas li ista o karakteristikaman motora?
 
Član
zlatani je napisao(la):
predobro auto nema sta samo da s uradi i bi ce najveca atrakcija u BiH.Koliko je kubika taj dizel koliko ima kw znas li ista o karakteristikaman motora?
obicni motor od ZASTAVE kamiona neznam kubikazu i koiko je je kw ali solidno moze gurati kadilaka
 
Član
Puno srece ti zelim u slaganju ove bestije od auta:icon_eek:
Trebace puno novca i truda ali kad se napravi bit ce avion i pojava na cesti;):cool:
 
Član
Znachiiii....samo respekt...

Nemas pojma koliko bih ga volio vidjet restauriranog....:icon_smile:

Auto je zvjerko pravi...k'o sto je vecina ljudi rekla...nista SR nista Style, samo restauracija...

P.S.

I da....neke se stvari ne mogu kupiti novcem... ;)

Eee da...zaboravio sam dodat...

Nevalja ti naziv teme...:lol:...

...motor je, nazalost, ZASTAVA...dizlo...:icon_cry:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top