Cadillac DEVILLE 6.4L V8 287KW-390PS

Cadillac DEVILLE 6.4L V8 287KW-390PS

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
[/b]Evo jedne limuzine iz starih vremena vec zaboravljena ali za par mjeseci ili koju god ce ponovo imati stari sjaj samo se jos nismo odlucili dali da je pripremamo za Style ili za 402Race. Rec je o Cadillac-u Deville iz 1961 god 6400cm3 287kw-390PS 8 cilindara automatik 3 brzine.Evo kratke biografije auta i kako je dospjeo kod mene.Auto je pripadalo voznom parku josipa broza TITA on ga je poklonio novosadskoj patrijarsiji a oni su zbog nemogucnosti odrzavanja resili da je prodaju i tako na licitaciji 1988god u NS naj vecu ponudu da moj komsija koji je u to doba radio u swici (ima se moze se):lol: i tako je on vozio jedno vrijeme medjutim posto je auto trosio izmedju 35-40L na 100km ni swica nije mogla da sipa e onda dodju na ideju da ubace dizela i nakon par prepravki ubace motor i mjenjac od tadasnjeg kamiona zastave a fabricki ostave u garazu tako se auto vozilo do pocetka rata komsija ode nazad u swicu a kadilak ostane bukvalno na njivi punih 15 god po kisi snijegu suncu mrazu bez ikakve zastite e onda ga izvucemo sa dva traktora i posle duzeg mucenja upalimo ga i provozamo se kroz selo na opste zadovoljsvo to je bilo 2000-2001god posle toga sam nagovaro komsiju par puta da ga radimo nije bio zainteresovan i evo sada napokon ove zime pocinjemo sa radovima.Auto izgleda jako dobro za svoje godine nije puno istruno niti ga je nagrizla korozija sobzirom da zadnji 20-tak god nije vidio garaze interesantna stvar je da auto ima el podizace el pomjeranj sjedista i sve je u funkciji i dan danas ;) sada nam ostaje da se odlucimo dali auto ide za style ili 402Race to cemo odluciti dok stavimo sve na papir i vidimo kako je doci do potrebni stvari i dijelova ako budemo isli na style ono sto ce imati sigurno je crom felge od22 cola i airride vazdusne amortizere ibice radjen po uzoru na pimp my ride a ako se odlucimo za race onda vracamo benzinca ubacujemo brdo nitra turba itd. da bi vozili u klasama 12-13 sec eto toliko evo i fotki od danas kada smo ga upalili posle 5-6 god:lol:
 
Legend
style definitivno
ovo je pre tesko i pre staro auto za 402 po meni


sretno i bas mi je drago da ovako nesto ima u bosni
 
Legend
steta da je ovako propao :(
ali moze se ovo sve napraviti vazno je da su sve "unikatne stvari tu" i da je kompletan..
 
Član
style,nije ovo za 402...a na styleu ces bit glavni s ovim ak ga kvalitetno uradis,ne zbog nagrada,pehara i toga,nego zbog samog auta,ovo se bas ne vidja cesto ni u svijetu,a kod nas nikako;)
 
Član
Po meni ovo zlata vrijedi.Ima svoju proslost a ako Bog da i buducnost 402 ne dolazi u obzir jer je pree tezak bez obzira na snagu koju ima , stayling definitivno...ja bi prvo poceo od unutrasnjosti dobroocistio pa vidio sta se moze uraditi sta se mora mijenjati i tako polako korak po korak , malo truda malo volje i dobio bi pravog old tajmera :D
 
Član
vidjecemo i ja sam vise za style jer u to se vise razumijem a ako krenemo u tom smjeru auto ce biti odradjeno full sve ce biti restaurirano i osvjezeno sa dodatcima:icon_smile:
 
Član
ma dušu dalo za staylinga, velike felgice krom branici moćna neka boja i ima da bude najveća pojava na ovim prostorima
 
Član
Gajs-gt je napisao(la):
vidjecemo i ja sam vise za style jer u to se vise razumijem a ako krenemo u tom smjeru auto ce biti odradjeno full sve ce biti restaurirano i osvjezeno sa dodatcima:icon_smile:
zakucaj,odradi ga da bude kao fabricki i et ti 1 mjesta na styleu:lol:
auto je bolid


i dobro se potrudi,ipak je to



;);)
 
Član
svaka cast ...


samo me interesuje kako su ta auta isla kad skontas 400 konja skoro i 3 brzine :) koliko je njemu od 0-100 bilo hehehe a TITO mis nije dao drugim ljudima da uvoze auta , a on se vozao u v8 mamu mu :D


po mom misljenju bolje styling jer je fakat beton... ima jedan i na breci stoji
 
Član
edoze je napisao(la):
Gajs-gt je napisao(la):
vidjecemo i ja sam vise za style jer u to se vise razumijem a ako krenemo u tom smjeru auto ce biti odradjeno full sve ce biti restaurirano i osvjezeno sa dodatcima:icon_smile:
zakucaj,odradi ga da bude kao fabricki i et ti 1 mjesta na styleu:lol:
auto je bolid


i dobro se potrudi,ipak je to



;);)
ovaj sa slike je jako slican njemu al nisu isti interesantan stvar je da su ova auta rucna izrada vjerovatno zato je i limarija izdrzala sve ove god

cenga je napisao(la):
svaka cast ...


samo me interesuje kako su ta auta isla kad skontas 400 konja skoro i 3 brzine :) koliko je njemu od 0-100 bilo hehehe a TITO mis nije dao drugim ljudima da uvoze auta , a on se vozao u v8 mamu mu :D


po mom misljenju bolje styling jer je fakat beton... ima jedan i na breci stoji
neznam ni ja bio sam jako mali kada se vozio na benzin trosio je 35-40L :icon_rolleyes:
 
Wow, zanimljivo da i kod nas neko ovakvo auto napokon uradi.Svaka cast za izbor auta a mislim da ce svakako biti odlicno kada se zavrsi i definitivno bolji je izbor za style.Sve u svemu, odlican projekat i sretno u izvedbi istog ;)
 
Član
jos po neki detalj

edoze je napisao(la):
kak nisu,i ovaj je 64-to god:icon_question:
jel taj kod tebe stariji il noviji:icon_question:
neznam ovaj je takodje 64 ali pogledaj razliku u faru i maglenkama mozda je razlika u opremi ili sl posto je ovaj bio za druga TITA:lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top